Jump to content
Hundesonen.no

V&H


Marthe

Recommended Posts

Jeg skulle kjøpe V&H for et par dager siden. Da kostet det 25 kr per kg (pølser). Er det bare jeg som synes at dette var litt i overkant? Jeg fòrte på V&H for noen år siden, og da tror jeg at jeg betalte rundt 15 kr per kg. Kan dette stemme? ;)

Link to comment
Share on other sites

Hvis det er en halvkilospølse så var det en sinnsyk pris, dyrere enn ren kjøttdeig for eksempel. Jeg betaler 13 kr pr halvkilospølse når jeg kjøper minst ti stykker. Det blir ennå billigere hvis man kjøper blokker eller kjempepølser (husker ikke hvor store de er), men jeg orker ikke styret og sølet med disse.

Edit: Ser nå at du betalte 25 pr kilo. Det tror jeg altså er normal pris.

Link to comment
Share on other sites

Expensive, I tell you.

Jeg synes fortsatt ikke det er dyrt i forhold til tørrfôr. Skulle valpis gått på bare tørrt hadde hun spist rundt 2 liter dagen, og det blir over to sekker i mnd... Nå får hun 300g tørrt (ca 6 1/2 dl) til frokost, og 350g V&H eller annet rått til kvelds.

Link to comment
Share on other sites

Hos V&H i Sandnes betaler en 22 kroner for 1 kilos pølser, dersom en kjøper minst 20 pølser, 27 kroner ellers.

For 20 kilos blokkene betaler en 15 kroner kiloen, 300 kroner per blokk for de som er god i matte ;) Her er det ingen mulighet for å hente rabatter på kjøp av x - antall blokker ;)

For 5 kilos pølsene, betaler en 18 kroner per kilo - eller 90 kroner per pølse.

Link to comment
Share on other sites

Kjøper vi ikke på samme sted lenger? Er det nr 25 du betaler ekstra for eller?

Vet ikke jeg? Kjøper der jeg alltid har kjøpt. Betaler ikke mer for 25 enn for 33. Men betaler 1 kr ekstra for kg hvis jeg vil ha blokken opphogd (uansett hvilken type), og da blir prisen 260 kr for 20 kg. ;) Og eh, kanskje mindre enn 250 for 20 kg hvis den ikke er opphogd? *regne matte* Bah, jeg husker ikke. Det er nesten alltid gubben som handler fôr. ;)

Link to comment
Share on other sites

At det er så "skammelig dyrt" skjønner jeg ikke helt. Selv om man kjøper det i butikker og ikke forhandler, så kommer man ganske greit ut av det i forhold til en god del tørrfôr. Nå er jeg ikke helt inne i tørrfôrpriser, men hvor mange 15 kg sekker får man for under 450 kroner? Sist jeg kjøpte tørrfôr, så mener jeg at jeg betalte rundt 550 kroner for en sekk med RC i hvert fall...

Link to comment
Share on other sites

Vet ikke jeg? Kjøper der jeg alltid har kjøpt. Betaler ikke mer for 25 enn for 33. Men betaler 1 kr ekstra for kg hvis jeg vil ha blokken opphogd (uansett hvilken type), og da blir prisen 260 kr for 20 kg. :P Og eh, kanskje mindre enn 250 for 20 kg hvis den ikke er opphogd? *regne matte* Bah, jeg husker ikke. Det er nesten alltid gubben som handler fôr. ;)

Hehe, ja da er jeg med. bare vi som kjøper 3x20kg i slengen= 20 kr billigere pr blokk =220kr . og vi kapper selv. Men pølsene har han tatt 20 for når jeg har handla der i allefall (http://www.bayeros.com/). Gubber er fine å bruke til å handle for (for ikke å snake om til å dele opp for..) ;)

Link to comment
Share on other sites

Hehe, ja da er jeg med. bare vi som kjøper 3x20kg i slengen= 20 kr billigere pr blokk =220kr . og vi kapper selv. Men pølsene har han tatt 20 for når jeg har handla der i allefall (http://www.bayeros.com/). Gubber er fine å bruke til å handle for (for ikke å snake om til å dele opp for..) ;)

Ååja, mulig de tar 20 for pølsene, jeg har ikke kjøpt sånt, men innbilte meg at jeg hadde fått høre prisen en gang, og droppet det pga det. Kjøpte heller blokk litt senere. Gubber er gode å ha! ;)

Link to comment
Share on other sites

Hvis det er en halvkilospølse så var det en sinnsyk pris, dyrere enn ren kjøttdeig for eksempel. Jeg betaler 13 kr pr halvkilospølse når jeg kjøper minst ti stykker. Det blir ennå billigere hvis man kjøper blokker eller kjempepølser (husker ikke hvor store de er), men jeg orker ikke styret og sølet med disse.

