Gå til innhold
Hundesonen.no

Svømmevest


Recommended Posts

Skrevet

Vurderer å kjøpe svømmevest til Arn. Noen som har og kan anbefale en type? Har sett på ruffwear sin, samt en de hadde på dyreklinikken. Sistnevnte så litt mer klumpete ut. Kom gjerne med bilder og/eller link :P

Skrevet

Jeg kjøpte en som er veldig god kvalitet på. Den var litt dyr, men alt for sikkerhet.

Det er en stund siden da, men tror det var på Tropehagen zoo. Var på sartor senter sin dyrebutikk.

Beklager at jeg ikke husker det, men de fleste dyrebutikkene har svømmevester.

Skrevet
Vi bruker Baltic Professional på jobben, de er knall gode.

Hundens bevegelser blir ikke hindret og de tåler MYE.

vestgul.jpg

Takk for tipset!

Skrevet

Googlet Baltic og kom til et britisk firma som solgte vestene til en grei pris. 320 kr inkludert porto :banana: Bestilte søndags kveld og fikk det i dag -kjapt!

Og her er resultatet:

DSC02837.jpg

DSC02836.jpg

Fikk prøvd den på en liten svømmetur i dag og synes den fungerte veldig fint. Sitter bra på og har gode reguleringsmuligheter. Fin å se på er den jo også:) Arn fløt som en dupp og fikk fin svømmestil, så dette blir nok bra!

Skrevet
Hvorfor skal hunden bruke svømmevest? Gir det bedre trening/belastning eller noe?

Litt av samme grunnen til at mennesker bruker det i båt?

EDIT: noen bruker det litt "unødvendig" spør du meg, så jeg ville hvertfall brukt det av samme grunn til at jeg bruker vest i båt.

Lone, den vesten så utrolig fin ut. Likner litt på den venninna mi har, og den sitter så godt som om det skulle hvert en sele, dessuten hemmet det ikke bevegelser, og Bocca brydde seg ikke noe om å ha den på helle. (men den du har bestilt er jo billigere, så kanskje jeg skal vurdere selv :ahappy: )

Skrevet
Litt av samme grunnen til at mennesker bruker det i båt?

EDIT: noen bruker det litt "unødvendig" spør du meg, så jeg ville hvertfall brukt det av samme grunn til at jeg bruker vest i båt.

Ok, da klarer vi oss uten. Lurte bare på om det var lurt i forhold til svømmetrening. Ser at det blir brukt svømmevest på rehab.sentere og jeg ville tro at hundene klarer å svømme uten vest? Hva er da poenget (altså: hva er poenget med vest, når det ikke brukes som sikkerhetsutstyr ved evt. båtulykke?)

Skrevet

Det er håndtak på ryggen, ja. Skikkelig "Djevelunge med håndtak i ryggen" :ahappy: Liker passformen veldig godt. Synes den sitter bra, akkurat som ei sele, ja. Nesten som webmaster sela, bare tykkere.

Jeg har kjøpt vest for å bruke det til svømmetreningen. Slik jeg er blitt fortalt skal hunder ligge mest mulig rett i vannet når de svømmer. Det regner jeg med har å gjøre med rett muskelbelastning. Arn ligger lavt med rumpa/bakerste delen av ryggen, men med svømmevest på, blir svømmestilen mye penere og da antakelig også mye mer funksjonell. De fleste hunder har visstnok behov for svømmevest. Ikke minst så varmer vel vesten også noe.

Skrevet
Det er håndtak på ryggen, ja. Skikkelig "Djevelunge med håndtak i ryggen" :ahappy: Liker passformen veldig godt. Synes den sitter bra, akkurat som ei sele, ja. Nesten som webmaster sela, bare tykkere.

Høres bra ut. :lol: Den ser hvertfall veldig fin ut.

Skrevet

Nyeste utgave av Båtliv har omtale av redningsvester for hund. Ellers må jeg si meg enig med Renate A. i at Baltic Pro er gode vester. Lett synlig, godt håndtak, fin ring til å feste tau i, stropper som er brede nok til ikke å gnage og virker generelt som ett solid produkt.

Skrevet
Hvorfor skal hunden bruke svømmevest? Gir det bedre trening/belastning eller noe?

Vi bruker svømmevest når vi kjører båt, man vet jo aldri om man kommer ut for en ulykke. Et av de verste scenarioene er jo om hunden blir kastet av båten, og skadet eller slått bevisstløs. Da er det veldig greit at den holder seg flytende :ahappy:

Orry ramlet av båten i fjor (i sakte fart altså, han skulle titte nærmere på noen isbegre som fløt i vannet :rolleyes:), og da var det veldig praktisk med vest. Både fordi han ble litt forfjamset når han ramlet, og fordi håndtaket på vesten gjorde det mye lettere å få han opp igjen.

Skrevet

Den zorba har synes jeg er ganske praktisk!

-Den var relativt bilig.

-den går rundt hele kroppen, da sitter den veldig fint (sklir ikke) og det er behagelig for hunden og bli løftet opp av vannet.

- Knæsjfarge, så han VISES.

-Håndtak for å løfte han opp båten vis han detter ut.

1.jpg

2.jpg

Skrevet
Ok, da klarer vi oss uten. Lurte bare på om det var lurt i forhold til svømmetrening. Ser at det blir brukt svømmevest på rehab.sentere og jeg ville tro at hundene klarer å svømme uten vest? Hva er da poenget (altså: hva er poenget med vest, når det ikke brukes som sikkerhetsutstyr ved evt. båtulykke?)

Det er av sikkerhetsmessige årsaker at vi bruker svømmevest under rehab, ikke alle er like flinke svømmere og noen ganger er det faktisk veldig nyttig å ha den på :lol:

Man skal huske at på rehabsentrene er det ikke 100% frisk hunder som kommer og ofte så er en svømmevest en veldig god støtte for hundene så de lærer å bruke bena igjen mens de ligger og flyter i vesten, samtidig som vi har "hands on" på hunden :ahappy:

Skrevet

Vel denne vesten kjøpte jeg til Shira ifjor på en dyrebutikk. Husker ikke hvilken.

Det negative med denne vesten er at festene rundt magen/brystet blir slakk når ho svømmer.

Og hver gang jeg strammer så blir de slakk igjen. Irriterende :ahappy:

Så enten kjøper jeg ny vest eller nye plastklips. (noen som vet hvem som selger det?)

Ellers er den helt genial.

(bare sånn at det er sagt så er jeg ikke flink med å legge inn bilder på nett.)

(enten blir de for store eller små)

Skrevet

Nå fant jeg hvilken vest jeg vil ha til Bocca

petfloat_l.jpg

Edit. :ahappy: Det var jo den samme Lone hadde kjøpt jo (ikke rart jeg syns den liknet :hyper: ) *teite meg*

Skrevet
Nå fant jeg hvilken vest jeg vil ha til Bocca

petfloat_l.jpg

Edit. :ahappy: Det var jo den samme Lone hadde kjøpt jo (ikke rart jeg syns den liknet :hyper: ) *teite meg*

Den er faktisk ikke helt lik. Denne her så enda mer strømlinjeformet ut :D Jeg er fortsatt fornøyd med svømmevesten. Den sitter godt på ham når han svømmer, det eneste jeg har å utsette er at den kanskje skulle vært en størrelse større :)

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...