Gå til innhold
Hundesonen.no

Din første hund


vima2k

Recommended Posts

Skrevet

Hallo alle dyresonen folk :(

tenkte vi skule få alle hunde eiere til å skrive litt om sin første hunde rase :P

Legg me bilde om du har det :P

Her er litt om min første hunde medlem:

det var en rottweiler :P

Hun het Lazy lady ( ike lat, men hun het det:)

Hun brukte å passe på meg når jeg var liten, å når jeg skule ha mat, så sto hun og flekket tener (inbiltsvangerskap) Fordi ingen skule få tak i meg hehe, hun passet veldig mye på meg, her er et bilde av hun når hun var forbanna, bare her et det et kjøtt bein da, men hun sto sånn da jeg lå intil hun også

Her er hun i sitt beste da :P

  • Svar 68
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Vår første hund i familien var Laika, collie tispe. Hun var kjempe snill og trivelig, lærte fort gjorde hun også. Ble bare brukt som familie hund da. dessverre døde hun bare 2 år gammel av kreft :(

i122147906_99515_5.jpg

Veldig dårlig kvalitet da..

EDIT:

Laika var jo familiens hund, men min første egne hund er Simba, skikkelig god gutt som er blanding av Border collie og labrador..

bad10.jpg

simskog7-1.jpg

Skrevet

Min første hund var en Doberman ved navn Valiante. Pappa hadde han i 3 år før jeg ble født, og han var en aktiv hund som var med pappa på jobb i forsvaret hver dag. Hjemme var han en skikkelig kjælegris som lå mellom foreldrene mine i sengen om natten, første "barnet" som han jo var. Men så kom lille jeg til verden og ting endret seg. Ut av sengen måtte han, men jeg vokste så og si opp sammen med han. Han passet på meg hele tiden, men tok seg friheten til å stjele smokken min når ingen så han :P Desverre måtte vi avlive han da jeg var 4...

Deretter fulgte noen hektiske år med familieforøkelse og husbygging, så frem til jeg var 12 hadde vi en goldren retriever ved navn Bounty i helger og ferier på "avlastning". Han var en superlydig hund som lot oss henge i halen, dra han i ørene og det som værre var... Da han døde ville vi vente med ny hund inntil videre, men endte opp med en katt og en hest, noe som ga oss nok å henge fingrene i.

Så i fjor følte jeg tiden var inne for å ha hund igjen, denne gangen på egenhånd. Da bar det av sted for å hente Knerten :( Skal nok aldri la det gå flere år mellom hver hund igjen :P

Skrevet

Var flere hunder i familien før jeg kom, men "min" første hund var en glatthåret vorsteh med navn Tika. Selv har faren min uttalt at han ikke kan forstå at han noen gang ville ha en så stygg hund. :(

Skrevet

Vi hadde en Tibbe en gang i tiden, men ser egentli ikke på det som "min første hund", så min første hund var/er en blandingshund mellom Aussie og Border collie, kjempe søt liten sak på 8 år!

Teddy : IMG_0087.jpg

Skrevet
Vi hadde en Tibbe en gang i tiden, men ser egentli ikke på det som "min første hund", så min første hund var/er en blandingshund mellom Aussie og Border collie, kjempe søt liten sak på 8 år!

Gud så vakker Teddy er :(

Det er ikke så veldig mange år siden vi fikk vår første hund. En Leonberger ved navn Bessie.

bessiemindre.png

Skrevet

Jeg er vokset op med schæfer blanding og bruksschæfer, men min første egne hund fik jeg først da jeg var 20, jeg fik en omplasserins tispe på 4 år,der havde haft det dårligt.

Edit: min omplasserings tispe var en formel 1 labrador der var jagt trænet og lydighedstrænet, og jeg brugte hende til lydighed og agility

Skrevet

Jeg tilbragte mine ungdomsår sammen med verdens særeste, rareset og kuleste Schnauzerdame, Rexie.

860273483_64e2a5eceb.jpg

På bildet er hun nesten 12 år.

Skrevet

Min første hund var en toller med navn Peik.

