Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder på minstall.no


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vil anta at over halvparten av medlemmene på minstall.no surfer rundt på hjemmesider, laster ned bildene som ligger der, legger dem på profilen sin (med nytt navn), og kaller det "hunden sin", "hesten sin" og slikt. Enkelte av dem spør før de tar, og det er helt greit.

Har søkt på litt forskjellige raser og navn nå, og det er absolutt intet problem å finne bilder av kjentfolk sine hunder.. og folk jeg vet ikke låner ut bilder av hundene sine til slikt.

Ei av dem har sendt melding til de som har stjålet bildene, men får kun frekke svar tilbake og bildetyven nekter å gjøre noe med det. Hun har også sendt mail til eierene av siden, men ikke fått noe svar (enda, hvertfall).

Noen som har erfaring med dette, eventuelt hvordan man snakker vett til disse jentene? De er fra sånn ca. 9-17 år gamle.

  • Svar 314
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Grr.. Hater sånne folk. Hadde en som tok bildene av kaninene mine, og sa at de eide de selv. Truet med politiannmeldelse (eller anmeldelse til det crewet) hvis de ikke fjernet bildet. Da fjernet de det fort :)

Ellers kan du jo bare vise hjemmesidene til folkene som eier hundene på ordentlig. Dumme fjortisser! (Sier jeg som er en dag over 14 :))

Skrevet

Jeg surfet rundt på minstall.no for et par uker siden, og fant 20 (!) staller som hadde minst et bilde stjålet fra min side. Rapporterte det til crewet (via hjelpmenyen) og folkene får en advarsel, samt at bildene blir slettet av crewet manuelt. Har vært der inne flere ganger senere og funnet flere - rapportert det inn, og bildene er borte i løpet av to dager. Kontakt crewet - hvis de ser det er mye med enkelte staller blir stallene slettet og ip-adressen sperret :)

Skrevet

Mulig jeg tar helt feil. Men hvis du søker på hund og aussie er nr 7 på aussie lista Marens (bcAmira) hund, Yippie. Nesten 100 % sikker...

Skrevet

rapportere til crewet?

Liker ikke det jeg ser ALLE mine hunder er "stjålet" inn dit!

har jeg fått noen forespørsel? nei...

Skrevet

Du søker ved å velge søk i toppmenyen, og trykker så for hunder. Der kan du enten velge å søke etter rase eller søke etter navn.

Vil du rapportere til crewet velger du hjelp - drama - og finner den linjen i rullegardinmenyen som er for å rapportere stjålne bilder. Jeg var inne og søkte etter mine hunder nå, orket ikke bla meg gjennom over 1000 cavalierer, men fant ingen av Ace nå hvertfall :)

Guest Christine
Skrevet

Folk har tatt mine hunder også, og jeg har rapportert og truet folka med annmeldelse.

Søk litt rundt på andre raser også da... Fant bilde av Benedicte sin Tia under Engelsk Setter liksom..

Skrevet

Masse bilder av Aussier der. Fant blant annet av Martines Blondie nå, Angus Odin, Femke og diverse andre aussier jeg kjenner igjen.. :)

Skrevet
Du søker ved å velge søk i toppmenyen, og trykker så for hunder. Der kan du enten velge å søke etter rase eller søke etter navn.

Vil du rapportere til crewet velger du hjelp - drama - og finner den linjen i rullegardinmenyen som er for å rapportere stjålne bilder. Jeg var inne og søkte etter mine hunder nå, orket ikke bla meg gjennom over 1000 cavalierer, men fant ingen av Ace nå hvertfall :)

Ehh...jeg skjønner ingenting..."grønn", vet du :rolleyes:

Hviken side er dere inne på? Vil gjerne sjekke om mine hunder er der...

Skrevet

Hihi, Linemor :)

Minstall.no - så logger du deg inn (du må ha en konto for å søke der, dersom noen ikke gidder å lage noen kan de godt låne min..) og velger søk - hunder - velger rase og blar deg gjennom :)

Guest Christine
Skrevet

Skal vi lage sonenregler?

Hvis du finner bilder av hunden til noen på sonen så sier vi i fra til hverandre?

De er ikke særlig gode med raser de ungene, så hundene trenger ikke å ligge under den rasen den opprinnelig er.

Skrevet

Japp =) Greit for meg.

Jeg ble forresten "tvunget" av lillesøstren til veninnden min til å lage konto der. Ga bort kontoen fort :)

*Dobbelpost, mod. Marthe*

Skrevet

Jeg er veldig med på å varsle om jeg skulle finne bilder av hunder jeg kjenner.

Ser nå at min kjære Spot har fått nytt navn og hans favoritt ting å spise er sjokolade... :)

Skrevet

Jeg finner ofte bilder jeg har tatt på minstall.no :)

det som irriterer meg mest med dette nettstedet er at noen faktisk tjener vannvittig mye penger på dette her. Ungene må betale 30 kr i mnd for å kunne selge og kjøpe hunder og da lønner det seg å ha så fine bilder som mulig så en kan selge og tjene inn penger. Råttent oppleg.g.

Det kan lønne seg å surfe på de danske og svenske sidene også, for de bruker de samme bildene der.

minstald.dk

stallet.se

Guest Christine
Skrevet

De er jo frekke disse ungene jo!

Jeg sendte brev til ei lita ei hvor jeg ba henne om å fjerne bildene øyeblikkelig, og spurte hva som fikk henne til å ta et bilde uten lov, og svaret ble: "Veninna mi fortalte meg at jeg eide bildet og hadde rett til å legge det ut!" WTF?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...