Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Kongsvinger


Caroline

Recommended Posts

Skrevet

Ja, vi må ha en resultattråd igjen!

Med tillatelse til sladring vil jeg få gratulere dagens første;

Lunacops lille Foxy som nå heter så mye som NUCH NORDJV'06 Grosserheimen's Foxy Fonda :icon_fun:

De har dermed tatt storcertet idag, endelig! :) Gratulerer så mye!

  • Svar 70
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

For vår del var det en katastrofedag... Orry var rar og litt slapp før vi dro, men jeg tenkte ikke nevneverdig over det. Ved LP-ringen var han også ganske slapp, lite motivert og egentlig ganske lite glad. Når vi først var i ringen gikk de første øvelsene veldig bra (vi fikk f eks høre at vi hadde dagens hittil beste lineføring, det er moro!), men plutselig slo han helt om. Han gikk bare og tasset bak meg og virket lei seg. Ingen skjønte hvorfor, for verken jeg eller omgivelsene forandret seg. De påfølgende øvelsene gikk fryktelig dårlig, så jeg valgte til slutt å bryte. Dommeren har sett oss før, og kunne heller ikke forstå hvorfor han ble sånn. Når vi kom ut av ringen lurte en dame på om han hadde vondt noe sted, han hadde visst krummet ryggen litt rart mens han gikk (noe jeg ikke så siden han var bak meg hele tiden).

Vi skulle jo egentlig stille i eksteriør også, men når vi var inne i hallen lå han bare og skalv på gulvet, helt til han ble pakket inn i tepper og jakker. DET er ikke normalt for Orry, som alltid er på alerten og skal hilse på alt mulig. I tillegg drakk og tisset han enorme mengder, noe som heller ikke er normalt.

Han har jo hatt noen problemer med lekking inne den siste tiden, uten at vi har funnet ut nøyaktig hva som er galt, så jeg er litt redd for at dette plutselig har blitt verre med tanken på formen hans generelt.

Vi endte i hvert fall med å dra hjem uten å stille i eksteriør, jeg så null grunner til å presse han inn i den ringen når han var i så dårlig form. Nå ligger han rett ut og sover, og ryggen hans ser faktisk litt rar ut ved halen. Så nå blir det nok snart vetbesøk...

Ellers vil jeg gratulere alle som har gode resultater! :)

Skrevet

Frøken debuterte i ringen idag og fikk 1JK 1JKK 3BTK med CK! :) Slo ut mange gode hunder, så er kjempefornøyd med henne ;)

Og gratulerer med tittelen!

Skrevet

Psst: kan jeg spørre hva jk, jkk, btk og ck betyr?? "litt" fersk i de der forkortelsene og prøver å lære... :)

Skrevet
Psst: kan jeg spørre hva jk, jkk, btk og ck betyr?? "litt" fersk i de der forkortelsene og prøver å lære... :)

hvis jeg ikke husker helt feil er det sånn at hun startet i juniorklasse (jk) og der fikk hun rød slufse så hun gikk videre for å konkurrere mot resten av juniorene som også fikk rød slufse i juniorklasse konkurranse (jkk) også av disse hundene ble hun nr 1 og fikk certkvalitet (ck) også gikk hun videre i beste tispe klasse (btk) hvor hun ble nr 3 av alle tispene ;) Rett meg om det er noe feil ;)

Skrevet

Gratulerer til alle, synd med Orry, får håpe det ikke er noe alvorlig!

Jeg håpte på en hannhundplassering i dag på Oscar da jeg vet at denne dommeren ikke var noe for oss, så jeg ble kjempefornøyd med 3.beste hannhund og reserve cacib :);)

Så må jeg gratulere Kathrine(femidotten) så ekstremt masse med en VELFORTJENT 1.plass i juniorhandling med Heirofia's Hot Chilli ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Skrevet

Takk til alle som har kommet med god bedring-ønsker til Orry :) Jeg forstår virkelig ikke hva som er galt nå, det er så mye rart på en gang som ikke har sammenheng med hverandre. Men vi håper det beste!

Ellers vil jeg, igjen, gratulerer alle med gode resultater!

Forresten, tror kanskje jeg så Kathrine (Femidotten), hadde du på deg en morsom genser? *flir* Hvis ikke var det bare en som lignet utifra bilder...

Skrevet
Jeg så forresten etter deg :)

Ja og Katta hadde på seg sex genseren sin ;)

Hihi, da var det henne jeg så ja. Jeg ble litt fascinert av den genseren skal jeg innrømme... Orry og jeg var der en del timer, men vi satt for det meste i et hjørne og ventet på å bli hentet. Han var ikke akkurat veldig lysten på å gå rundt... ;)

Skrevet

Takk for gratulasjoner! Jeg er meeeget stolt av snuppa mi akkurat nå :) Eneste tispe med ck!

Så da ble hun champion, med cacib og BiM ;)

Gratulerer så mye til alle andre som er fornøyde!

Og god bedring til Orry!

Skrevet

God bedring til Orry, håper det går fort over!

Kjempegrattis til Kathrine med 1. plass i juniorhandlingen! :icon_fun:

Og grattis med alle andre kjempegode resultater!

Skrevet

Grattis Kathrine! :)

Jeg skulle egentlig være med i JH, sendt en tydelig påmelding og alt men de hadde tydligvis ikke skrevet meg på :/ Dårlig av NKK!

Skrevet

Gratulerer til alle som har fått gode resultater i dag og et KJEMPEGRATTIS til Kathrine med førsteplassen i JH :icon_fun: :icon_fun:

Håper det går bedre med Orry - god-bedring-klem er herved sendt over til ham!

Skrevet

Gratulerer alle sammen, spesielt Kristin med Frøken (du var kjempe flink!) og Kathrine :) Supert med 1. plass, vi skal heie på deg på vikingskipet!

Jeg stilte min kusines/tantes papillon, hun ble nr. 2 i sin klasse med CK, uplassert i BTK. Men fornøyd uansett!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...