Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpebilder


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Eller preventiv, mtp. at valper ikke baaare er greie :P

Regler: Maks 3 bilder pr. innlegg, slik at hver side ikke blir umulig å laste for de med litt kjipere linjer :P

DSCN2234.jpg

Mona 3 mnd

IMG_2734.jpg

Siri baby (6 uker?)

  • Svar 108
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Liten Dronning - 3 mnd gammel... (var da fryktelig få valpebilder av Babs på nettet ser jeg ?):

MezzoforteSurprise10.jpg

Og liten Willy - 9 uker gammel:

2008-07-26-Willy05.jpg

Skrevet

IMG_0921-3.jpg

Amstaffvalp og aussievalp.. Amstaffvalpen har forøvrig flyttet til Sverige, da eieren fikk politi på døra etter 3 uker med valpen i hus... No need to say more?

IMG_2010-2.jpg

My var en stygg valp ja!

IMG_1941-1.jpg

Også var hun en veldig morsom valp, som fant glede i det meste rundt henne.. Slik er hun enda :)

Skrevet

Er det ikke allerede opptil flere tråder med valpebilder, da? Men vi kan selvfølgelig ikke la sjansen gå fra oss til å vise frem vidunderet:

Pablo, litt over 3 mnd:

pablovov2.jpg

Ca 4 mnd, tror jeg:

pablo_portrett.jpg

Husker ikke nøyaktig når jeg tok dette:

pablo_kajakk.jpg

Skrevet

første gangen jeg legger ut baby bilde av zorba :)

dette er det ENESTE valpebilde av han, altså :closedeyes:

Tros alt ni år siden jeg tok det, så jeg husker ikke hvor gammel han var .. 3-4 mnd?

babtzorbss.jpg

Skrevet

Jeg har omtrent ingen valpebilder av Orry, de ble borte i datakrasj... Jeg har noen "papirbilder" som ikke er på pcen men.

Orry:

valphagen.jpg

Norma:

0010.jpg

0013.jpg

Guest Snusmumrikk
Skrevet

For å teste ut bildeforumet tar Ekko steget ut av anonymiteten :)

Forminska_005.jpg

Forminska_001.jpg

Forminska_006.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...