Gå til innhold
Hundesonen.no

Mor og far til hunden din


Blondiemamma

Recommended Posts

Ikke akkurat oppstillingsbilder, men:

Far:Bj. Hector av Nangijala (m) (Politihund)

hector.jpg

Mor: Mallekraft`s B`Brenda the Brakeless (LP 3, rundering A, spor B, 2x CERT)

brenda.jpg

Resultatet:

Brakeless Absolute Extra (BH, LP 2)

aExtra.jpg

exapril4.jpg

Eller rettere sakt:

exapril2.jpg

Og her sammen med tante Rachel (søsteren til faren):

IMG_4466.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Eldste:

NV05'06 Nuch Such Glimmergruvans Ô-Blaze (LP Elite, A-rundering, 2xCert A-spor, Kvali.NM-spor'08)

2008_0519desember20070030.jpg

Mor:

Korad Sbch Such Glimmergruvans Vera (LP kl.2, högre spor, Elite rundering-Sbch, SM vinner rundering 2006)

Glimmergruvans%20Vera.jpg

Far:

Korad Tjh Slch Almdalens Lewis

INGBRITT.JPG

Så lille trollet:

Deepeyes Talia al Ghul I

2008_0519desember20070024.jpg

Mor:

Blaze lengre oppe.

Far:

Korad Nuch Busligans Bocca (Cert i A-rundering, A-spor, kl.3 LP)

bocca12a.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Orry

Far (Salix Prime Time, bildet er fra Fantin):

salix1.jpg

Mor (Fantins Imagine "Immi", bildet er fra Fantin):

hunder_immie.jpg

Resultat: Fantins Oroveso "Orry"

oppstilt1.jpg

0029.jpg

Norma

Far (NUCH Toparch Little Drummer Boy "Davey", bildet er fra Lochaline)

ToparchLittleDrummerBoy2.jpg

Mor (NUCH Ursa Major's Stella Polaris "Stella, bildet er fra Lochaline)

Stella010406HF2.JPG

Resultat: Lochaline's Kitty White "Norma"

0016.jpg

0001.jpg

Litt gamle bilder av Norma, får dra fram kameraet igjen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har desverre ingen bilder av Arwen sine foreldre, så jeg får bare legge ut av Tia sine.

Far: S NUCH Polarullens Bolchoj Alpov

http://s292.photobucket.com/albums/mm8/ivsen/th_Bolchoj1.jpg

Mor: NUCH Dragviken's Gotta Love It

http://s292.photobucket.com/albums/mm8/ivsen/th_emmy1.jpg

Dette resulterte i Tia :

http://s292.photobucket.com/albums/mm8/ivsen/th_tia11.jpg

Hvorfor viser ikke mine bilder egentlig, bare link til bildet? :) jeg har lastet dem på photobucket..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Chessea

chessea2,5aar%20copy.jpg

Mamma Joysea (Wildside´s Joysea)

http://gw-kennel.com/joysea/joysea2008/joysea_6years.jpg

http://gw-kennel.com/joysea/joysea0006.jpg

Pappa Muffen (Lacustrine Unbelievable)

http://www.portugisisk-vattenhund.nu/Handl...=107&Size=L

Chessea og moren er veldig typelike, men uttrykket hennes er utrolig lik farens. Men når du ser hun og moren sammen skulle du nesen tro det var samme hund med ulik farge! Me hun likner egentlig veldig på begge to :) Ingen av dem er utstillingshunder, men de er brukshunder med godt gemytt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
×
×
  • Opprett ny...