Gå til innhold
Hundesonen.no

Mor og far til hunden din


Blondiemamma

Recommended Posts

Skrevet

Jupp.. Jeg vil gjerne se bilde av hunden din, og mor og far til hunden :lol:

Øverste og nederste er faren til Blondie. Trigenimus Kondyl (svensk oppdrettet)

Og bildene i midten er av mammaen hennes NUCH Niwigga's Funny Savanna

post-3783-1213998630_thumb.jpg

post-3783-1213998659_thumb.jpg

post-3783-1213998712_thumb.jpg

post-3783-1213998847_thumb.jpg

Skrevet

Orker ikke lete opp absolutt alle, men her er Jóga (Mekalisto's Jeannies Comingback);

Jogastand1.png

som er moren til Saeta (N Uch Andvaka Solaris);

Saetastand2red.png

som igjen er moren til Silma (Eagermind Saeta Blanditia);

Silmastand2.png

Så får vi se om jeg orker å grave mer i bilder en annen dag :lol:

Skrevet

Nederst på denne siden finner du stamtavlen og bilder av foreldrene til min hund. Hjemmesiden jeg linker til er forøvrig min gamle hjemmeside, så ingenting er oppdatert på to år der inne :lol:

Skrevet

Faren: Japaro Robaidh At Lythwood ( bildene er herfra: http://home.online.no/~mainland/andre/Robbie.html )

Han er bare råflott, synes jeg! Og han har gjort det fantastisk må utstillinger! :lol:

faren.jpg

pappaen.jpg

phoebepappa.jpg

Moren: Playtime's Proud Enough, Iris. ( http://home.lyse.net/bergjohansen/Joyl-others.html )

Herlig hund, som er prikklik Phoebe på personligheten! Hun er norsk shampion..

mammairis.jpg

100_0013.jpg

100_0073.jpg

Skrevet

Ja, hun er herlig!

Pappan er en av de (store) snilleste svartingene jeg har klappet. Makan til glad hund. Han ser kanskje litt skummel ut, men skinnet kan bedra :lol:

Skrevet

Jeg henger meg på jeg:

Dette er da Babs (LP2 INT NORD EST UCH KBHV04 NV07 Mezzoforte Surprise):

2005-08-28-Babs11.jpg

Pappan: Lp1 Lp2 KORAD INT NORD DK UCH SV02 NORDV03 Cartier Monzerat Nemo (Lp klasse 3, konkurrerte i elite spor i Sverige)

Nemo1.jpg

Mamma Lotta: INT N DK UCH Torilsin Lois Lane (opprykk til C-spor og LP kl 2):

27-10-2002-Lotta01.jpg

SÅ har vi lille håpet som jeg da TROR kommer til å flytte hjem til Holter om 4 uker: Li-Brie's Sxpect No Mercy:

mercy2.jpg

Hans pappa: NV07 NORDV07 Li-Brie's Boss Number One:

2008-02-17-Boss01.jpg

Og hans mamma: KORAD N UCH Li-Brie's Corvette:

Meja01.jpg

Skrevet

Pappa That Will Do Eddie:

eddie5-2007.jpg

Bilde hentet fra www.akersborg.no

Og min Knott:

537_Knott_lite.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...