Gå til innhold
Hundesonen.no

Rosetter


Poter

Recommended Posts

  • Svar 50
  • Created
  • Siste svar
Guest Christine
Skrevet

Vel, her er rosettene(hund) som henger på rommet mitt. Ser veldig rotete ut, og det er det, så jeg leiter også etter tips til hvordan de kan henge.

Noen er hengt opp med stånn stift, mens andre henger på en tråd som er festet mellom to spikere.

IMGP2662.jpg

(jepp, de er helt hultert i bultert)

Skrevet
Har bare tre rosetter :)

Så de ligger bare på en rekke HP - Deltager valp- CK.

Vel, akkurat nå ligger mine i en haug på kontorpulten :D

Guest Christine
Skrevet
Vel, akkurat nå ligger mine i en haug på kontorpulten :)

og mine lå i en skoeske under senga helt til lørdag :D

Skrevet

Mine henger på en snor som er tukket fra det ene hjørnet i rommet, langs veggen, og til neste hjørne! Har to sånne snorer under hverandre, så får plass til en del! Og det ser faktisk ikke så ille ut heller! Har ikke noe bilde da..:)

Skrevet
Mine er pent pakket ned i esker og satt i boden. Så jeg har jo et slags system da. :)

Kledelig system, spør du meg :D;) Da får man skikkelig orden og system i sakene, kan stable eskene helt rett og pent oppå hverandre og til med slippe å tørke støv av rosettene!

Skrevet

Begynte med å henge mine på oppslagstavle.

Men etter hvert ble det for mange.

Så nå har hundene en perm hver, der rosettene er lagt i plastmapper.

En plastmappe pr utstilling, merket med sted og dato.

Skrevet

Foreløpig henger Blondie sine 4 BIR og ene BIG 3 rosett på stua, men vi får se hva jeg gjør med dem hvis det blir mange av de etterhvert. .Ikke så voldsomt pent med en hel vegg tapesert av rosetter :) Mulig jeg overflytter de til en vegg på soverommet vårt eller noe sånn..

Skrevet

Foreløpig ligger mine stappet nedi en eske et eller annet sted, men tenkte jeg skulle strekke en tråd bortover den ene veggen her og henge dem der :)

Skrevet

Jeg prøver også å tenke ut et glupt system til den nye leiligheten. Siden vi leier vil jeg lage minst mulig merker.

Snor virker for meg klønete, for da må jo snora taes av hver gang en ny rosett skal tres på?

Jeg har vurdert å kjøpe ei list i noe mykt materiale, som rosettene kan festes med tegnestift på. Men så oppdaget jeg at vi har bittelitt skråtak, så da må enten lista gå tvers over veggen og lage en rar markering, eller så må rosettene henge skjevt - eller så må lista midt på veggen, og jeg tror det kan se rart ut også.

Jeg har også vurdert å kjøpe ei isoporplate (eller annet mykt materiale), trekke i et pent stoff, og henge på veggen. Så kan rosetter, bilder, diplom og slikt henges på den. Heller mest mot det akkurat nå. 15 CK-rosetter er kanskje ikke det mest spennende å ha på veggen, men noen rosetter er veldig spesielle og MÅ ha en synlig plass. For eksempel den det står "World Winner" på... :)

Skrevet
Mine rosetter ligger klemt og krøllet sammen i en skuff.... Går det an å stryke rosetter?? :)

Jo, for så vidt, men bruk dampstrykejern, og legg noe mellom jernet og rosettene. Ellers blir de i hvert fall en stor krøll av smeltet kunststoff...

Å legge dem i press mellom to tunge bøker kan noen ganger være like effektivt og mindre skadelig.

Skrevet

Mine rosetter har jeg hengt opp rundt noen bilderammer av Tulla. Har tre-fire bilder i hver ramme, og så henger agilityen over og på sidene, mens utstillingsrosettene henger under. Irriterer meg at vi nesten ikke får rosetter mer, og støtter innlegget i Hundesport som kom nå.. <_< Syns det er morsomt å få rosetter, og syns man kan få det/få lov å kjøpe det selv om man ikke har vunnet cert eller noe annet flott.

Når Aynï begynner å høste inn litt må vel hun få sin egen vegg hun også.. :P

Skrevet
Kledelig system, spør du meg :P:lol: Da får man skikkelig orden og system i sakene, kan stable eskene helt rett og pent oppå hverandre og til med slippe å tørke støv av rosettene!

Jepp. Det er meget energisparende når det kommer til rengjøring. Og ikke lager det merker i veggen heller når jeg "henger de opp". :lol: De kommer sikkert opp en gang, om jeg får meg et egent sted, og et egnet rom å ha det i. Trur ikke jeg kan tenke å ha de i stua noe mer (det var liksom festlig da jeg var 14...).

Jo, for så vidt, men bruk dampstrykejern, og legg noe mellom jernet og rosettene. Ellers blir de i hvert fall en stor krøll av smeltet kunststoff...

Å legge dem i press mellom to tunge bøker kan noen ganger være like effektivt og mindre skadelig.

Jeg har prøvd å stryke rosetter en gang, og selv med handkle rundt og lav varme, så ble det ikke så veldig vellykket. De banda ble litt "skjeve". Så tunge bøker synes jeg var mest vellykket.

Skrevet

Før hadde jeg alle på veggen. Hadde NKK rosettene i en type tripp trapp tresko nedover og ved siden av hverandre.

Akkurat nå har jeg mindre vegger, så de henger litt anderledes.

I utganspunktet hang NKK rosettene alene, men jeg flyttet de løvrige bort nå nettopp for å få mer veggplass andre steder.

CIMG1596.jpg

Øvrige premier har jeg slik

CIMG1598.jpg

Skrevet

Jeg har rosettene til Amigo oppe i loftsstua slik at de er litt ute av veien :P Har strukket ei snor med småspiker i hver ende og hengt innpå rosettene. De som ikke kan henges innpå har fått en liten stift i seg. Jeg har også skrevet bakpå rosetten dato, sted og dommer.

21jyl2v.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...