Gå til innhold
Hundesonen.no

Bursdag


Akita

Recommended Posts

Skrevet

No nærmer det seg bursdagen til Akita og ho blir 1år 1 desember.

Vil gjerne høre hva dere gjør på bursdagen til deres hunder :P

Anette & Akita :icon_fun:

Skrevet

Ingenting :P . aner ikke hvortid han ble født stakkar :S . Men hadde jeg visst det, så ville tatt en lang tur i fjellet, stranda eller skogen. Og så ville jeg gitt ham noe han liker veldig godt å spise :P

Skrevet

Når Chica har bursdag, pleier hun å få en liten gave enten med noe godt å tygge på eller en leke, samt noe ekstra godt å spise og en ekstra lang tur :P

...ikke at jeg tror hun vet når hun har bursdag, men :P

Skrevet

Har aldri vert hjemme på bursdagen til Tassen ):

Men nå i 22, sept, da han ble to år, fikk han Ikea-hundeseng til 39 kr..! (:

Skrevet

Aysha får en liten pipeleke eller ball, som hun pakker opp selv :P Så får hun et godt tyggebein med sløyfe på :P Oscar har ikke hatt bursdag enda han...

Skrevet
Lagde bursdagskake jeg :P

Kaka er lagd av leverpostei,roastbeef,pitabrød,lompe,melis på toppen,pølse,mager rekeost,noe skinkepålegg og dagligmaten på toppen(der det står 1 år)

Luksus!

Skrevet

Jeg er svak for å benytte en hver god unnskyldning til å gi gaver (ikke bare til Mikey seff) så her er det både noe ekstra godt å spise som selvsagt er pakket inn og må pakkes ut av han selv også får han en ekstra fin tur, masse oppmerksomhet og kos. :rolleyes:

Skrevet

Jeg gjør ikke noe spesielt på bursdagen, men han får nok litt ekstra oppmerksomhet og litt mer godis :P Har andre familiemedlemmer som slår på stortromma med leker osv..

Skrevet

Bursdag er jo noe som jeg bruker som en "ekstra unnskyldning" til å kjøpe noe til hunden som jeg har lyst til å kjøpe. Får gjerne litt ekstra skinke, ekstra agurk, og en ny leke som bursdagsgave. De vet ikke at de har bursdag, så det er vel egentlig for min egen fjaseri :rolleyes:

Men kos er det lell!

Guest Gråtass
Skrevet

Med fire hunder i flokken, tre hester og en katt i tillegg til de tobeinte familiemedlemmene sier det seg selv at her forbigåes bursdager i stillhet, de er som alle andre dager på gården. Tilogmed de to beinte sine bursdager glemmes i forbifarten her.. (særlig av gubben)

Skrevet

Når hundene mine har bursdag, pleier vi å finne på noe artig, som bade i vannet her (de har begge bursdag i juli), gå tur i skogen, så pleier de å få noe de trenger, som nytt utstyr av et slag, og ikke minst noe godt å tygge på :P

Skrevet

pølse og potetmoskake! :devil: Og gaver de må åpne opp selv :icon_fun:

Hvis det kommer andre hundevenner er det morsomt å lage små "giftbags" med diverse snacks de kan ta med seg hjem etter feiringen :rolleyes:

Skrevet

odin ble nettopp 2 år gammel, så da har jeg bestilt nytt halsbånd til han og så fikk han ett skikkelig stort bein!!!

Så pleier gi han en liten gave, i tillegg til bein!!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...