Gå til innhold
Hundesonen.no

Storpuddelen Romeo!


LouDan

Recommended Posts

Skrevet

King.jpg

Romeo er en storpuddel som er midt i hormona sjøl om'n er 6 år... Han er fortsatt valp i kropp og hode, men ble litt mer voksen etter at en flat tok'n på leiren :cry: Ingenting er så vondt at det itte er godt for noe :wink:

Vi driver med agility og lydighet, og trives(les: koser oss glugg i hjel) med det :lol:

Han har aldri blitt stilt, men vi har fått ros for utseende hans, spess holdninga! :D

Je fant et par gamle bilder av'n og tenkte je måtte legge ut et par av dem pluss no'n nye:

nySpilldd.jpg

Sånn ser'n ut nå, bare med litt mer pels...

Yesda.jpgSånn så'n ut viter'n for to år sea! Sjekk ut beste!!

Noen som sa pingle????

Romeo-large.jpg

Gutten min er snill og hyggelig mot allr folk, og hunder han kjenner, men kan være litt bysk mot fremmede hunder... Han er en go' gutt tvers igjennom etter min mening! :P

Elsker voffe gutten min je! :D:D :mrgreen: :D/

Skrevet

Så tøff han var med masse pels!! Og så sterk han var, trekke to stk på kjelke!! (det er jo noe jeg bare kan drømme om med mine hunder :cry:)

Skrevet

Syns det var utrolig tøft med den pelsen på vinteren :D jeg er veldig glad i pels da... han er kjempe søt :D

Skrevet
Så søt hen er! Og litt sånn: 8) Hehe! Du må klippe han i sånn gorillaklipp! hehe! Det er litt tøft på hannhunder! :D UGH!

Kommer neppe tel å skje :D Men han kommer nok tel å få like mye pels nå tel vintern :wink: Når våren begynner å nærme seg :wink:

  • 2 months later...
Skrevet
så pen han var :P øverste bildet er 480.. :wink:

Uki :lol: det var det jeg trudde... Hos meg er det over 520 så det er vel maskina mi som har klikka :wink:

Takk for alle kompliment! :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...