Gå til innhold
Hundesonen.no

Mentaltest av blandingshunder


Betty

Recommended Posts

Skrevet

Hva mener dere om å mentalteste blandingshundene?

Er det egentlig noe vits i å få mentaltestet hunder som det ikke skal avles videre på?

Har selv en blandingshund som jeg, etter å lest om slike tester, kunne tenke meg å få testet for å lære mer om hvordan han vil reagere i ulike situasjoner.

Føler egenetlig jeg kjenner hunden min godt, men hadde vært interessant å vært på en slik test, for å lære enda mer om han å hans evne til å takle forskjellige situasjoner.

Hva mener dere?

Skrevet

Hvorfor ikke?

En hund trenger itte å bli avla på selv om den blir mentaltesta vel...? Det er vel itte et krav det... :?

Bare test hunden din du :) Han er nydelig forresten :wink:

Skrevet

Buster sender mange takk :)

er vel sant som du sier at det ikke er noe krav om videre avl...

å testen ville nok vært veldig lærerik for oss begge :P

Skrevet

Ja vil selv teste min hund. Det er flott å teste hunden uansett rase eller ikke. Bare så et bedre innblikk i hvordan hunder ragerer. Har vært lenge ute etter å finne noen som har tester, men desverre er det ikke mer tester her i byen. Det er slutt etter at hundeklubben som arrangerer det ble oppløst. Så jeg vet ikke helt om det blir noe test på meg.. :)

Skrevet
Ja vil selv teste min hund. Det er flott å teste hunden uansett rase eller ikke. Bare så et bedre innblikk i hvordan hunder ragerer. Har vært lenge ute etter å finne noen som har tester, men desverre er det ikke mer tester her i byen. Det er slutt etter at hundeklubben som arrangerer det ble oppløst. Så jeg vet ikke helt om det blir noe test på meg..

Er det ingen klubber i nærheten som arrangerer heller?

:) trist det da. Hvorfor ble den oppløst egentli?

Husk og skryt om hvor bra det gikk da

Selvsagt :P

Skrevet

Nei har undersøkt både med shæferhundklubben og brukshundklubben. De driver ikke med det her i område lengere. Før gjorde de det, men så ble det plutselig stopp. Klubben ble oppløst pga. uenigheter og krangling, og siden har ingen ville ha startet opp nytt. Det nærmeste mentaltestingen er i Mo i rana. Det er jo laaangt unna! :) Men det er en liten mulighet at på Bodø hovedflystasjon, at forsvaret der har noe sånnt. Skal prøve å finne ut av det.

Skrevet

Jeg har planer om å teste Chessea når hun bllir eldre, i og med at jeg vil bruke henne i avel om hun er god for det. Men mentaltest er alltid lurt, da du jo kan kartlegge hunden din ganske nøye..! :)

Skrevet

Det har jeg veldig lyst å gjøre med Diego også.. :)

Hva koster det? og hva går det ut på?

Kan noen fortelle litt om det?

Skrevet

synes det er en god ide å teste slik jeg.

selv om vi stoler på hundene våres så vet vi jo aldri hvordan de kan være i enkelte situasjoner!

Skrevet
Koster det ikke mer?? Trodde det var dyrt..

I Norge må du regne med 1500 for en MH test. det er FÅ steder hvor de er så billig som 300!

Over grensa i sverige, er dette vanlig pris...men - heia Norge.. :wink: :evil:

K test er derimot billigere. det er en mindre test.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...