Gå til innhold
Hundesonen.no

Romjulstreff


Fillerya

Recommended Posts

  • Svar 115
  • Created
  • Siste svar
Guest Gråtass
Skrevet

Jeg skal innover allikevel den 29. så hvis det blir i sånn høvelig tid og sted den dagen så vil jeg være med. For meg passer det best at vi er ferdig med treff/tur til kl 15.30 og at det ikke er så langt fra Ekeberg (Skullerud f.eks er fint)

Skrevet

Ja, veldig, men jeg er fremdeles ikke heelt sikker på hvordan uka blir lagt opp.. Mamma stikker på hytta med knott også, men jeg er ikke helt sikker på når..

Guest Gråtass
Skrevet
Ja, veldig, men jeg er fremdeles ikke heelt sikker på hvordan uka blir lagt opp.. Mamma stikker på hytta med knott også, men jeg er ikke helt sikker på når..

Hva med ull-daten vår da?

Skrevet

skal jo hjem i ferien, så kanskje jeg skal teste ut en av disse sonetreffene jeg også? Så kan den hormonelle ungjyplingen av en hannhund jeg har minnes litt på verdens sammenheng:)

Skrevet

Nå begynner dette å ligne "gamle dagers" tråder, der det var uendelig antall sider med det "passer for meg da, og for meg da" i det uendelige, og man kommer aldri nærmere noe svar...

En eller annen må komme med ett forslag så får de som vil og de det passer for komme... :lol: (ja, jeg er stressa, sur og sliten i dag)

Som feks:

Sonentreff på Ekeberg (Skullerud?) 26/12 kl 1200 :lol:

Skrevet

Det ser ut som jeg skal klare å komme meg dit, iallefall dersom noen veileder meg fra Oslo S. EDIT: Skal bli veldig hyggelig å treffe deg igjen, Monica!

EDIT2: Det kommer jo ann på om Knott er ferdig med løpetiden eller ikke.. Dere med hannhunder skal få slippe å ha løpsk insekt der:p

Skrevet
Nå begynner dette å ligne "gamle dagers" tråder, der det var uendelig antall sider med det "passer for meg da, og for meg da" i det uendelige, og man kommer aldri nærmere noe svar...

En eller annen må komme med ett forslag så får de som vil og de det passer for komme... :lol: (ja, jeg er stressa, sur og sliten i dag)

Som feks:

Sonentreff på Ekeberg (Skullerud?) 26/12 kl 1200 :lol:

åh du er så søt når du er slik *knis* Jeg vet ikke om jeg vil være med å leke med dere, siden gutta mine har bestemt seg for å hate alt av hannhunder. Men om jeg nå skulle finne på å dukke opp alene så passer den dagen fin fint for meg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...