Gå til innhold
Hundesonen.no

Dalmatineren Casper (Curia's Bebop)


Recommended Posts

Skrevet

Casper er min første hund, iallefall der jeg har stått som eier. Jeg vurderte omplassering en stund (altså skaffe meg en omplasseringshund, ikke omplassere bort Casper haha) , men nå er jeg veldig glad for at min første hund har vært hos meg siden han var liten, ville ikke byttet bort valpetiden, og det å se ham vokse opp mot noe. Og han har jo enda mye voksing igjen, kanskje ikke så mye i størrelsen da. En veldig trygg hund, han er ikke redd for noe, fantastisk gemytt, og han er veldig spesiell rundt barn, legger seg ned på ryggen. Når det kommer til voksne er han gjerne litt villere og hoppete, men det er som om han skjønner når det er barn det dreier seg om. Mange som sier at de aldri har sett lignende. Og som det er nå tenker jeg at jeg aldri kommer til å få en hund som er like perfekt som ham. Litt tidlig å bekymre seg for det da men... hehe

Iallefall, jeg har faktisk ikke noe negativt å si om ham, og jeg håper han fortsetter i dette sporet. Planene for ham etterhvert er å prøve agility, og så vil jeg gjerne stille ham, bare jeg blir modig nok. Ellers blir det hverdagslydighet, triks og sånn, og masse turgåing. :=)

Han er født 05.03.08, og er nå ca 7,5 mnd gammel

20b8abfa.jpg

934cc4be.jpg

Fra i sommer

4044dc79.jpg

9 uker

c12b5e8a.jpg

  • Svar 748
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

11.mars måtte jeg farvel med min beste venn. Vi fikk 11 fine år sammen.  ❤     

Favoritthunden min blir 7 år i dag! http://lolapagola.com/7-ar-dag-d/

Ja synes det er synd jeg og, jo mer jeg tenker på det egentlig. Godt gemytt og pen og se på. Men blir det ikke noe trøster jeg meg med at selv om han får noe etter seg blir det ikke Casper-kloner uans

Posted Images

Skrevet
For en pen dalmis ;)

Alle bildene var fine, men det øverste bildet var nydelig!

edit: gjorde om noe

Tusen takk ;) Er veldig fornøyd med det øverste, du skjønner, det var første gangen jeg prøvde å stille ham opp, og han ble stående slik mens jeg tok bilde og. Ikke helt perfekt sånn teknisk sett, men synes han er vakker uansett <3

Helt utrolig skjønn! :icon_confused: Flotte prikker! :P Og så flink med piggsvinet! min hadde angrepet den :lol:

Takk skal du ha, er fornøyd med prikkene selv hehe, veldig bra fordelt. Det var faktisk pinnsvinet som angrep Casper :rolleyes: Hang seg fast i benet hans. Etterpå angrep den søsteren min, som hinket bortover med et pinnsvin dinglende i foten. Festlig spørru meg hahaha

aww sussetryne

Ja, sussegutten min det der :P

Skrevet
Flotte Casper :icon_redface:

Kjekken min det :)

Knallfin dalmantiner! flotte og klare prikker:D

Tusen takk:) Veldig fornøyd med utseende hans ja. (Og det innvendig såklart)

så nydelig=)=)

jaaa :(

åhhh. han er jo bare såå nydelig..og så stor å flott han har blitt! :)

Kjempediger! Men fortsatt mange valpefakter da, heldigvis. Vil ikke at han skal bli voksen jeg hehe :)

  • 3 weeks later...
Skrevet
kjempe nydelig bilde

Takk :hyper: Pappa som tok det da han var på besøk

Han er bare helt: :ahappy:

Enig :ahappy:

Utrolig flott kar, flere bilder!

Er han stor til å være så ung? Syntes han så stor ut?

