Gå til innhold
Hundesonen.no

Skal på hyttetur med hundene!


Torunn1

Recommended Posts

Skrevet

Må bare få ut litt glede her!

Jeg og min beste venninne skal på hyttetur i helgen, fra fredag til søndag.

Jeg skal ha med gutta mine, og hun har 2 golden tisper. Ei på 6 år, og ei på 10 uker. Bare vi! :) La mann, barn og hus klare seg selv i helgen. (Skal bort de og og da, så da trenger jeg ikke ha så dårlig samvittigher for at jeg reiser fra de. Vi kvinnfolk må jo alltid ha dårlig samvittighet for noe :P)

Måtte bare si det til dere alle!

Gleder oss!! :):P

Torunn

Skrevet

åå hørtes utrolig deilig ut... Heldige dere.. må dra på en hytte tur selv snart asså.. er så deilig å komme seg bort litt..

Skrevet

Får jeg bli med, jeg vil også :wub:

Ønsker dere en kjempe god tur, deilig å komme litt unna å gjøre noe man ikke gjør så ofte ;)

Skrevet

Bare å bli med alle mann! ;)

Til sommeren burde vi ta et sonen-teltiskogen-grillepølser-blikjent treff! Jeg blir ihvertfall med! :wub:

Skrevet
Bare å bli med alle mann! ;)

Til sommeren burde vi ta et sonen-teltiskogen-grillepølser-blikjent treff! Jeg blir ihvertfall med! :wub:

den blir jaggu jeg med på også ;)

Skrevet
den blir jaggu jeg med på også :wub:

Det hadde vært kult da ;) Selvom jeg kanskje er en av de yngste her på sonen med mine 15 år..

Skrevet

Det hørtes herlig ut! Dra og kos deg masse og legg igjen den dårlige samvittigheten hjemme :wub: Dårlig samvittighet har ingen godt av ;) Og ikke få dårlig samvittighet hvis du ikke greier la vær å ikke ha dårlig samvittighet ;)

Skrevet
Det hørtes utrolig godt og avslappende ut, samtidig som veldig morsomt. :wub:

Skulle ønske jeg også kunne vært med.. ;)

Kan du vel?

Skrevet

Da har vi kommet hjem fra en herlig hyttetur!! :) Været viste seg ikke fra sin beste side, men med fyr på peisen og masse godteri gjorde det ingenting! :rolleyes:

Lizzy observerer.

Hundene fikk kose seg i sofaen i helga. :wub:

Alle venter på godbit.

Mer bilder finner dere i bloggen min. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...