Jump to content
Hundesonen.no

Trusegale hunder :p


Stinebolset

Recommended Posts

Sheltien og valpen min bare digger trusene mine :rolleyes2:

Eg må passe på å ikke la de ligge på gulvet, for da kommer valpen med de i munnen og så begynner han og sheltien og leke drakamp med de :shocked:

Så eg måtte dedikere en gammel slitt truse til de. Rein altså :D haha

Eg finner alltid valpen på trusejakt på badet ;) Og lure meg har ikke lært meg å legge de direkte i skittentøy kurven ennå ;):P

Hehe, rare greier at det skal være så intressant med disse trusene altså :) hmmm

Er det noen andre som har truse gale hunder der ute? Eg kan da vel ikke være den enste.... ;)

:D

Link to comment
Share on other sites

Jepp... Yngstehunden her har sansen for å makulere truser. Forsåvidt er det egentlig litt praktisk, jeg har blitt flinkere til å rydde bort nyvaskede klær, i tillegg har undertøysgarderoben blitt fornyet ofte *flir*

Link to comment
Share on other sites

Tjaaaaaa, hun spiser dem på lik linje med alt annet hun kommer over. Så det er ikke KUN truser. Mao. vil jeg påstå jeg har enda bedre grunnlag for å si at bikkja mi mangler smaksceller. Så lenge det bare er noe å tygge på.

Link to comment
Share on other sites

Altså.... Basenjiene er bare dronningene (og kongene, selvom jeg innbiller meg at tispene er hakket mer dronninger enn hannhundene er konger) over ALL trusespising. Her estimerer vi med et månedlig "trusebudsjett" og skittentøyskurvene når stadig sikrere sikkerhetsinnstillinger.

For å illustrere håper jeg at TonjeM og Amy tillater meg å quote et av deres tidligere innlegg:

Det var om den gangen gubben og jeg holdt nesten på å få et par nye venner. Når vi var ute på tur med lille basenji og schäferblandingen som vi hadde den gangen, møtte vi rett som det var, et par som var så inderlig begeistret for biskene våre - og sånt er jo alltid trivelig! Vi møtte dem ganske ofte - og en dag så inviterte de oss hjem til seg - og vi måtte endelig ta med biskene!

Så vi troppet opp. Hundene fikk lov å gå løse rundt etter jeg hadde tatt en rask inspeksjon og alt så greit ut. Vi satt på stua og drakk kaffe og praten gikk lett og ledig og alt var så hyggelig så. Så begynte elendigheten, Pippen, schäferblandingen, kom valsende inn med noe som viste seg å være en sort, tynn og nett blondetruse i kjeften. Pippen var så stolt så stolt så, viste frem trusa som var det årtusenets største skatt noensinne. Trusens eier forsøkte å ta trusa fra henne, men det syntes Pippen var en kjempeinvitasjon til jaktlek - så det ble en storstilt voldsom galopp som veltet et av de små pyntebordene i hjørnet. Jeg fikk Pippen til å avlevere trusa til meg, og dypt beskjemmet ga jeg den slimete trusa tilbake til fruen i huset (og neida, jeg har da ingenting imot å håndtere andres skitne undertøy dekket av hundesikkel..). Hun var litt stram i maska og praten hadde stilnet helt av nå. Jeg så meg rundt - hvor var lille basenji? Hvorfor var ikke hun med på moroa? Hva drev hun på med?

En kort leteaksjon lokaliserte lille basenji på badet. Det ble åpenbart hvor Pippen hadde funnet sin lekre truse - skittentøykurven var veltet. Oppi herlighetene lå lille basenji og la inn "ventilasjon" i trusene, effektiv hadde hun vært også - så ut som det var hull i hver eneste en.. Dette var helt på kanten av hva mitt repetoar av sosiale konvensjoner inneholdt, og jeg beynte å hakke og stotre om at dette skulle vi selvfølgelig erstatte, og unnskyld osv osv. Det var da min kjære ektemann beseglet hele episoden med de bevingede og spontane ord "Jeg skjønner ikke at de kan ha gjort sånt, de gjør ikke slikt, de tar jo bare sånt som lukter ekstremt vondt.." Ja, vi pakket sammen og flyktet. Vi skylder fremdeles en masse truser, men vi har ikke sett de folka siden - og godt er det - jeg rødmer av skam enda..

Link to comment
Share on other sites

Hunden min kunne fint også spise opp trusene han stjal når han var valp. Var ikke uvanlig å finne truse rester i avføringen :wub:.

Enten skikkelig skitne eller gjerne de dyreste nye trusene MED lappen på fortsatt.

Men med den nye valpen, så skal ingen truser ligge på gulvet. Jeg har allerde begynte å trene på å rydde opp etter meg!

Link to comment
Share on other sites

Jeg er sjeleglad for at truseperioden er over. Det var et rent ******* da krølledyret var liten valp og unghund. Hun fant truser over alt, hun hentet til og med truser ut av skittentøyskurven. Helt ekstremt. Hadde du slengt fra deg skittentøy på gulvet kunne du regne med at krølle hadde sørget for å makulere et par truser før du i det hele tatt rakk å tenke over hva hun dreiv med.

Det "beste" var jo da Chessea 3 mnder skulle vise seg på sitt søteste en kveld vi satt i sofaen. Hun la en truse med luftehull i fanget mitt og var svært fornøyd over å ha fått tak i noe så digg. Stolteste valpen.