Takk :yes: Skal legge inn bilder senere i dag

Rart du sier at han ser stor ut utifra bildene, for du er ikke den eneste, folk som møter ha kommenterer også størrelsen. Og det har skjedd helt fra han var mye yngre. Jeg synes han er liten. En mellomstor hund, men jeg sammenligner også alt med grand danois da he he

Nei, jeg vet ikke om han er stor for alderen, men han er 59 cm høy nå, og han skal helst ikke vokse så mye mer for å holde seg innenfor standaren (61 cm for hannhunder). Han veier ca 30 kilo, en stund siden jeg veide, så gjetter litt.

:yes:

Skrevet
Veeeldig fin er han iallefall stor eller ikke :hyper:

Chicka er litt sånn wannabe Dalmis siden hun har sorte og hvite flekker på brystet og kjæresten hennes er Dalmis :ahappy:

På omplasseringen hvor jeg fikk hun fra så lurte de litt på m det kunne være litt Dalmis i hun, men det vet man aldri med disse blandingene, kun foreldrene som vet det... :ahappy:

Det er jo mulig det, har sett "mange" dalmatinerblandinger, og alle de har hatt et hvitt felt med prikker på brystet. Så hvorfor ikke :yes:

For en herlig dalamtiner! :-D kjempefin! men du...hvordan kan d ha seg at nesten alle dalmantinerne jeg vet om heter akkurat casper??

Tusen takk :yes:

Hmm, det vet jeg ikke du, jeg kjenner ingen som heter det jeg. Men synes han kler det veldig godt, så kanskje det er et navn som er litt dalmatineraktig? Ikke godt å vite :yes: Egentlig forbinder jeg Casper mer med Schäeferhunder, men det er fordi jeg vet om to som heter det.

**************************************************

************************************

Noen nye bilder:

img_49046b9cac54b.jpg

img_4911cfbe07479.jpg

img_4911cdf90689b.jpg

Skrevet
han er nydelig,men synes det er litt dyreplageri å la Ludde jage Casper rundt på den måten... Hihiihi...

The hunter becomes the hunted! :D

Hahaha! Det øverste bildet av Casper 'jaget' av Ludde var knallbra! Du må fortelle prikkedyret ditt at det er større og sterkere enn en liten pipp!

*fnis* Jeg glemte kanskje å skrive det, men Ludde er faktisk 2 meter høy... genfeil eller noe sa dyrlegen. Så det er best å holde seg inne med ham iallefall :icon_cry:

Skrevet
Casper er bare såå nydelig da...

gleder du deg ikke til jeg har tenkt til å lage valpetråd eller, blir nok 1 år til da...

Fo sho I do! Blir det valp fra egne hunder da eller? Alex /Frida? Frida er vel litt ung enda kanskje.

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Skrevet
Så fin han er!

Hvor er de bildene tatt? Det ser jo helt utrolig ut der.

De er tatt på en golfbane utenfor hamar, er ikke så utrolig som det ser ut he he, var bare heldig med lys og vinkel. :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet
Så flott hund :D Og veldig fine bilder! Har alltid hatt en liten skap forelskelse i dalmisen... :banana:

Takk skal du ha :D

Peeen. :flowers: Skulle jeg valgt rase kun etter utseende ville det blitt en dalmatiner. :ahappy:

Tusen takk :D Dalmatineren er en flott rase ja, jeg er helt forelsket iallefall!

pappabotur%20091.jpg

pappabotur%20006.jpg

desemberogjanuar%20429.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet

Først vil jeg bare si at du har en nydelig hund :D

Og dette var et kjempefint dekken!

Turgolfbanen180.jpg

Kan jeg være så frekk og spørre hvor det er kjøpt? :D

Skrevet

Det er vel ikke frekt :D

Felleskjøpet. 350 kroner kostet det der, billigere jo mindre. :D De har i svart og (noe de ikke hadde da jeg kjøpte dette)

Og takk for casperkompliment :D Lille gullet mitt ;)

Skrevet

Takk :huh:

Ja dekken må til, han er en liten frysepinn noen ganger. Ikke vandt til å måtte kle på hunder jeg, ny opplevelse for meg ha ha Men de har jo så kort pels da og lite underull så må jo til.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...