Gå til innhold
Hundesonen.no

Balder


Rabalder

Recommended Posts

Skrevet

Ååå er det for blandinger også :D Uff jeg skal jobbe i morgen jeg ;) Når starter match showet? Kanskje jeg skulle prøvd å få til å komme, men spørs om jeg tør da ;)

Det ligger på utstilling :D

  • Svar 122
  • Created
  • Siste svar
  • 2 weeks later...
Skrevet

Tok sjansen på å reise på stranden med hundene i går til tross for dårlig vær, og vi fikk 20 min opphold :P

Hundene tok helt av og prøvde å grave seg til kina :)

Bølgene var først bittelitt skumle, men så fort en pinne ble kastet i vannet hoppet de uti for å finne den ;)

Blir nok en del turer på stranden i sommer ja :P

stranden2.jpg

borehundene.jpg

borebalder.jpg

bore5.jpg

bore4.jpg

bore6.jpg

Endelig har vi lov å grave så mye vi vil :P

bore7.jpg

bore8.jpg

bore9.jpg

bore11.jpg

Guest Vicky
Skrevet

bore9.jpg

Hallo!! :) For et bilde!! Hvor bor du da? Kreta? :P Sjekk de fargene!! Fantastisk! Balder er bare helt ;)

Dette må nok være den vakreste hunden jeg har sett! Og utroooolig nydelig bilde!!! :P

Skrevet

Åhhh så heldig du er!! Nydelige bilder av skjønne vofser i den herligste plassen i norge. Eg elsker borestranden!! Vofsen elsker den stranden også og har en del bilder av han der. :)

Skrevet

:) Takk ;) det var helt nydelig der i går, har sikkert noe med været å gjøre for det regnet kattunger 10 min etter bildene ble tatt.

Den andre hunden er moren min sin, han er en hittehund så vi vet ikke hva han er blanding av. Fikk han fra Tunge hundepensjonat :P

Skrevet

:) Takk ;) det var helt nydelig der i går, har sikkert noe med været å gjøre for det regnet kattunger 10 min etter bildene ble tatt.

Den andre hunden er moren min sin, han er en hittehund så vi vet ikke hva han er blanding av. Fikk han fra Tunge hundepensjonat :P

Så fin han også har blitt :P Håper moren din er fornøyd med han :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...