Gå til innhold
Hundesonen.no

Dalmatineren Casper (Curia's Bebop)


Lola Pagola
 Share

Recommended Posts

  På 6/9/2014 at 2:09 PM, Lola Pagola skrev:

Jeg har hatt en liten valp på besøk en uke, det var kjempekoselig :) Casper synes nok og det, selv om han ikke skjønte hvorfor hun fikk så mange måltider :P Så han fikk 3 han da (og hun 4), så det ikke skulle bli alt for urettferdig :P

Her er litt bilder, de får komme i Casper sin tråd :)

flere bilder her http://lolapagola.com/blog/

lolapagolaCirka-onsdag-2014-06-04-147sig

lolapagolaCirka-torsdag-2014-06-05-054si

Cirka-fredag-2014-06-06-010.jpg

Cirka-fredag-2014-06-06-017.jpg

Cirka-fredag-2014-06-06-020.jpg

Cirka-fredag-2014-06-06-029.jpg

Cirka-fredag-2014-06-06-035.jpg

Cirka-fredag-2014-06-06-130.jpg

Cirka-tirsdag-2014-06-03-006.jpg

2014-06-07-057.jpg

lolapagolaCirka-onsdag-2014-06-04-132sig

lolapagolaCirka-onsdag-2014-06-04-079sig

lolapagolaCirka-onsdag-2014-06-04-028sig

lolapagolaCirka-onsdag-2014-06-04-012sig

http://lolapagola.com/massiv-valpespam/

OMG, så mange prikker, så nydelige bilder!

Jeg syns jeg må få hilse på neste gang dere er i Danmark!!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 748
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

11.mars måtte jeg farvel med min beste venn. Vi fikk 11 fine år sammen.  ❤     

Favoritthunden min blir 7 år i dag! http://lolapagola.com/7-ar-dag-d/

Ja synes det er synd jeg og, jo mer jeg tenker på det egentlig. Godt gemytt og pen og se på. Men blir det ikke noe trøster jeg meg med at selv om han får noe etter seg blir det ikke Casper-kloner uans

Posted Images

Det er jo bare å kjøpe en valp, og levere tilbake når den begynner å bli stor. Gjenta.

:P

Akkurat passe størrelse på dem for tenk :D tispene er ofte ikke så store, kommer litt an på hvor du kjøper fra :)

Har laget en facebookside, bare fordi jeg kan :P har tidligere brukt profilen til Casper til å legge ut bilder og sånn, men ble litt ryddigere med en side :P

LINK

keep-calm-and-like-our-page-20.png

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Vært i lofoten, her er pittelitt bilder :) legger ut resten på bloggen etterhvert.

Sauer er gøy!

Lofoten-2014-2014-07-07-293.jpg

fantastiske strender

Lofoten-2014-2014-07-07-122.jpg

Lofoten-2014-2014-07-07-035.jpg

I midnattsolen

Lofoten-2014-2014-07-06-223.jpg

Lek med alaska huskyen Reisa i midnattsol

Lofoten-2014-2014-07-06-171.jpg

Hale i midnattsol :P (ser mørkere ut enn det var...)

Lofoten-2014-2014-07-06-155.jpg

Denne er til deg, @Kangerlussuaq

Lofoten-2014-2014-07-08-170.jpg

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for koselige tilbakemeldinger :D

Casper har en skikkelig sosial sommer, nå for tiden er det lek med bestisen Tira, og passhunden Rosa (dsg) som gjelder :) dachsen Sniff har akkurat dratt, men på fredag kommer bedlington terriren Oppe på besøk.Digger alle hundene max, men all omgangen med de forskjellige rasene og individene får meg virkelig til å innse hvor full klaff jeg har fått med min Casper, jeg er sykt heldig, rett og slett, vi er virkelig på bølgelengde. Bare et lite blikk, og han skjønner akkurat hva jeg vil, og omvendt.

