Gå til innhold
Hundesonen.no

Vargfjells Jailbird


JailyTina

Recommended Posts

Skrevet

Torsdag 19.06.08 hentet jeg lille Vargfjells Jailbird - aka Jaily - og tok henne med hjem. Hun er ei skjønn lita berte som er veldig nysgjerrig på alt nytt og liker å bite i tær. Planene for Jaily er for det første å få en god oppvekst! Etterhvert har jeg lyst til å trene lydighet, spor og kanskje rundering med henne.

Mitt første inntrykk av vesle jenta er at jeg får nok å henge fingrene i de neste åra! Sta, nysgjerrig, full av pågangsmot, våken og livlig. Det er Jaily i et nøtteskall. :lol:

Forøvrig er det litt om moren her under valper, og faren er Mike vom Weinbergblick

Bilde010b.jpg

Bilde011b.jpg

Bilde012b.jpg

Bilde021b.jpg

Bilde022b.jpg

sot1.jpg

Bilde030b.jpg

  • Svar 98
  • Created
  • Siste svar
Guest Kåre Lise
Skrevet

Godt å se en ung og lovende tysker av brukslinjer. Se til å få satt den i arbeid :P

Her er det (nesten) ikke lenger noe tvil om hva jeg skal ha neste gang!

Lykke til :P

Skrevet

Takk takk alle sammen! :) Hun er ei virkelig skjønn lita jente. Med veldig veldig sterke meninger om hvordan verden skal fungere! :)

Godt å se en ung og lovende tysker av brukslinjer. Se til å få satt den i arbeid :)

Her er det (nesten) ikke lenger noe tvil om hva jeg skal ha neste gang!

Lykke til :)

Takk! Hun skal få nok av arbeid, ja! Ingen tvil om det! ;) Gleder meg til å jobbe mye med henne de neste årene!

Skrevet

Takk takk folkens! :icon_cry:

Ja, nå har Jaily vært i hus en uke og en dag. Det har vært en uke veldig morsom uke! Jaily er flink og sier i fra når hun må ut, sover hele natta (hvertfall til 5 om morran) og kan fint være alene 20-30 minutter uten at det gjør noe. :whistle:

I dag fant jeg også ut at hun er en liten kamikaze hund... I et kort, men lite oppmerksomt øyeblikk fra min side tok hun sats og hoppa/sprang/slang seg ned en litt høy grøftekant og landa mot asfalt kanten på andre siden... Pep litt i det hun landet, ristet seg og tassa videre. :rolleyes: Om ikke annet så er hun ganske hardfør. Etter hoppet halter hun litt på venstre forran så jeg tok en liten tlf til veterinæren, men siden hun legger fint vekt på det og ikke ser ut til å bry seg (og det er ingen hevelser, sår e.l. å finne) skal jeg bare se det ann til over helgen. Regner med at det går finfint!

Her er noen nye bilder.

rez1.jpg

rez2.jpg

:ahappy:

rez3.jpg

Som valper flest sovner Jaily når som helst, hvor som helst...

rez4.jpg

rez5.jpg

Skjer a?

rez6.jpg

Våken og "ready for action"... :hug:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...