Gå til innhold
Hundesonen.no

Imagecopy Dancing Excalibur - Stitch


AnnikenK

Recommended Posts

Lille pelspiraia'n er endelig hjemme. Turen hjem gikk kjempebra. Sovna før ridesenteret (det er ikke veldig langt) og sov helt til ferga. Hadde en liten sjarmoffensiv på ferga, før han sov seg gjennom resten av turen hjem.

Han er en ordentlig racer som elsker å være ute å springe. Spiser som en galning og tygger på alt som er i nærheten :rolleyes: Også er det skikkelig kjedelig å være alenehund. Tydelig at han er vant til selskap for han maser og piper når det ikke skjer noe, men da er det bare å overse han så sovner han etter et minutt eller to.

Nå ligger han rett ut og sover - sliten etter alt han har måtte undersøke og alle blomster og pinner som han har drept i dag. Han er en skikkelig go'klump. nysgjerrig, oppmerksom, kosete, leken og litt ramp - akkurat som en belgergutt skal være :wub:

Har ikke noe bilder enda, men det kommer nok snart :closedeyes:

Og 2ne: Vannskål er ikke lenger et graveobjekt. Den sover vi rundt og bruker den til å hvile hode på faktisk :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 121
  • Created
  • Siste svar

Gratulerer med valpen, tenker det var deilig å få han hjem!

Jeg hilste på han på tirsdag da jeg hentet min valp, og han var ordentlig søt!

Et bilde av gutta, trooor det er stitch som står til høyre,men det ser vel du,hehe :wub:

DSCF2961.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Han er i ferd med å bli husvarm skjønner jeg *ler*

Sitter mer eller mindre svimeslått på jobb etter x-antall kjøretimer til og fra Skånebygda *ler* Og brørdrene brothers (aka Emmet og Elling) har kjørt 100 mil og vært på sjarmoffensiv i sør Sverige......

Flott at det virker som om det går bra, og du - når det gjelder "tytingen hans" så er det en ting som han tydeligvis har fått for seg at man må gjøre. Man MÅ tyte litt før man sovner, det er viktig å snakke om det liksom *ler*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Helledussen så søte de er :) *ønsker seg ikke belgervalp, ønsker seg IKKE belgervalp*

Lykke til med den lille sorte, neida, øret trenger ikke være noe tema. Lille Krølle var nok eldre enn han når begge reiste seg og når de først sto så sto de som to påler igjennom tannfelling og andre tøffe tak. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Godt å høre at lille lodott har kommet seg vel hjem! Vi regner med hyppige oppdateringer om hvordan det går (hviske noe om blogg - som fint kan oppdateres mer enn annenhver uke *hinte til en med en annen liten svarting* :) )

Og 2ne: Vannskål er ikke lenger et graveobjekt. Den sover vi rundt og bruker den til å hvile hode på faktisk :)

Ah.. Her brukte han kontorstolen min her, han lå UNDER stolen, mellom hjula, med hodet på ett av beina *ler* Det er godt det er brekk på stolen, liksom :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I dag har vi vært hos vetten og få vaksine og det var bare "peanuts". Vetten var kjempekul syns Stitch også hadde han så fine briller som var såååå gode å tygge på :)

Han er en herlig liten dott med masse energi. Alenehund livet er ikke så verst og han har blitt skikkelig husvarm allerede. Litt syting når man ikke får oppmerksomhet, men det varer ikke mer en kanskje et minutt så sover han istedenfor.

Her er noen bilder av gullet fra i dag :)

Drakamp er moro.

069.jpg

Uskyldig :rolleyes:

064.jpg

Hah - ståører!

062.jpg

Enda mere ståører!

061.jpg

Ikke sååååå mye ståører!

057.jpg

Leke med ball.

054.jpg

Takk for alle gratulasjoner

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...