Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilde av deg og din hund


LiLi

Recommended Posts

Skrevet

IMG_1717.jpg

Villdyret og meg på hundeleir. Valget stod mellom å legge ut dette hvor jeg ser bort og Tinka ser på kamera eller å legge ut det hvor jeg ser på kamera og Tinka ser bort og har fått kappa av halve snuten pga av bildekanten. Jeg tok dette jeg.

Skrevet

Nååå Lissi er så søt :D :D Jeg synes black & tan cavalierer er så fine :) og ruby, hvis det er de røde.

Legg ut flere bilder da dere :P

Skrevet
Nååå Lissi er så søt :D:P Jeg synes black & tan cavalierer er så fine :) og ruby, hvis det er de røde.  

Legg ut flere bilder da dere :D

Ruby er de røde ja, sånn som Oscar. :P

Skrevet

Ruby er de røde ja, sånn som Oscar. :P

Ja, han er jo så nusselig! Blenheim eller hva de heter de hvite og flekkete, kan være fine de og. Men de ser ofte litt ustelt ut synes jeg?

Skrevet

Ja, han er jo så nusselig! Blenheim eller hva de heter de hvite og flekkete, kan være fine de og. Men de ser ofte litt ustelt ut synes jeg?

Ja, blendheim er rød og hvit flekkete ja. Sånn som mammas tispe, hun ser litt ustelt ut noen ganger, har masse krøller og sånn, det er jo mest pga alderen da, har inntrykk av at det blir sånn oftere på blendheimen enn de andre fargene, vet ikke hvorfor.

Uansett så tenkte jeg at jeg skulle kjøpe en effileringssaks å tynne ut litt til hun skal stille på Matchshow. :P

Skrevet

Ja, blendheim er rød og hvit flekkete ja. Sånn som mammas tispe, hun ser litt ustelt ut noen ganger, har masse krøller og sånn, det er jo mest pga alderen da, har inntrykk av at det blir sånn oftere på blendheimen enn de andre fargene, vet ikke hvorfor.

Uansett så tenkte jeg at jeg skulle kjøpe en effileringssaks å tynne ut litt til hun skal stille på Matchshow. :P

Ja, okei.. Det var det jeg trodde ja.. Og enda verre blir det med masse krøller :P hehe..

Skrevet

Her er endelig et bilde av Mona og meg :D

juliemona.jpg

PS: Siden det er så mye snakk om Anders her, så er faktisk tissen hans rett utenfor bildekanten til høyre der; det skjønte dere kanskje på uttrykket til Mona :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Født 13.04.26 i Litauen, en hyggelig og pen frøken som vi håper skal bli en fin turkompis, familiehund og kanskje treningspartner i lydighet.  Vi får se. Helt ny rase for oss, så vanskelig å vite helt hva man skal forvente, men så langt ser det iallefall veldig bra ut. Snart vært i Norge i 3 uker. 🥰
    • Fikk ikke liv i min gamle bruker så malamuten er nå Zelda_. Lenge siden sist, hyggelig å se noen kjente navn fortsatt er her, selv om forumet ikke er så aktivt lenger. 😊
    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...