Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Hamar - NV-07


HHC

Recommended Posts

Skrevet

På tide med en NKK Hamar tråd kanskje? :whistle:

Ja - hvem kommer, og hvem skal stille hva ovs?

Jeg skal stille dotten min, og jh i hvertfall :-)

Så skal jeg heie på familie på vinnergallaen :frantics:

  • Svar 251
  • Created
  • Siste svar
Guest Christine
Skrevet

Jeg kommer!

Blir å finne alle dagene, sammens med buhund-jenta, Ask & Vegas. :frantics:

Skrevet

Jeg kommer forhåpentligvis alle dager, kommer iallefall lørdag med ett stk Turbo og ett stk Anton (dogo canario) og søndag skal jeg stille Anton :frantics:

Skrevet

Amigo skal stille i champ.klassen (har du lyst har du lov Kathrine :frantics: ). Dette blir spennende for det er første gang for vår del at det kommer maaaange stabijer!

Vi blir der vel hele helgen tenker jeg.

Skrevet

Jeg skal dit og blir sittende å skrive så blekket spruter i år også. Men har litt lyst til å stille champen min... Noen som har lyst til å stille collie kanskje? :frantics:

Skrevet

Jeg skal! :frantics:

Er der lørdagen og søndagen(og muligens/forhåpentlivis fredagen også.)

Stiller Bella og broren hennes i unghundklassen på søndag, også har jeg fryktelig lyst til å dra på vinnergallaen!

Skrevet
Jeg skal dit og blir sittende å skrive så blekket spruter i år også. Men har litt lyst til å stille champen min... Noen som har lyst til å stille collie kanskje? :frantics:

Hvilken dag stilles den? Kanskje jeg kan stille den:P Skal se med busser:P Så jeg kommer meg både dit og hjem^^

Skal i hvertfall dit på søndag og stille mine dalmiser.

Skrevet
Hvilken dag stilles den? Kanskje jeg kan stille den:P Skal se med busser:P Så jeg kommer meg både dit og hjem^^

Skal i hvertfall dit på søndag og stille mine dalmiser.

Det er vel lørdag om jeg ikke husker feil. Gruppe 1.

Hadde jo vært supert om! Han har ikke vært stilt på 2 år så da er det på tide å blåse støvet av han for neste år blir han veteran.

Skrevet
Det er vel lørdag om jeg ikke husker feil. Gruppe 1.

Hadde jo vært supert om! Han har ikke vært stilt på 2 år så da er det på tide å blåse støvet av han for neste år blir han veteran.

Har sendt deg PM:) Sjekk innboksen din;)

Jepp det var på lørdag.

Skrevet
Jeg kommer med Tinka (og Stine (SD) + Kira), skal ikke gjøre noe annet enn å se på, treffe masse kjente og sikkert bruke litt penger. :frantics:

Er der alle tre dagene.

Jepp, og det blir gøy :whistle:

Skrevet

Lørdag og søndag kommer vi, bare for å se på i år og blir vel å finne rundt agilityringen. Forhåpentligvis fredag også, men vet ikke helt med jobb osv.

Guest Gråtass
Skrevet

Kommer kun fredag for å få med venner, bekjente og elever i LP ringen. Alt annet er uintressant, syns jeg. Dessuten er det alt for lett å bruke alt for mye penger der.. :frantics:

Skrevet

Vi kommer :frantics:

Drar nedover torsdag, opp igjen utpå søndagen.

Skal stille eldstejenta, og de som opererte minstejenta skal også stille og ville se på henne med det samme :whistle:

Skrevet

Planen var at jeg og noen venner skulle dra til Hamar. Men så hadde familien min planlagt sydentur fra 22 november. Så da blir det Gran Canaria på meg heller.. Jeg som hadde såå lyst å dra til Hamar. :rolleyes:

Skrevet

Skal stille Roma på lørdagen. Unghundklasse terv... Blir spennende det.. :frantics: kommer uten noen forhåpninger, for der er det konkurranse... :whistle:

Skrevet

Jeg kommer for å titte i hvert fall en av dagene, tenkte jeg skulle få med meg springerne i hvert fall :frantics: Har lyst til å være der hele helgen, men tror det klaffer dårlig med jobb... Skal ikke stille hund, men reiser for å sosialisere :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...