Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpekjøp - Jaktlabbe


charlotte

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger noen gode grunner til å vente med valp nr 2. Har helt valpefeber og det er mange spennende kull ute nå, har tid og ressurser til å ha en hund til og trene begge to. Den eneste fattige grunnen jeg har til å vente er bare at jeg vil stille Lisa i AK på jaktprøve noen ganger først siden det innebærer mye trening, FØR jeg får enda en hund. Eller.. vil og vil... jeg vet at jeg BURDE vente til Lisa er ferdig i AK hvertfall... Men det er jo kjempedumt å gå glipp av noen storslagne kull bare pga det? Eller?

ÅÅÅÅÅåh, vil ha valp :ahappy:

  • Svar 108
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Om du har tid,ork og alt annet mulig på plass ser jeg ingen grunn til å vente jeg,og særlig ikke hvis drømmekullet er i anmarsj. Var jeg grei nå? :ahappy:

Skrevet
Om du har tid,ork og alt annet mulig på plass ser jeg ingen grunn til å vente jeg,og særlig ikke hvis drømmekullet er i anmarsj. Var jeg grei nå? :ahappy:

Kunne ikke sagt det bedre selv. :D Neida, eller joda..

Men hvorfor vil du så veldig at hun skal være ferdig i AK før du får valp? Hvis det er som du sier, at du har tid og ork til å trene og ta deg av to - så kan du jo kanskje bare utsette det pittelitt også tar du deg av valpen samtidig som du har henne og fortsetter å trene henne, men kanskje ikke like mye som det hadde blitt om det bare var dere to. Jeg ser iallefall klart at det kommer til å bli litt mindre på nummer 1. nå helt i begynnelsen. My må tisse/bajse støtt, hun krever sitt allerede som 8 uker og snart har vi mye miljøtrening og sosialisering som skal være unnagjort også.

Hadde ikke valper sovet så mye som de gjør så hadde jeg ikke hatt tid til noe annet :yes:

Skrevet

Jeg tror jeg "sprekker" altså.. til helv#¤%& med den planen om å vente! Hvis drømmekullet dukker opp nå så hopper jeg i det, jeg hadde jo så flaks med den hunden jeg fikk sist :-D

Helt i valpetåke jeg altså...

Skrevet

Kjøper du fra utenlandske eller norske oppdrettere?

Ble bare nysgjerrig siden jeg endelig har funnet min Lab oppdretter.

Skrevet
Kjøper du fra utenlandske eller norske oppdrettere?

Ble bare nysgjerrig siden jeg endelig har funnet min Lab oppdretter.

Lisa er import fra England, den neste blir fra Sverige tenker jeg :-) Searover, Moorman, Justlike og Streamlights f.eks, mange flotte hunder kommer derfra. Hvor kommer din fra?

Skrevet

Altså, du har alltid sagt at du skal vente med å trene en ny litt lenger enn du gjorde med Lisa. Og det er jo en god grunn for å få nå! Da må du trene Lisa ferdig i Ak før du begynner å trene den nye - glimrende spør du meg!

KJØR PÅ!

Skrevet

Hurra du skal få valp, for det har alle her på sonen bestemt at går helt fint :ahappy:

GRATULERER DEG KRAMPE-MASSE OG LYKKE TIL MED DRØMMEVALPEN DIN :yes:

Skrevet

Ser ut som om det blir valp på det Charlotte :ahappy:

Som Martine sa, så skal du jo ikke akkurat begynne å hardtrene den nye med en gang. Så da har du jo god tid på deg selv om du får en til nå!

Skrevet

Enten må hun fortsette i samme stil, eller velge noe som skiller seg totalt ut.

Vi satser på at det blir en tispe, så her er mine forslag:

Spitzy

Elin

Skrevet
Enten må hun fortsette i samme stil, eller velge noe som skiller seg totalt ut.

Vi satser på at det blir en tispe, så her er mine forslag:

Spitzy

Elin

Kætsj er fancy navn på en jaktretriever, eller catch da - om man vil ha det korrekt.

Skrevet
Kætsj er fancy navn på en jaktretriever, eller catch da - om man vil ha det korrekt.

Kætsj var råstilig spør du meg, kan jo like gjerne bruke det på ei tispe som en hanhund :ahappy:

Skrevet

*flir*

Men ja, Catch høres passende ut for en liten jakt-labbis, dessuten kan man bruke det på både tisper og hannhunder, så da er jo navnet klart uansett hvilket kjønn Charlotte ender opp med. :ahappy:

Guest Maritus
Skrevet
Eller Caught? :ahappy:

*Kremt* Det kan vell missforstås i enkelte situasjoner :yes:

Skrevet

Aaah, liker denne løp og kjøp innstillingen :ahappy: Jeg er så klar jeg! *hoppesprette*

Mange fine navneforslag, er veldig beita på det området faktisk. Lisa skal i hvertfall få en lillesøster så det må bli jentenavn. Catch var litt kult, kjør gjerne på med flere navnforslag. Tenkte litt på Smia :yes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...