Gå til innhold
Hundesonen.no

Hiro, min Hiro


Riz

Recommended Posts

Nå har han bodd hos i 2 uker, og innflyttingen har gått kjempe greit. Han var hjemme fra første stund, ikke noe syting over å ha flyttet fra foreldre og søsken, bare lek og morro hele tiden.

Ikke noe vondt i han, (der er nok kattene uenige) bare voldsom leking som kan gå over styr. Kattene har vell vendt seg til han, men de sittere ofterer litt høyere opp i høyden nå enn før. Er de på gulvet så blir de raskt overfalt av en overivrig, lekesyk kjempe (i forhold til de). Kan se Hiro av og til komme med munnen full av Ragdoll pels. Stakkar Palan, hun er at for mild og god, og tillater det meste.

Han sover i sengen vår om natten, og der sover han hele natten også. Sier til meg selv (og andre) at dette bare er i begynnelsen når han ikke er renslig enda, men kjenner jeg meg selv rett så må vi sikkert kjøpe større seng etterhvert :rolleyes:

Her kommer noen bilder av han.

KopiavDSC_0196.jpg

DSC_0023-4.jpg

DSC_0059-5.jpg

DSC_0057-4.jpg

DSC_0049-4.jpg

KopiavDSC_0100.jpg

DSC_0018-8.jpg

DSC_0061-2.jpg

DSC_0086-1.jpg

DSC_0089-3.jpg

DSC_0034-3.jpg

KopiavDSC_0127.jpg

DSC_0123-3.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

åhhh såååå utrolig nydelig han er... :) . gratulere såå masse med valp.. :wub: ..ikke sant det er herlig å ha en valp... :D

du tar utrolig nydelige bilder av han! kjempeflink er du!!

Gleder meg til å se masse bilder av han fremover!! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er en Boerboel:)

..ikke sant det er herlig å ha en valp...

Det er utrolig herlig...Mesteparten av tiden, men gud det er slitsomt også. Innimellom så kan jeg føle at jeg ikke strekker til, for han krever jo ganske mye denne tiden:) Første gangen jeg skal oppfostre en valp selv, så man blir litt slik "gjør jeg ting rett nå?" Også må jeg begynne å bla i den boken igjen.

Om noen mndr kommer jeg sikkert til å le av meg selv, hvor hysterisk kan man bli liksom? :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

OMG, såååå søøøøøøt! Jeg har IKKE sansen for "slike raser" (for å bruke et godt brukt uttrykk :o) men denne tassen var jo bedårende i massevis! Awww faktor ja! Nydelig farge på han, tror aldri jeg har sett en boerboel i den fargen..

Og ang. det å føle seg utilstrekkelig, det tror jeg er helt normalt når man har valp! Jeg tror mange av de som har hatt valp mange ganger til og med vil dra seg litt i håret innimellom. :) Det er derfor valper er så søte tror jeg.. Så de skal ha noe å bruke etter alle rampestrekene sine for å mykne oss opp igjen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Her kommer litt flere bilder av Hiro. Han har nå blitt litt over 6 mndr og 38 kg. Han er bare godheten selv, så rolig og snill.

Vi har blitt ubeskrivelig glad i han, er på jobb når jeg skriver dette og savnet etter han tynger som bare det! Kan noen få tiden til å gå fortere?

Dette er ikke av det nyeste av han, men han er så utrolig søt her han ligger med yndlingsleken sin:)

0604-08085.jpg

0504-08058.jpg

0504-08051.jpg

Verdens vakreste og snilleste øyne

1805-08113.jpg

2305-08180.jpg

1805-08128.jpg

2805-08112.jpg

2805-08126.jpg

2805-08099.jpg

2805-08129.jpg

2805-08159.jpg

Noen bilder fra da det var snø.

ute2803-08121.jpg

ute2803-08085.jpg

ute2803-08238.jpg

WOW, det ble mange bilder. Kanskje prøve å oppdatere litt oftere:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk alle sammen, Hiro er virkelig enig i rosen om hvor pen han er.

Han er fra Norboerboel:)

Jeg har et gammelt Nikon D50 som oftest står det på Auto, men de mørke bildene står på P (som jeg har ingen aning om hva betyr), i hvertfall så blir bildene mørkere:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...