Edit: Ser nå at du betalte 25 pr kilo. Det tror jeg altså er normal pris.

Her hos meg betaler vi 26 kr kg når vi drar ut på klinikken å kjøper..

Men kjøper vi hos privat forhandler betaler jeg 18 kr kg..

han tar da ikke inn blokker, kun kg pølser..

Link to comment
Share on other sites

Her er det 200kr for ei 20kg blokk (privat forhandler med stooor huskykennel), også er det rundt 15kr for et halvtkilo, 25kr for et kg, og 100kr for 5kg i pølseform på dyrebutikken (hvis ikke prisene har steget nå da). Vi kjøper som oftest 20kg vi, enklest, men det betyr at vi ikke har plass til så mye menneskemat i fryseren.. Ønsker meg ny fryser;)

Link to comment
Share on other sites

Jeg har betalt 15 kr per "enkle" halvkilospølse, men 13 kr per pølse om jeg har kjøpt flere enn 10. Nå er det dessverre en stund siden jeg har fått kjøpt V&H, jeg har rett og slett ikke fryseplass. Jeg er heller ikke sikker på om jeg har plass til en fryser til *sutre*

Jeg satt og regnet på dette i stad, og jeg hadde spart MYE på å fôre på V&H framfor tørrfôret vi bruker nå.

Link to comment
Share on other sites

Jeg har betalt 15 kr per "enkle" halvkilospølse, men 13 kr per pølse om jeg har kjøpt flere enn 10. Nå er det dessverre en stund siden jeg har fått kjøpt V&H, jeg har rett og slett ikke fryseplass. Jeg er heller ikke sikker på om jeg har plass til en fryser til *sutre*

Jeg satt og regnet på dette i stad, og jeg hadde spart MYE på å fôre på V&H framfor tørrfôret vi bruker nå.

Det er dyrt å være fattig og ha dårlig plass.. :icon_confused: *ønske seg fryser til jul*

Link to comment
Share on other sites

Det er dyrt å være fattig og ha dårlig plass.. :icon_confused: *ønske seg fryser til jul*

Men tenk på hvor fort du sparer inn igjen en fryser om du bytter til vom og hundemat?

Nå er det lenge siden jeg ga tørrfor til en hund, og husker ikke helt hvor mye de forskjellige hundene skal ha, men uanset.. Om man regner 300 g med tørrfor da, pr dag. (tatt ut fra en tabell på royal canin sine sider). Hund på 20 kg. Da har den hunden mat i 50 dager for ca 600 kr (er det ikke ca det for en 15 kg sekk da??). Det vil si ca 4400 kr pr år i tørrfor.

(eller er jeg helt på jordet med regnekunnskapene mine idag?)

Bridie får +-300 g vom og hundemat pr dag. Vi reiser til Askim og handler mat direkte fra leverandør før maten blir fryst. Siden vi kjøper over 200 kg, betaler vi 150 kr pr 20 kg.

Bridie har 20 kg i 66 dager. Det vil si at vi forer Bridie for 830 kr pr år. (pluss reiseutgifter til askim, men kjekt med en svensketur samtidig :))

Fryser får man for +-3000 kr.... Altså, det tar deg litt over et år, på EN hund på 20 kg, å ha spart inn den frysern...

Tenk på hunder på 40 kg.. eller den som har fler hunder :ermm:

Link to comment
Share on other sites

Det er dyrt å være fattig og ha dårlig plass.. :ermm: *ønske seg fryser til jul*

Det kan man trygt si!

Men tenk på hvor fort du sparer inn igjen en fryser om du bytter til vom og hundemat?

*klippe fin utregning*

Jammen, tenk på de stakkarene (eh, er det egentlig et ord, og skrives det i så fall sånn? *forvirret*) som ikke har plass til en fryser? :icon_confused: Jeg krysser fingrene for at jeg flytter snart, og i tillegg vinner en pen gevinst i Lotto jeg...

Link to comment
Share on other sites

Jammen, tenk på de stakkarene (eh, er det egentlig et ord, og skrives det i så fall sånn? *forvirret*) som ikke har plass til en fryser? :icon_confused: Jeg krysser fingrene for at jeg flytter snart, og i tillegg vinner en pen gevinst i Lotto jeg...

ja da blir det litt værre desverre...

Link to comment
Share on other sites

Men tenk på hvor fort du sparer inn igjen en fryser om du bytter til vom og hundemat?

