Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva legger dere i denne smilyen?


Recommended Posts

Skrevet

Fant ingen passende kategori jeg, så jeg legger den her.

Denne smilyen her: :rolleyes:

Hvordan tolker du den ? Og hvordan bruker du den?

Slik tolker jeg den. Litt ironisk og negativ.

For en fin hund :rolleyes: -sarkastisk.

Nå har Diesel rotet utover mine nyli sammenlagte klær :rolleyes: -oppgitt.

Gleder meg til røytetid :rolleyes: -ironisk.

For et godt poeng :rolleyes: -not.

Skrevet

Jeg tolker den akkurat som deg, den himler jo med øynene. Den blir ofte litt malplassert, men man ser jo gjerne hva den som skriver mener ut fra sammenhengen den brukes i.

Skrevet

Tolker den veldig som deg. Den er brukt litt negativt. Man himler med øynene, og det gjør man når man er ironisk, sarkastisk oppgitt, eller noe liknende.

Men tror ikke alle ser på den smilyen på den måten, og jeg tolker den så feil og får ikke innlegget til å stemme.

"For en fin hund :rolleyes: "-da får man setningen til å virke ironisk, og at man egentlig ikke mener det.

Skrevet

Jeg og tolker den slik, men jeg tror mange nye brukere bruker den smilyen fordi den ligger på første "smileyside" på venstre side når man skal skrive innlegg. Den smiler, derfor tror noen kanskje at det er den man bruker for denne " :) " . Har tenkt på det mange ganger, at den skulle vært på en av de andre sidene i smileygreia, også skulle :P vært på forsiden.

Skrevet

Den tolker jeg som at man himler med øynene av den eller det man har sagt i setningen smileyen hører til. F.eks. var den noen som skrev dette til meg;

"Lykke til :rolleyes: " Det føltes ikke akkurat som noen lykkeønskning, eventuelt at han mente jeg virkelig trengte lykke til

Skrevet

Tolker den ganske likt som deg. Den himler med øynene og smiler. Altså er det sånn som når jeg kaller noen for "dust rolleyes.gif haha". Altså ikke vondt ment, bare tåpelig, morsomt og litt teit.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...