Gå til innhold
Hundesonen.no

Orklahallen


Huldra

Recommended Posts

Da ble det BIR på oss. men kom dessverre ikke blandt de fire beste i gruppen:( Søren. gr.

Fikk masse skryt av dommeren. Han er i en rar alder enda, så det var kanskje derfor vi ikke fikk premie.

Bedre lykke neste gang.

Han har vært våken siden klokken halv seks. Sovet kanskje en time eller to, så nå ligger han nyslaktet på gulvet *le*.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Symra var eneste beardisvalp og fikk BIR. I gruppa ble vi nr fem :P . (Dommeren sa takk for i dag til fire og lot fem gå videre). Men jeg er strålende fornøyd med dagen likevel. Symra fikk kjempegod kritikk, med mye bruk av "utmerket" og "meget god". Dessuten traff vi mange av de gamle traverne i beardismiljøet, og de skrøt også veldig av Symra. Dette var det siste valpeshowet hennes, denne dagen ga meg stort håp om at utstillingskarrieren hennes fortsetter neste år i juniorklassen. Jippi!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva som trakk ned hos Tulla, da?

Hun hadde for lite pels. :rolleyes: Hun er nedrøytet nå, så jeg "burde forstått" at jeg ikke skulle stilt henne, dessuten var hun ikke trent, noe jeg forstod som både den fysiske formen og utstillingsteknisk. (Hun løp på feil måte.) Nå er ikke jeg den som reiser for å stille ut, vi stiller ut når det er noe der vi er, så om hunden er nedrøytet eller ikke, gjør liksom ikke så mye. Bevegelsene er min feil, jeg hadde lært henne å løpe slik jeg syns var pent, men det var ikke så pent i følge dommeren.. :closedeyes: Det merkelige var at rett før jeg gikk i ringen, fikk jeg kommentar av en springeroppdretter om hvor fin pels hun hadde og hvor god form hun var i..! :P (Neste gang bestiller vi henne som dommer..)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eikou var alene som akita og ble BIR. Var vel mest interessert i å høre hva dommeren syntes, siden han er en av reservedommerne til WW-08.... Og for å trene på å ha hunder foran og bak. Hun synes ikke dette er kult etter en dårlig erfaring fra Tromsø i fjor.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ask fikk gult. <_< Nok en gang pga. størrelse (denne gangen lengden), hale og halsring.

Kritikken:

Stor, maskulin hannhund. Tiltalende type (trur jeg det står)Maskulint velmoislet(??) hode. Runde øyne. Ok ører. Sterk hals. Står g. på framben. For langstrakt i kroppen og gir ikke tilstrekkelig komp. helhetsinntrykk. (bikkja mi må komprimeres, med andre ord). Vel annsatt med ikke tilstrekkelig hale som henger over på siden. Balansert vinklet bak. bev. ok fra siden. Foretrekkes uten hvit halskrage.

Stella ble nr. 3 av 3 tispevalper i klassen. Dommeren mente hun var veldig lovende, men trenger mer trening på bordet.

Kritikken:

Kunne hatt litt kraftigere hode og mindre ører. Bra hals og front. Ganske bra skulder. Bra kropp. Meget bra bakdel. Bra pels. Behøver litt trening på bordet. Rører segbra, viser seg utmerket.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velmeislet hode, står det sikkert. Det betyr velformet. Skulptører bruker meisel, jeg tipper det er der ordet stammer fra. (Hilsen Heidi ordfreak)

Takker :P Siden alle som stiller hund ikke er skulptører ville det vært så mye enklere foralle om de kunne skrive velformet :P

Huldra: Synns tulla løp fint jeg, kontakten var det hvertfall ikke noe og si på, spørs om du hadde fått bedre karakter i en LP ring. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg trakk Bella i dag, da hun er fullstendig nedrøytet.

Men broren hennes fikk certet og ble 2 beste hanne :devil: Og søstra hennes fikk ck og ble 3 beste tispe.

Også ble herlige Jonas(valpen til oppdretteren min, onkelungen til Albin) BIR, BIG og BIS3 ;) Han er så nydelig!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Symra var eneste beardisvalp og fikk BIR. I gruppa ble vi nr fem ;) . (Dommeren sa takk for i dag til fire og lot fem gå videre). Men jeg er strålende fornøyd med dagen likevel. Symra fikk kjempegod kritikk, med mye bruk av "utmerket" og "meget god". Dessuten traff vi mange av de gamle traverne i beardismiljøet, og de skrøt også veldig av Symra. Dette var det siste valpeshowet hennes, denne dagen ga meg stort håp om at utstillingskarrieren hennes fortsetter neste år i juniorklassen. Jippi!