Rosa-Tira-Casper-2014-07-19-197.jpg

Rosa-Tira-Casper-2014-07-19-180.jpg

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Det har vært en "hundete" sommer, men likevel er dette første gangen han leker med Nala i sommer :) gjensynsgleden var stor, bestevenner for alltid det der :wub: og selv om han leker bra med andre raser, så er det virkelig ekstra gøy å se to av samme rase leke sammen, de snakker 100% samme språk :)

http://lolapagola.com/playtime-nala/

Litt bilder:

Nala-og-Casper-arstad-august-2014-08-15-

Nala-og-Casper-arstad-august-2014-08-15-

Nala-og-Casper-arstad-august-2014-08-15-

Nala-og-Casper-arstad-august-2014-08-15-

Nala-og-Casper-arstad-august-2014-08-15-

Nala-og-Casper-arstad-august-2014-08-15-

http://lolapagola.com/playtime-nala/

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Siden sist har vi vært hos dyrlegen, fordi han ble så innmari stiv og hadde vondt etter å ha lekt med Nala (forrige post). Kort fortalt viste røntgen en ryggskade (eller hva man skal kalle det, er vel det, fordi det er ikke medfødt), to veldig trange virvler bakerst mot halen. Så nå har han gått på metacam i 12-13 dager, og i morgen skal vi til dyrlegen igjen, så får vi se hva vi gjør videre. De som er interessert kan lese mer her. Men var ikke det jeg skulle skrive om da, jeg skulle bare legge inn noen bilder :P men følte at det måtte skrives om i tråden hans og.

All-hail-Johnny-take-I-2014-08-31-034.jp

Gullet gjør "blubbe"-poseringen sin... :-)

All-hail-Johnny-take-I-2014-08-31-069.jp

Lilyhammers to store sønner

All-hail-Johnny-take-I-2014-08-31-012.jp

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 9/1/2014 at 6:58 PM, Mud skrev:

Han ser fortsatt like gjennomført fornøyd med tilværelsen ut da :D

Finingen! Nico har en liten dalmatiner-bamse som heter Casper, har jeg nevnt det? :P

Ja han er happy-happy! Håper dyrlegen sier ja til at han kan burne en tur på jordet i morgen, han er virkelig sprekkferdig etter så lang tid i bånd!

Nei det har du ikke nevnt, så koselig! :D Casper føler seg beæret!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 9/1/2014 at 7:01 PM, Lola Pagola skrev:

Ja han er happy-happy! Håper dyrlegen sier ja til at han kan burne en tur på jordet i morgen, han er virkelig sprekkferdig etter så lang tid i bånd!

Nei det har du ikke nevnt, så koselig! :D Casper føler seg beæret!

Det blir bra for han!

Vet ikke om han ville følt seg beæret hvis han visste hvor brutalt Mini Casper blir behandlet. Hun sover med han i bilburet da, og han var med på utstilling :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 9/1/2014 at 7:03 PM, Mud skrev:

Det blir bra for han!

Vet ikke om han ville følt seg beæret hvis han visste hvor brutalt Mini Casper blir behandlet. Hun sover med han i bilburet da, og han var med på utstilling :P

Så søtt :wub: artig at lille-Casper er med på tur!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nytt innlegg i bloggen

Jordet-september-2014-09-20-033.jpgCasper gruer seg til vinteren, hva skal han spise da, liksom... eller, det blir jo ikke noe problem, for da går han og spiser snø hele turen :P

Sniff-og-Casper-jordet-september-2014-09

Jordet-september-2014-09-20-143.jpg

Vi koser oss med jordene, og håper de ikke blir pløyd på en stund. Mange er allerede pløyd, synes de begynte tidlig i år, men heldigvis fortsatt endel å ta av :)

