Gå til innhold
Hundesonen.no

Kabokas Miss Saigon & Rådeskogen's First inspiration


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Svar 115
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lenge siden jeg har oppdatert her nå, men i dag fyller Bocca 6 år. Så her kommer noen nyere bilder: Hun vet å kose seg: Noen litt nyere av ChillI:

Gratulerer så mye både med dagen og opprykket. Hun har ikke blitt så flink uten en veldig flink fører Når dere får fellesdekken i boks så kommer dere til å nå langt.

Så utrolig flink hun er! Den farten og motivasjonen gjennom hele programmet! Misunnelig!

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 6 months later...
Skrevet

Liten bildeoppdatering!

Bocca hadde bursdag

DSC_9153.jpg

De har halvveis badet allerede i år

4april2011-002.jpg

Et bilde av oss tre

4april2011-011.jpg

4april2011-019.jpg

Bocca på hytta i helgen:

9april2011-002.jpg

Vi har begynt så vidt å tenke på litt jakttrening

9april2011-016.jpg

10april2011-016.jpg

10april2011-019.jpg

10april2011-022.jpg

10april2011-025.jpg

10april2011-035.jpg

Dette får holde for denne gang. Finnes mange nye bilder på hjemmeside og i blogg!

  • 5 months later...
Skrevet

Oi så flink man er til å oppdatere.

Men først vil jeg bare få med at vi nå har opprykket til kl 2, og har nådd målet for 2011.

Video fra stevnet vårt på NKK Hamar:

Ellers et par bilder av jentene:

27sept2011-024.jpg

27sept2011-044.jpg

27sept2011-039.jpg

Og ellers: Gratulerer så mye med 3årsdagen til Chilli:

DSC_5119.jpg

DSC_5116.jpg

DSC_5128.jpg

Skrevet

Så utrolig fine bilder du tar, av utrolig fine hunder da! :D Hvilket kamera bruker du? Og hvilket objektiv bruker du mest når du tar bilder av hund?

Skrevet

Så utrolig fine bilder du tar, av utrolig fine hunder da! :D Hvilket kamera bruker du? Og hvilket objektiv bruker du mest når du tar bilder av hund?

Takk for det :) Har Nikon D60. Bildene jeg har tatt er tatt med bl.a Tamron 18-200mm og Nikkor 50mm f/1.4. Mens de tre første bildene i siste innlegg er tatt med Tamron 18-270mm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...