Gå til innhold
Hundesonen.no

Skal på hyttetur med hundene!


Torunn1

Recommended Posts

Skrevet

Må bare få ut litt glede her!

Jeg og min beste venninne skal på hyttetur i helgen, fra fredag til søndag.

Jeg skal ha med gutta mine, og hun har 2 golden tisper. Ei på 6 år, og ei på 10 uker. Bare vi! :) La mann, barn og hus klare seg selv i helgen. (Skal bort de og og da, så da trenger jeg ikke ha så dårlig samvittigher for at jeg reiser fra de. Vi kvinnfolk må jo alltid ha dårlig samvittighet for noe :P)

Måtte bare si det til dere alle!

Gleder oss!! :):P

Torunn

Skrevet

åå hørtes utrolig deilig ut... Heldige dere.. må dra på en hytte tur selv snart asså.. er så deilig å komme seg bort litt..

Skrevet

Får jeg bli med, jeg vil også :wub:

Ønsker dere en kjempe god tur, deilig å komme litt unna å gjøre noe man ikke gjør så ofte ;)

Skrevet

Bare å bli med alle mann! ;)

Til sommeren burde vi ta et sonen-teltiskogen-grillepølser-blikjent treff! Jeg blir ihvertfall med! :wub:

Skrevet
Bare å bli med alle mann! ;)

Til sommeren burde vi ta et sonen-teltiskogen-grillepølser-blikjent treff! Jeg blir ihvertfall med! :wub:

den blir jaggu jeg med på også ;)

Skrevet
den blir jaggu jeg med på også :wub:

Det hadde vært kult da ;) Selvom jeg kanskje er en av de yngste her på sonen med mine 15 år..

Skrevet

Det hørtes herlig ut! Dra og kos deg masse og legg igjen den dårlige samvittigheten hjemme :wub: Dårlig samvittighet har ingen godt av ;) Og ikke få dårlig samvittighet hvis du ikke greier la vær å ikke ha dårlig samvittighet ;)

Skrevet
Det hørtes utrolig godt og avslappende ut, samtidig som veldig morsomt. :wub:

Skulle ønske jeg også kunne vært med.. ;)

Kan du vel?

Skrevet

Da har vi kommet hjem fra en herlig hyttetur!! :) Været viste seg ikke fra sin beste side, men med fyr på peisen og masse godteri gjorde det ingenting! :rolleyes:

Lizzy observerer.

Hundene fikk kose seg i sofaen i helga. :wub:

Alle venter på godbit.

Mer bilder finner dere i bloggen min. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...