Ellers virker Casper ganske frisk og rask, merker ikke noe til ryggen egentlig, og ingen tegn på smerte. Men... han halter både her og der, er liksom ikke noen spesiell fot, slik det var før vi utredet ham, så noe er det jo fortsatt. Altså, det er jo et tegn på at han har vondt da, men mente mer at han hyler ikke ved berøring og trekker seg unna, slik han gjorde. Fikk med bilder hjem fra veterinæren, men cd'en var tom, så da må jeg få en ny, samt få det skriftlig at veterinær anbefaler kiropraktor og akupunktur osv. Skal jeg tippe så har han nok en låsning eller to ett eller annet sted, sammen med stramme muskler. Så jeg tror og håper mye (alt?) løser seg med litt behandling. Har fått anbefalt en flink dame, så da må jeg bare få fikset bilder og papirer i neste uke. Har ønsket meg back on track dekken til bursdagen min (som er veldig snart), så da skal han få bruke det og (får jeg det ikke kjøper jeg selv, men da har jeg iallefall vært flink og ønsket meg noe spesifikt :P ).

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En han. Har merket meg at andelen testosteron på kurs og trening er påfallende mye lavere enn østrogen. Ofte er det eneste testosteronet til stede i følge med sin mykere halvdel, som har dratt dem dit. Resten av testosteronet kom ferdig utlært og er ute med hundene løse i parken, hilser på fremmede i bånd, og deler villig sin ekspertise med random damer som antakelig ikke kan like mye om hund som dem selv.  #notallmen men når den taggen føles nødvendig..
    • Jeg er ute og går tur med hunden min i belte. Det er mellom 2-3 m. langt og gjør at jeg har god kontroll på henne. Hun går stort sett fint og rolig ved siden av meg. Hun kan trekke litt i begynnelsen da hun har høy energi, men ellers rolig og fint kroppspråk.  Jeg ser en fyr som kjører sikk sakk i veien på skateboard med en bulldog/boxer. Hunden stopper opp og bjeffer på min. Som den ansvarlige hundeeieren jeg er går jeg inn en sidevei for å vente på at de passerer på hovedveien. "Er hun ikke gira?" "Er det tispe?" "Dette er gutt. Han er ikke farlig?" Han spør igjen to ganger om hun ikke er gira. Jeg har sagt at hundene har møtt hverandre før og det ikke er en god match og at avstand over greit.  Hundene er tydelig usikre på hverandre og viser det gjennom kroppsspråket sitt. Dette er ikke situasjonen for å hilse. Begge hundene er i bånd. Det var forøvrig flere mennesker rundt og en vei det også ferdes mye biler fra folkene som bor der. Hvorfor så vanskelig å lese situasjonen? Eller ser jeg flere som går tur og snakker i mobil, eller med headset som stenger ute lyd og er i egen verden. Det mest frustrerende er kanskje de som snakker i tlf. som stopper midt i veien (som forøvrig er trang) med hunden sin slik at du bare må vente på at de ser deg og dere blir enige på en eller annen klønete måte om hvordan passeringen blir.  For egen og andre sin del forsøker jeg å være oppmerksom på både egen hund og omgivelser på tur. Da blir det hyggeligere og enklere for alle andre.  Sånn, det var dagens utblåsing for egen del. 
    • Hei! Vi har nå fått svar fra dyrlegen - han hadde ikke kronisk betennelse i bukspyttkjertelen. Rart med det, for jeg ble nesten litt skuffet. Nå vet vi jo ikke hvorfor han stadig har slimete avføring, men kan kanskje utelukke at det har noe med fettinnholdet i maten å gjøre.  Skal snakke med dyrlege om vi kanskje kan sjekke for IBD. Vil jo i alle fall prøve å ha mest riktig tørrfor. Han har jo ikke hatt noen "alvorlige" hendelser med tørrforet han går på nå (gastrointestinal low fat), men det er stadig ganske løs og slimete avføring. Kanskje vi skulle forsøkt å bytte...
