Gå til innhold
Hundesonen.no

Forslag til endringer


Recommended Posts

Skrevet

Jeg er utrolig glad for at hundeforumet nå er trukket ut som eget domene. Alle de andre dyreforumene interesserte meg ikke noe særlig, og de var da heller ikke særlig mye brukt i forhold til hundeforumet.

Jeg oppretter denne tråden fordi jeg har forslag til endringer, og det har sikkert andre også. Tråden er ikke ment som en "hvorfor får jeg ikke til å gjøre ditt-og-datt"-diskusjon, men en mulighet for folk å foreslå ting de mener kan være en forbedring.

Jeg for min del foreslår at quote-funksjonen endres slik at trådede sitater (altså sitater av innlegg som inkluderer sitater av andre innlegg) tas med i sin helhet, slik at man får med hele konteksten.

Jeg foreslår også å gjøre emoticon-området bredere, slik at det ikke blir nødvendig med sidelengs scrolling for å se alle emoticons som står på samme linje.

Skrevet

Forslag fra meg:

Nå kan vi vel også fjerne den "Har: Hund/Reinsdyr/Katt" greia? Kunne jo evt. slått sammen Har + Rase til "Dyr" eller liknende?

Den svære greia under avatarene er stor. Litt for stor i forhold til tekststørrelse osv.

Og ang. maxstørrelse av bilder: går det ikke an å få automatisk bildeforminskning i stedet? Det er så utrolig utrolig irriterende å måtte knote med bildestørrelsen 550.. Hadde vi fått en annen max bildestørrelse eller hatt automatisk forminskning hadde det iallefall kommet flere bilder fra min side.

Skrevet

Få tilbake den skrifttypen/-størrelsen som var på sonen, så blir det mye mer behagelig å lese innleggene.

Og ang. maxstørrelse av bilder: går det ikke an å få automatisk bildeforminskning i stedet? Det er så utrolig utrolig irriterende å måtte knote med bildestørrelsen 550.. Hadde vi fått en annen max bildestørrelse eller hatt automatisk forminskning hadde det iallefall kommet flere bilder fra min side.

Jeg skjønner ikke helt hva du mener - det er lov til å legge inn bilder som er større enn 550 piksler, men de bildene du laster opp direkte på doggis kan være max 550x550 px. Det er da en grei regel? Hvis du begrenses så innmari av de 550 pikslene er det da ikke verre enn å laste opp i f.eks. photobucket...

Skrevet
Vi minner om at max bredde på bildene du poster er 550 piksler

Med de utrolig strikte retningslinjene som er på dette forumet tør jeg jaggu ikke poste noe som er mer enn 550 pix bredt. Da er det jo hundre ganger greiere om man får automatisk bildeforminskning. Jeg er medlem av et annet forum som også er et "IP.Board" (altså samme merke regner jeg med) - der har de lagt inn script som gjør at bildene automatisk forminsker. Da bør det jo gå an å gjøre det her og? ;)

Slipper man å knote med forminskning av 100 bilder på bucket, skape kopier og lete mellom forskjellige størrelser osv.

Skrevet
Slipper man å knote med forminskning av 100 bilder på bucket, skape kopier og lete mellom forskjellige størrelser osv.

Nåja - jeg har to versjoner av bildene (originalene + i størrelse ca. 550 piksler), og det er faktisk ikke noe problem i det hele tatt. Bildestørrelsen reduserer jeg før jeg laster dem opp i photobucket, og jeg trenger uansett en mindre størrelse til bloggen osv. Jeg orker ikke å laste opp originalene i photobucket fordi det tar veldig mye lengre tid, og da tar det dermed tilsvarende mye lengre tid å se bildene for de som skal det...

Skrevet
Få tilbake den skrifttypen/-størrelsen som var på sonen, så blir det mye mer behagelig å lese innleggene

Denne er jeg veldig enig i, er det eneste jeg savner fra det andre forumet, syntes dennef fonten blir litt slitsom å lese i lengden. ;)

Skrevet

Vi kan diskutere pros and cons med bildestørrelser til vi dør ;)

Det var et forslag. Og de ville bli motatt med glede av mange.

