Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder på minstall.no


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vil anta at over halvparten av medlemmene på minstall.no surfer rundt på hjemmesider, laster ned bildene som ligger der, legger dem på profilen sin (med nytt navn), og kaller det "hunden sin", "hesten sin" og slikt. Enkelte av dem spør før de tar, og det er helt greit.

Har søkt på litt forskjellige raser og navn nå, og det er absolutt intet problem å finne bilder av kjentfolk sine hunder.. og folk jeg vet ikke låner ut bilder av hundene sine til slikt.

Ei av dem har sendt melding til de som har stjålet bildene, men får kun frekke svar tilbake og bildetyven nekter å gjøre noe med det. Hun har også sendt mail til eierene av siden, men ikke fått noe svar (enda, hvertfall).

Noen som har erfaring med dette, eventuelt hvordan man snakker vett til disse jentene? De er fra sånn ca. 9-17 år gamle.

  • Svar 314
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Grr.. Hater sånne folk. Hadde en som tok bildene av kaninene mine, og sa at de eide de selv. Truet med politiannmeldelse (eller anmeldelse til det crewet) hvis de ikke fjernet bildet. Da fjernet de det fort :)

Ellers kan du jo bare vise hjemmesidene til folkene som eier hundene på ordentlig. Dumme fjortisser! (Sier jeg som er en dag over 14 :))

Skrevet

Jeg surfet rundt på minstall.no for et par uker siden, og fant 20 (!) staller som hadde minst et bilde stjålet fra min side. Rapporterte det til crewet (via hjelpmenyen) og folkene får en advarsel, samt at bildene blir slettet av crewet manuelt. Har vært der inne flere ganger senere og funnet flere - rapportert det inn, og bildene er borte i løpet av to dager. Kontakt crewet - hvis de ser det er mye med enkelte staller blir stallene slettet og ip-adressen sperret :)

Skrevet

Mulig jeg tar helt feil. Men hvis du søker på hund og aussie er nr 7 på aussie lista Marens (bcAmira) hund, Yippie. Nesten 100 % sikker...

Skrevet

rapportere til crewet?

Liker ikke det jeg ser ALLE mine hunder er "stjålet" inn dit!

har jeg fått noen forespørsel? nei...

Skrevet

Du søker ved å velge søk i toppmenyen, og trykker så for hunder. Der kan du enten velge å søke etter rase eller søke etter navn.

Vil du rapportere til crewet velger du hjelp - drama - og finner den linjen i rullegardinmenyen som er for å rapportere stjålne bilder. Jeg var inne og søkte etter mine hunder nå, orket ikke bla meg gjennom over 1000 cavalierer, men fant ingen av Ace nå hvertfall :)

Guest Christine
Skrevet

Folk har tatt mine hunder også, og jeg har rapportert og truet folka med annmeldelse.

Søk litt rundt på andre raser også da... Fant bilde av Benedicte sin Tia under Engelsk Setter liksom..

Skrevet

Masse bilder av Aussier der. Fant blant annet av Martines Blondie nå, Angus Odin, Femke og diverse andre aussier jeg kjenner igjen.. :)

Skrevet
Du søker ved å velge søk i toppmenyen, og trykker så for hunder. Der kan du enten velge å søke etter rase eller søke etter navn.

Vil du rapportere til crewet velger du hjelp - drama - og finner den linjen i rullegardinmenyen som er for å rapportere stjålne bilder. Jeg var inne og søkte etter mine hunder nå, orket ikke bla meg gjennom over 1000 cavalierer, men fant ingen av Ace nå hvertfall :)

Ehh...jeg skjønner ingenting..."grønn", vet du :rolleyes:

Hviken side er dere inne på? Vil gjerne sjekke om mine hunder er der...

Skrevet

Hihi, Linemor :)

Minstall.no - så logger du deg inn (du må ha en konto for å søke der, dersom noen ikke gidder å lage noen kan de godt låne min..) og velger søk - hunder - velger rase og blar deg gjennom :)

Guest Christine
Skrevet

Skal vi lage sonenregler?

Hvis du finner bilder av hunden til noen på sonen så sier vi i fra til hverandre?

De er ikke særlig gode med raser de ungene, så hundene trenger ikke å ligge under den rasen den opprinnelig er.

Skrevet

Japp =) Greit for meg.

Jeg ble forresten "tvunget" av lillesøstren til veninnden min til å lage konto der. Ga bort kontoen fort :)

*Dobbelpost, mod. Marthe*

Skrevet

Jeg er veldig med på å varsle om jeg skulle finne bilder av hunder jeg kjenner.

Ser nå at min kjære Spot har fått nytt navn og hans favoritt ting å spise er sjokolade... :)

Skrevet

Jeg finner ofte bilder jeg har tatt på minstall.no :)

det som irriterer meg mest med dette nettstedet er at noen faktisk tjener vannvittig mye penger på dette her. Ungene må betale 30 kr i mnd for å kunne selge og kjøpe hunder og da lønner det seg å ha så fine bilder som mulig så en kan selge og tjene inn penger. Råttent oppleg.g.

Det kan lønne seg å surfe på de danske og svenske sidene også, for de bruker de samme bildene der.

minstald.dk

stallet.se

Guest Christine
Skrevet

De er jo frekke disse ungene jo!

Jeg sendte brev til ei lita ei hvor jeg ba henne om å fjerne bildene øyeblikkelig, og spurte hva som fikk henne til å ta et bilde uten lov, og svaret ble: "Veninna mi fortalte meg at jeg eide bildet og hadde rett til å legge det ut!" WTF?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...