Det skal hun ha - etter at krølle kom i hus, har jeg blitt kjempeflink på å i alle fall rydde unna truser. At jeg fortsatt slenger tøy på gulvet skal jeg innrømme, men trusene går alltid i skittentøyskurven, som hun heldig vis ikke bryr seg om lenger. Hun har vel egentlig sluttet helt med trusejakta si.

Link to comment
Share on other sites

Å joda..

Gamle hunden min (rottweiler/irsk setter mix) ELSKET de.. Helst de med blonder..

Så en dag når jeg hadde hengt ett par rosa temmelig blondete og pene opp til tørk å hadde glemt å lukke tørkeromsdøren..

Joda! Han spiste den! Men jeg merket jo ingenting å skulle rett innom jobben til min far.. Dagfinn (hunden) klarte da og spy den opp foran pappas kolleger..

De jeg har nå skal bare lukte INTENST på ALT rent tøy.. Ellers er de flinkeflinke!

Link to comment
Share on other sites

Jeg har en med ekstrem trusefetisj.. Gjerne brukte! Han går også på soverommet å drar ut klær. Bher biter han i to(jeg har sikkert fire stk som er sydd sammen). Bare i høst har han ødelagt over halvparten av alle trusene mine, og jeg har/hadde en god del!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Har dere noen innarbeidet ro-kommando? En mer generalisert en, ikke bare ifbm plassen sin? 
    • Det har gått seg til, heldigvis! Valpen er endelig fortrolig med barnet mitt sine bevegelser, og barnet respekterer valpen og dens grenser og plass. Jeg så mørkt på det i starten, men endelig er de gode venner med samme energinivå 😂
    • Hei  min hund er 3 år. I vår fanilie er det meg, som er mammaen til hunden og to barn. Ei på 14 og en på 18. Jeg har veldig respekt i forhold til hund og små barn. Vår hund forstår ikke konseptet med barn og jeg ønsker tips til hvordan man kan lære hunden ro når det er barn i nærheten.  I dag blir hun vil, bjeffer og når noen løfter opp barnet blir hun sjalu.. enn så lenge ikke i form av aggresivitet, men i form av bjeffing og ønske om å bort å leke, snuse og er veldig voldsom.  Det er vanskelig å øve når det gjelder barn, men tar i mot alle tips jeg kan få.    
    • Kloklipp ok igjen. Å lide for skjønnheten er ikke hans greie, men Vom er han villig til å lide for. Vi har hatt kjempefremgang på både kloklipp, dusjing og pelsstell. Å få børste, rake, dusje og klippe med maskin, med begge hender og godisen på hylla, kjempefremgang! Når det kommer til stress på treningssenteret er vi langt fra mål, som er en rolig og stille og perfectly well behaved gentleman Edeward, men det er fremgang, både i kurssetting og innom butikken.  Når det kommer til å gå pent i bånd uten bestikkelser hadde vi MASSIV fremgang, før vi plutselig hadde en hævletes setback i dag.  Han gjorde riktignok bare ett eneste bysk etter syklist, av sikkert mer enn 30 forbipasserende jevnt og trutt, så den delen er nesten i mål. Han var SÅ behersket og fin på alle de andre syklistene som passerte.  MEN, han insisterer på å konsekvent gå med hele skulderen foran beinet mitt når han ikke forventer å få betalt. Det er ufattelig irriterende. Luksusproblem, kanskje? Instruktør mener han skal holde frembeina bak skotuppene mine, men å enforce det kravet er BARE stress, så vi har hatt en helt ****** tur i dag. Om jeg fjerner det kravet under casual walking, så har vi det helt fint. Usikker på den avgjørelsen. Det ER greit å ha ham langt nok bak til at han ser meg og følger meg i hva jeg gjør uten å måtte varsle ham først, dersom jeg vil stoppe eller svinge. Samtidig er det dumt å ha dårlig stemning mellom oss over en sånn bagatell.  Jeg oppfatter ham ikke som for selvstendig eller dominant, så jeg tror ikke det å bare la ham gå de 30 cm for langt frem er et lederskapsproblem. Han er bare misfornøyd med hvor treigt jeg går, og føler vel at det går fortere om han er et hode foran.  Å fjerne kravet er å fjerne en stressfaktor for oss begge. Får høre med privatinstruktøren vår hva hun mener før vi gir opp eller finner en annen tilnærming. Ellers var det en massiv skuff å komme til klubbens første utendørstrening i LP for året. Det var INGEN der da vi kom. To stk kom ca 45 min etter start, da vi gikk igjen. Oh well. Planen var å ha det litt dølt der, med døll mat og en døll leke lekt dølt med av en døll muttern, for å ikke få samme problem med forventningsstress som vi har på senteret. Full måloppnåelse på den. Ede forbinder ikke spaserturen dit med noe spennende nå, mer som 2x30 min med krangling om hvor han skal gå ifht meg -_- Vi prøver igjen på torsdag, uten kravet om å holde seg bak skotuppene mine i casual walk. Kanskje legge på mer andre øvelser underveis for å forbinde turen i seg selv mer med mestring.  Utgangsstilling uten godis i hånden? Jeg fikk en på turen i dag. Ikke verst. Den var en opptur  
    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...