Gå til innhold
Hundesonen.no

En IPO Aussie i action


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

Yapp, det måtte jo testes... Men denne gangen var Lars forebredt, og som alternativ til sånn IPO drakt, så bruker man varmedress.. Og trugene er egentlig for spenningensskyld! :):):)

Bridie er igang

lrdag_017.jpg

og hu tar innpå "byttet" sitt

lrdag_018.jpg

lrdag_019.jpg

Det hele ser utrolig brutalt ut

lrdag_020.jpg

men brått tar det hele en uventet vending

lrdag_021.jpg

Bridie kommer plutselig på at hu er en gjeterhund, og løper FORBI Lars for å ringe han inn

lrdag_022.jpg

men vips, så oppdaget hu meg, og forsvant fra hele Lars :):)

lrdag_023.jpg

Men, da Lars snudde og beveget seg andre veien var det ei som plutselig kom på hva hu egentlig drev med

lrdag_024.jpg

Og angriper for FULL styrke!

lrdag_027.jpg

Og 20 kg aussie, overmanner gubben på 65 kg

lrdag_028.jpg

det går RETT i bakken så det synger

lrdag_030.jpg

Hu sørger for at byttet er skikkelig nede

lrdag_031.jpg

før hu forsvinner for å gi han en sjanse

lrdag_032.jpg

men han tok ikke sjansen fort nok desverre

lrdag_033.jpg

og udyret angriper igjen

lrdag_034.jpg

gang på gang

lrdag_035.jpg

vil ikke gi seg

lrdag_036.jpg

hu BER om kos... ;):D

lrdag_037.jpg

og hu vinner... 8) ;):lol:

lrdag_038.jpg

Får jeg godbit nå mamma????

lrdag_039.jpg

Skrevet

Ååå! Kan vi ikke gjøre dette til noe ukentlig her på sonen?? :) En bildeserie fra deg og Bridie, en gang i uken! He-he!

Skrevet
Stilge bilder. Ser ut som hu gjerne skulle tatt seg en jafs på et av de bildene..

hehe, ja hu kan se litt brutal ut. Hu gjeter, med kjeften... Har jo delvis tatt en jafs av rævva til Lars før :) MEN, det er nok å si NOK, så er hu helt rolig og avbalansert igjen. Ellers kunne dette vært litt skummelt liksom...

Ååå! Kan vi ikke gjøre dette til noe ukentlig her på sonen?? :) En bildeserie fra deg og Bridie, en gang i uken! He-he!

hehehe, jeg kan prøve.

Men ps, les Hundesport til påsken da. (neste nummer :rolleyes: )

Skrevet

Jeg trodde det var Lars Monsen det var snakk om, haha!

Men denne gangen var Lars forebredt, og som alternativ til sånn IPO drakt, så bruker man varmedress..
:) :)
Skrevet
Ååå! Kan vi ikke gjøre dette til noe ukentlig her på sonen?? :) En bildeserie fra deg og Bridie, en gang i uken! He-he!

Tenkte jeg også på, hade vært ukas midtpunkt :)

Geniale bilder! Ler så jeg rister her jeg sitter :)

Skrevet

Du har de herligste og mest kreative bildeseriene på hele sonen! MER, MER, MER! Kjempebra.. :)

Jeg tror vi har en liten IPO-vannhund i familien vår også gitt. Men målet er ikke kos. Det er nok heller skihansker med skinn på innsiden. For DET er snadder.

Skrevet
Jeg trodde det var Lars Monsen det var snakk om, haha!

:) :)

Hehehehe, han hadde helt sikkert hatt en bedre løsning! Litt i sånn "bridie angriper ikke Lars Monsen, det er Lars Monsen som SER på Bridie" eller noe slik :)

Tenkte jeg også på, hade vært ukas midtpunkt ;)

Geniale bilder! Ler så jeg rister her jeg sitter ;)

hehe, jeg skal forsøke. Men er liksom vandt med at alle bildeseriene jeg legger ut havner inn i tråden til Bridie, og det er jo litt kjedelig.

Dere får fri til moderatorene om at det skal få ligge her :D

Skrevet
:wub: herlig, herlig :)

Mannen lo seg skakk!

Den Bridie tøtta har noen likhetstrekk med Brimien, altså.

hehe, ja jeg har faktisk tenkt flere ganger at det er noe Brimi i Bridie jenta. Spesielt denne overglade saken. Og "bumpinga". hehe.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...