Skrevet
Denne er jeg veldig enig i, er det eneste jeg savner fra det andre forumet, syntes dennef fonten blir litt slitsom å lese i lengden. ;)

Jeg må si meg enig, skriften er enten for liten eller for tynn. Eller blåfargen er for skarp? Uansett, det er ubehagelig å lese..

Skrevet
Ble den skriften bedre?

Mye bedre med endring på skriften. Men knappen det står f.eks 'Medlem' eller 'admin' syns jeg ble litt for stor, mest i høyden.

Skrevet
Mye bedre med endring på skriften. Men knappen det står f.eks 'Medlem' eller 'admin' syns jeg ble litt for stor, mest i høyden.

Enig ;)

Skrevet

Mine øyne ville satt veldig pris på (mulighet for) mørkere blåfarge i tekstboksene. Kanskje dere kunne laget en alternativ skin som var mørkere? Den andre skin'en (Spider) er jo like lys. ;)

Skrevet
Nåja - jeg har to versjoner av bildene (originalene + i størrelse ca. 550 piksler), og det er faktisk ikke noe problem i det hele tatt. Bildestørrelsen reduserer jeg før jeg laster dem opp i photobucket, og jeg trenger uansett en mindre størrelse til bloggen osv.

Har ikke bloggen auto. bildeform? Selv bloggen min har automatisk bildeforminskning. Det er sånn fin moderne ting som er ganske kjekk og ha hvis man ikke gidder å vie hele livet til merarbeid. Dette er det eneste forumet jeg vet om som ikke har bildeforminskning. Unntatt diskusjon.no muliggens. *sjekker* Nei se der, de har også automatisk forminskning. Er vi for aksepterende og flink på dette forumet, slik at det ikke er behov for å moderere oss automatisk? ;)

Skrevet

Jeg går ut ifra at knappene "quote", "reply", "fastreply", "addreply" og "newtopic" blir fornorsket etterhvert? Ja, og så "top" og "report" til venstre, under medlemsinfoen.

  • 2 weeks later...
Skrevet
Har ikke bloggen auto. bildeform? Selv bloggen min har automatisk bildeforminskning. Det er sånn fin moderne ting som er ganske kjekk og ha hvis man ikke gidder å vie hele livet til merarbeid. Dette er det eneste forumet jeg vet om som ikke har bildeforminskning. Unntatt diskusjon.no muliggens. *sjekker* Nei se der, de har også automatisk forminskning. Er vi for aksepterende og flink på dette forumet, slik at det ikke er behov for å moderere oss automatisk? :)

Denne signerer jeg! Bildeforminsking - automatisk! DET hadde vært noe, det! Det er utrolig tungvindt å måtte finne bildet på dataen, ta kopi, laste det opp, og finne link. Evt finne bildet blandt mange andre bilder man allerede har lastet opp, for så å finne ut at man steike meg kanskje må forminske det likevel. <_< Blæh. Få automatisk bildeforminsking! Hvis andre klarer det, klarer doggis det! :)

Skrevet

Dette er kanskje altfor tidkrevende for moderatorteamet å gjennomføre, men jeg synes hundeprat trenger en opprydning for å gjøre ting litt enklere for nye brukere. Spesielt hadde det å skille ut alle rasetrådene vært en god ide synes jeg. Trådene som heter feks "Hvordan er belgere?" kunne blitt plassert i underforumene for rasene. Dette hadde vært god hjelp for alle som leter etter en passende rase. Det tar fort mye tid å søke gjennom alle forumene for tråder som beskriver feks 5-6-7 forskjellige raser for å lære mer om de. Eventuelt kunne det blitt opprettet nye tråder for dette formål i underforumene for rasene.

Skrevet

HELT enig med den! :P Raseleksikon bør jo si noe om hunden og, og da mener jeg IKKE historien bak. Jeg driter mildt sagt i hvordan rasen ble til, jeg lurer på om den passer til MEG.

Skrevet

Dersom brukere er flinke til å rapportere tråder de syns passer i f. eks raseemnene, så tar det ikke lang tid å få flyttet de mest aktuelle trådene over.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...