Kjempesøt og alltid glad og full av liv. ;) Han har desverre blitt veldig syk i kroppen, og moren min jeg ikke har kontakt med nekter han behandling. Han har blitt hele 7 år :)

Han ser alltid snill ut :rolleyes:

Utennavn.jpg

Skrevet

Min første hund het Jonas og var blanding av Golden og grønnlandshund.

Fikk han da jeg var 15 år gammel.

Rett og slett en fantastisk hund på alle måter.

Jonasogpusi.jpg

Skrevet

Min første hund, som jeg fikk da jeg var rundt 8, var en Norsk elghund grå/ keeshound- blanding som het Lea. Vi fikk henne fra noen andre i familien som hadde utviklet allergi.

Desverre fikk hun en uhelbredelig hudsykom som ble veldig plagsom for henne. Hun ble avlivet rundt 8-9 år gammel.

Beste voffsen<3

Skrevet

Min første hund fikk jeg for 2 år siden. Hun er ei kjempe hærlig tispe, veldig rolig å er med på det meste. Veldig lettlært, men uhyre sta til tider. Denne frøkna vet hva hun vil :) I skrivende stund venter vi en til av samme rase, Eurasier.

(håper jeg for til dette me bilde da ;) )

Bilde

Edit; Herremin det ble stort bilde, jeg som forminska det å greier.

Skrevet

Familiens første hund var en schæfer,og han vokste jeg opp sammen med.Da jeg var 12år fikk vi "min" hund,ei am.cocker spaniel tispe ved navn Mia. Hun ble avlivet pga. forkalkninger bare 7år gammel, og et halvt år etterpå kom Ike inn i livet mitt.

Skrevet

Min første hund var en Engelsk Springer Spaniel. Han ble nesten 10 år, men måtte til slutt avlives pga alder. Han ble døv tidlig og hadde furunkulose. Og på slutten ble han nesten blind, da tok humøret slutt og det beste var å la han slippe mer. Men han var en god og morsom hund de årene vi hadde han, og jeg vurderte lenge om jeg skulle han en Springer igjen :)

Skrevet

Min første hund er Orry, en engelsk springer spaniel. Han er nå 6 år, tiden flyr... Nå har jeg to springere, og foreløpig er dette en rase som passer godt for meg :)

Guest lijenta
Skrevet

Min første var Heriosofia`s Eru altså en Flat coated retriever. Han ble desverre ikke mere enn nesten 5 år. Men en meget spesiel type. Sønnen min som var 5 da jeg fikk hunden kunne gå tur med hunden og han gikk fint i band. Far min som hadde pasert 60 var det noe annet med, da skulle hunden løpe etter alle katter og hilse på alle hunder og helst i en fart som var for stor for min far :)

Skrevet

Jeg har min første hund nå. En vakker tispe ved navn Aysha. Hun er en blanding mellom Labrador og Golden Retriever. Aysha er selvfølgelig perfekt på alle måter, og jeg kunne ikke hatt en bedre førstegangshund/prøveklut :)

Her er min spretne frøken: http://s236.photobucket.com/albums/ff189/v...nt=IMG_0278.jpg

(funket ikke å putte inn bilde idag, så det ble link.....)

Skrevet

Min første hund fikk jeg etter mange års mas, i julegave julen 1987. Han ble en kjempestor og nydelig schæfer på 50 kg og 72 cm på manken. Han het Carro. Vi trente mye lydighet, men han var en racer å trekke, så vi snørekjørte masse på ski. Måtte avlives da han var 9 år pga forkalkninger i ryggen.

En virkelig skjønn gutt, med ett gemytt som det ikke gikk 2 av på dusinet :)

Skrevet

Har min første hund nå jeg. Enya er en Toller på snart 2 år. Kunne ikke drømt om en bedre hund:)

post-1141-1212405997_thumb.jpg

Skrevet

Familiens første hund var en Riesenschnauzer ved navn Paros (uttales Paro). Men han var ikke min da, og jeg gjorde nesten aldri noen med han, han var alt for stor og sterk for meg.. Var sikkert 8-10 år eller noe sånt jeg da.. Skal prøve å få skannet inn et bilde av han som valp..

Men MIN første hund er Maja.. :)

Pinsetur-Rros129.jpg

Majas tråd her.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...