Vel, når sant skal sies, så får hundene V&H allerede. Men vi er så heldige å få låne fryseplass av foreldrene mine sånn at vi har plass til både V&H og mat til oss. Hadde jeg derimot hatt en større fryser, hadde vi kunnet hente *gratis* mat fra slaktern, og DET hadde spart seg fort inn, det! :ermm: Problemet med penger og sånt, er at det hjelper lite å "spare inn igjen" det man har brukt. Man må nødvendigvis HA pengene i utgangspunktet, sånn at man kan bruke de til å spare.. :icon_confused:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Hei. Takk for svar  nei vi har ikke innarbeidet det. Har du noen konkret ro-trening du tenker kan funke? 😇
    • Har dere noen innarbeidet ro-kommando? En mer generalisert en, ikke bare ifbm plassen sin? 
    • Det har gått seg til, heldigvis! Valpen er endelig fortrolig med barnet mitt sine bevegelser, og barnet respekterer valpen og dens grenser og plass. Jeg så mørkt på det i starten, men endelig er de gode venner med samme energinivå 😂
    • Hei  min hund er 3 år. I vår fanilie er det meg, som er mammaen til hunden og to barn. Ei på 14 og en på 18. Jeg har veldig respekt i forhold til hund og små barn. Vår hund forstår ikke konseptet med barn og jeg ønsker tips til hvordan man kan lære hunden ro når det er barn i nærheten.  I dag blir hun vil, bjeffer og når noen løfter opp barnet blir hun sjalu.. enn så lenge ikke i form av aggresivitet, men i form av bjeffing og ønske om å bort å leke, snuse og er veldig voldsom.  Det er vanskelig å øve når det gjelder barn, men tar i mot alle tips jeg kan få.    
    • Kloklipp ok igjen. Å lide for skjønnheten er ikke hans greie, men Vom er han villig til å lide for. Vi har hatt kjempefremgang på både kloklipp, dusjing og pelsstell. Å få børste, rake, dusje og klippe med maskin, med begge hender og godisen på hylla, kjempefremgang! Når det kommer til stress på treningssenteret er vi langt fra mål, som er en rolig og stille og perfectly well behaved gentleman Edeward, men det er fremgang, både i kurssetting og innom butikken.  Når det kommer til å gå pent i bånd uten bestikkelser hadde vi MASSIV fremgang, før vi plutselig hadde en hævletes setback i dag.  Han gjorde riktignok bare ett eneste bysk etter syklist, av sikkert mer enn 30 forbipasserende jevnt og trutt, så den delen er nesten i mål. Han var SÅ behersket og fin på alle de andre syklistene som passerte.  MEN, han insisterer på å konsekvent gå med hele skulderen foran beinet mitt når han ikke forventer å få betalt. Det er ufattelig irriterende. Luksusproblem, kanskje? Instruktør mener han skal holde frembeina bak skotuppene mine, men å enforce det kravet er BARE stress, så vi har hatt en helt ****** tur i dag. Om jeg fjerner det kravet under casual walking, så har vi det helt fint. Usikker på den avgjørelsen. Det ER greit å ha ham langt nok bak til at han ser meg og følger meg i hva jeg gjør uten å måtte varsle ham først, dersom jeg vil stoppe eller svinge. Samtidig er det dumt å ha dårlig stemning mellom oss over en sånn bagatell.  Jeg oppfatter ham ikke som for selvstendig eller dominant, så jeg tror ikke det å bare la ham gå de 30 cm for langt frem er et lederskapsproblem. Han er bare misfornøyd med hvor treigt jeg går, og føler vel at det går fortere om han er et hode foran.  Å fjerne kravet er å fjerne en stressfaktor for oss begge. Får høre med privatinstruktøren vår hva hun mener før vi gir opp eller finner en annen tilnærming. Ellers var det en massiv skuff å komme til klubbens første utendørstrening i LP for året. Det var INGEN der da vi kom. To stk kom ca 45 min etter start, da vi gikk igjen. Oh well. Planen var å ha det litt dølt der, med døll mat og en døll leke lekt dølt med av en døll muttern, for å ikke få samme problem med forventningsstress som vi har på senteret. Full måloppnåelse på den. Ede forbinder ikke spaserturen dit med noe spennende nå, mer som 2x30 min med krangling om hvor han skal gå ifht meg -_- Vi prøver igjen på torsdag, uten kravet om å holde seg bak skotuppene mine i casual walk. Kanskje legge på mer andre øvelser underveis for å forbinde turen i seg selv mer med mestring.  Utgangsstilling uten godis i hånden? Jeg fikk en på turen i dag. Ikke verst. Den var en opptur  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...