    • Noterer en nydelig dag med no stress. Virker som lysterapi, magnesium og lakseolje begynner virke. Ble bekymret da han begynte trekke i selen i forrigårs. Han har gått så naturlig pent i bånd hele tiden, som om programvaren var preinstallert da han kom ut av esken. I forrigårs begynte han plutselig trekke med viten og vilje. Flaks da, at vi hadde en privattime i går.  Hjemmeleksen vi fikk, med metoden for å reinforce krav om å holde seg bak skotuppene mine, den er litt i konflikt med stress-ned-prosjektet vårt, fordi Ede går høyt i stress når hans autonomitet blir utfordret. Peser og får virkelig vondt av det. Å bli stilt absolutte krav til er noe annet for ham å forholde seg til enn å bli tilbudt frivillige oppgaver mot god betaling.  Fordi jeg måtte ta en selvstendig avgjørelse i hva jeg oppfatter som et dilemma: belaste det nevroendokrine stressystemet ved å kreve disiplin i halsbånd, eller prioritere stress-ned-prosjektet, så valgte jeg utsette hjemmeleksene og gå rolig tur med "ikke trekke" og "ikke gå i veien for meg" som eneste krav, og så være veldig bevisst på å bare belønne når han selvstendig gjør de riktige valgene uten å bli bedt, uten godbit i hånda eller hånda i lomma.  Jeg har nemlig ikke nok erfaring til å føle meg sikker på å klare gjennomføre hjemmeleksene fra privattimen alene uten å forårsake mer stress på det endokrine systemet hans enn godt er.  Det viste seg å være en god vurdering. Foruten noen få barnlige byks av glede som i korte øyeblikk strammet båndet mer enn akseptabelt, så var Ede SÅ flink og rooolig og grei hele veien. Naturlig slak line. Når han vimser bytter han i de aller fleste tilfellene side bak meg. Kun noen få uakseptable avskjæringer rett foran meg, og de kom helt på slutten av turen, tett på hverandre, antakelig fordi han er sliten og i bakhodet husker at det der var måten å få bli plukket opp i bæreslynge på. Han velger å gå pent og pyntelig på min venstre side mesteparten av tiden, uten å forvente belønning for det. Det går nå an å hale tiden ganske lenge uten at det stresser ham når han selv velger å gå fot for å se om det kommer en utbetaling. Selv hjemveien gikk rolig og avslappet. Først 10 meter fra porten hjemme kom første stressutbrudd med trekking. Gladstress de siste meterne av en timelang spasertur i mitt tempo. En klar forbedring. Han ble skuffa og såret av grensesettingen de siste meterne, for det virket helt sykt autoritært og tyrannisk og uten mål og mening for ham å bli hindret i å gladbykse gjennom porten og døren, inn til godis og myk og varm seng, men han tok det til seg at kravet "ikke trekk" gjelder de siste meterne av turen også. Ingen raptus da vi kom inn heller. Det var en milepæl. Bare la seg rolig og pyntelig til å sove. Perfect day. ..og det er før vi har fått noen CBD i posten.  Vi fikk forøvrig mail om å huske båndtvang fra i dag. Det har Edeward tydeligvis fått med seg.  Snudde seg utålmodig mot lykkeland mens muttern fomlet med kamera:   Oppdaget at muttern begikk en kriminell handling!! Reiste seg og kom inn hver gang muttern forsøkte gå lenger unna enn båndlengden for å få tatt et godt bilde. Her har han til slutt gitt opp å få muttern på rett kjøl og bare håper hun får tatt det ***** bildet før han svimer av i bekymring for å bli tatt og få et kriminelt rulleblad. Genetikk er ingen spøk. Ede identifiserer seg som sikkerhetspersonell og tjenestehund, og han tar de oppgavene alvorlig.   
    • Ja ikke den største oppfinnelsen 😂 Men kanskje noen hadde erfaringer å komme med; kanskje de elsker det kanskje hunden ble dårlig i magen på det. Kanskje det er bløtere enn annen v&h, kanskje noen opplever å måtte fôre dobbelt så mye på det som på en annen variant. Kanskje noen var superfornøyd og andre missfornøyd. I want to know it all 😂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...