Gå til innhold
Hundesonen.no

Gunn og Scarlet-Red


Scarlet

Recommended Posts

Skrevet

Jeg heter Gunn og er en godt voksen dame som bor i Sandnes. På fritiden driver jeg litt med lydighetskurs og oppdrett av Shetland Sheepdog. Utstillinger er jo også en del av mine interesser. JEg har drevet oppdrett av Sheltier siden 1991 og har til nå hatt 13 kull i huset. En av "mine" hunder bor hos Silje som også er deltaker her på Hundesonen :D . Ikke så lenge etterat Silje kjøpte Mala, spurte jeg om hun kunne tenke seg å være med i Scarlet-Red oppdrettet. Hun svarte da heldigvis kjapt JA :D. Hun er nok den av oss som er ivrigst i utstillingsringen. Besøk gjerne vår hjemmeside der det står en presentasjon av både meg, Silje og hundene i Scarlet-Red :(

http://www.scarlet-red.com

Skrevet

Hipp Hurra, min bedre halvdel har joinet hundesonen!! :D

Ja, Gunn er min kompajong, og den aller beste jeg kunne hatt! :D

Hun har og blitt en av mine beste venner jeg kan snakke om alt med!!

For å fylle ut historien litt, så er Gunn tanten til min samboer, og var den som virkelig fikk meg til å få opp øynene for rasen Shetland Sheepdog. Etter en tid med lesing og sette seg inn i rasen fikk jeg kjøpe Mala (scarlet-red precious lady) av Gunn! Etter det har det gått slag i slag...

Og når Gunn spurte om jeg ville være oppdrettspartner, så var det ikke nei i min munn!! :(

Så velkommen hit til oss Gunn! Håper du vil trives!!

Skrevet
Velkommen!! :D Håper du vil trives :wink: Har vært innom hjemmesiden din, hehe :wink:

Takk, det har jeg fått med meg :wink:

Tror nok jeg vil trives her ja.

Skrevet
Velkommen!

Bare spør dersom du lurer på noe :D

Tusen takk for det. Får håpe jeg ikke helt har "tråkket" i salaten :-)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...