Jump to content
Hundesonen.no

Skal på hyttetur med hundene!


Torunn1

Recommended Posts

Posted

Må bare få ut litt glede her!

Jeg og min beste venninne skal på hyttetur i helgen, fra fredag til søndag.

Jeg skal ha med gutta mine, og hun har 2 golden tisper. Ei på 6 år, og ei på 10 uker. Bare vi! :) La mann, barn og hus klare seg selv i helgen. (Skal bort de og og da, så da trenger jeg ikke ha så dårlig samvittigher for at jeg reiser fra de. Vi kvinnfolk må jo alltid ha dårlig samvittighet for noe :P)

Måtte bare si det til dere alle!

Gleder oss!! :):P

Torunn

Posted

Det hørtes velsignet deilig ut.

Kos dere og la den dårlige samvittigheten ligge igjen hjemme :)

God tur!

Posted

åå hørtes utrolig deilig ut... Heldige dere.. må dra på en hytte tur selv snart asså.. er så deilig å komme seg bort litt..

Posted

Får jeg bli med, jeg vil også :wub:

Ønsker dere en kjempe god tur, deilig å komme litt unna å gjøre noe man ikke gjør så ofte ;)

Posted

Bare å bli med alle mann! ;)

Til sommeren burde vi ta et sonen-teltiskogen-grillepølser-blikjent treff! Jeg blir ihvertfall med! :wub:

Posted
Bare å bli med alle mann! ;)

Til sommeren burde vi ta et sonen-teltiskogen-grillepølser-blikjent treff! Jeg blir ihvertfall med! :wub:

den blir jaggu jeg med på også ;)

Posted
den blir jaggu jeg med på også :wub:

Det hadde vært kult da ;) Selvom jeg kanskje er en av de yngste her på sonen med mine 15 år..

Posted

Det hørtes herlig ut! Dra og kos deg masse og legg igjen den dårlige samvittigheten hjemme :wub: Dårlig samvittighet har ingen godt av ;) Og ikke få dårlig samvittighet hvis du ikke greier la vær å ikke ha dårlig samvittighet ;)

Posted
Det hørtes utrolig godt og avslappende ut, samtidig som veldig morsomt. :wub:

Skulle ønske jeg også kunne vært med.. ;)

Kan du vel?

Posted

Da har vi kommet hjem fra en herlig hyttetur!! :) Været viste seg ikke fra sin beste side, men med fyr på peisen og masse godteri gjorde det ingenting! :rolleyes:

Lizzy observerer.

Hundene fikk kose seg i sofaen i helga. :wub:

Alle venter på godbit.

Mer bilder finner dere i bloggen min. :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...