Gå til innhold
Hundesonen.no

Elisabeth og Buster


Betty

Recommended Posts

Skrevet

Hei hei

Jeg heter Elisabeth, er 19 år. Jeg kommer egentlig fra Andøya i Vesterålen men bor nå i Bodø.

Den 24. desember 2002 fikk jeg hunden min, Buster, i julegave av min mor. Buster er blanding mellom flat coated retriever og doberman, og har myyye personlighet!

(Setter inn bilde senere, har ingen inne på dataen for øyeblikke...)

Har tidligere hatt en hund, bonso, som var blanding mellom schæfer, lundehund å labrador. Han døde dessverre våren 2002, 9 år gammel.

Skrevet

Velkommen hit til oss!! Nå blir nok Elisa (Djervekvinnen) glad, for endelig blir det flere deltakere på treffene hennes :)

Håper du vil trives hos oss!

Skrevet

du må forminske det bildet, hvis ikke blir jeg nødt til å slette det.

Skrevet

Åh! HEI!! hehe, endelig en til nordboer! :) Så flott! jeg har hatt hundesonen treff i Bodø, dog alene, men da får jeg vel en til deltager, eller hva? :wink: Ønsker deg velkommen hit til forumet, og håper du vil trives her!

Skrevet
hei og velkommen! Endeli noen med litt flat i seg som kom inn :wink:  Er han helt svart eller? Fin han var :)

han er helt svart med unntak av ørehårene som har brunskjær, men ligner vel egentli mest på flat(ikke så mange som klarer å gjette at det er doberman i han).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...