Er det du som er med på bildet mitt kanskje?? :devil: Det ligner hvertfall en Bearded C.

dsc2431cr0.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg opplevde noe skikkelig merkelig på søndag. Lurer på om noen av dere snåle sonen-folk er årsaken? :P

Historien: jeg var i stor-hallen og gikk mellom ringene på jakt etter kjente fjes. Plutselig står det en litt ung jente der (kanskje 15-16 år, men jeg har tatt feil før, kunne sikkert vært 20 :rolleyes: ) og sier "HEEEEEII!" hilser hjertelig både på meg og Tulla. Og så forteller hun om ei annen jente som står der med en labbis og sier hun skal være med på barn og hund, og at hun er nervøs. *kikker nærmere på labbisen* Ikke Tinka, og ikke Kira. Men så kaller hun hunden for Cita. Jeg kjenner (såvidt jeg vet) ikke noen labbis som heter Cita.. :) Men hun prater i vei om forskjellig, før hun plutselig sier at "Mona sitter der borte!" og peker mot berner-ringen (+ andre raser, men jeg får ikke med meg hvilke). Lettere forfjamset går jeg bare bort dit, og later som om jeg vet hvem denne Mona er. Vet jo at Mona her inne har bernere, men jeg vet nesten ikke om jeg ville kjent henne igjen hadde jeg sett henne.. :) og dessuten; jeg kjenner i alle fall ikke en venninne av Mona..! :no: Så hvem i alle dager var det som tydeligvis kjente både meg og Tulla, og som trodde jeg kjente noen som het Mona? :no: Jeg har ikke snøring på hvem det kan ha vært (sorry), men jeg har jo hjemmeside og folk kan jo kjenne meg igjen, selv om jeg syns det var litt rart å anta at jeg også kjente henne selv.. Men men, det var da koselig, bare litt forvirrende..! :icon_fun: (Jenta hadde mellomlangt mørkebrunt hår, piercing i øyebrynet, stod sammen med en venninne med en slank labbis (kanskje unghund?), venninna hadde lyst hår og så yngre ut.) Jeg tviler på at jeg har en dobbeltgjenger, så jeg lurer fælt på hvem dette var? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg opplevde noe skikkelig merkelig på søndag. Lurer på om noen av dere snåle sonen-folk er årsaken? :P

Historien: jeg var i stor-hallen og gikk mellom ringene på jakt etter kjente fjes. Plutselig står det en litt ung jente der (kanskje 15-16 år, men jeg har tatt feil før, kunne sikkert vært 20 :rolleyes: ) og sier "HEEEEEII!" hilser hjertelig både på meg og Tulla. Og så forteller hun om ei annen jente som står der med en labbis og sier hun skal være med på barn og hund, og at hun er nervøs. *kikker nærmere på labbisen* Ikke Tinka, og ikke Kira. Men så kaller hun hunden for Cita. Jeg kjenner (såvidt jeg vet) ikke noen labbis som heter Cita.. :) Men hun maser i vei om forskjellig, før hun plutselig sier at "Mona sitter der borte!" og peker mot berner-ringen (+ andre raser, men jeg får ikke med meg hvilke). Lettere forfjamset går jeg bare bort dit, og later som om jeg vet hvem denne Mona er. Vet jo at Mona her inne har bernere, men jeg vet nesten ikke om jeg ville kjent henne igjen hadde jeg sett henne.. :) og dessuten; jeg kjenner i alle fall ikke en venninne av Mona..! :no: Så hvem i alle dager var det som tydeligvis kjente både meg og Tulla, og som trodde jeg kjente noen som het Mona? :no: Jeg har ikke snøring på hvem det kan ha vært (sorry), men jeg har jo hjemmeside og folk kan jo kjenne meg igjen, selv om jeg syns det var litt rart å anta at jeg også kjente henne selv.. Men men, det var da koselig, bare litt forvirrende..! :icon_fun: (Jenta hadde mellomlangt mørkebrunt hår, piercing i øyebrynet, stod sammen med en venninne med en slank labbis (kanskje unghund?), venninna hadde lyst hår og så yngre ut.) Jeg tviler på at jeg har en dobbeltgjenger, så jeg lurer fælt på hvem dette var? :)

Det er Bennedicte som har Cita :P Velkommen til sonenverden, alle kjenner alle selv om du aldri har møtt de i RL før. Synes det er hyggelig jeg, så mange kjente på hver utstilling :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...