Gå til innhold
Hundesonen.no

Litolos Stella!


MarieR

Recommended Posts

Da er vi blitt fòrvert for en nydelig liten cairn frøken ved navn Stella. Hun kom, etter litt om og men, hjem på fredag og har inntatt huset med den største selvfølge. Jeg kan ikke huske vi hadde store problemer med Ask som valp, og Stella følger vist i hans fotspor for hun er hittil hvertfall, en drøm å ha i hus. Hun gjør fra seg ute, er stille om natten, sover hele natten og er flink til å leke med lekene sine og aktivisere seg selv. Hun er veldig glad i folk, og tar i mot alle med logrende hale, hoppetisprett oppover leggen og tunga går som en slikkepott. :)

Kjemien mellom Stella og Ask er veldig bra, han er litt sjalu men Stella har funnet sitt Idol. Samma hva Ask gjør , eller samme hvor Ask er skal hun aller helst være med han. Ask er veldig tolmodig og grei, han bryr seg ikke så veldig mye om henne egentlig. Hun fikk til og med komme inn i hundegården hans og drikke av vannet og spise av maten hans den første kvelden hun var her! :D En eneste gang har han knurret og sagt fra om at det passet dårlig med besøk, og da prøvde hun og ta fra han et veldig smakelig bein.

Stella er liten, og verden er stor, men hun tar alle utfordringer på strak arm. Om det er noe hun ikke helt får til med en gang gir hun seg ikke. Drakamp med kopptua falt i smak, hun slipper ikke for alt i verden. :P Trappen sprang hun både opp og ned veldig fort, men hun ser ikke helt farer før det er for sent, så vi må passe på. Stella er både rolig og livlig og jeg trur hun blir en flott valp og hund med tiden!

Stella er min stemors og fars, og skal stilles på valpeshow og utstilling med tiden før hun skal ha et kull. :D Hun er først og fremst familiehund og turkamerat. Akkurat nå har hun nok med å være valp.

Bilder av go`jenta. :D

DSCF1347.jpg

DSCF1346.jpg

DSCF1349.jpg

DSCF1362.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Morsomt med terrier i hus, ikke sant? ;)

Slapp lett unna valpe 'slitet' jeg også. Ikke måtte jeg opp om natta (våknet faktisk før ham jeg) og ikke trengte han trening med å være alene, eller i bur (alt blir tatt på strak arm :whistle: )

Lykke til - og kom gjerne med flere bilder :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det er morsomt med terrier :icon_confused: I dag har vi lært oss at man ikke spiser planter, man prøver ikke å komme seg gjennom værandagelenderet og man skal aller helst komme når vi roper :whistle: Er det en terriergreie og glemme igjenn hørselen sin inne når man går ut eller? ;)

Ellers er hun en drømmevalp.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det en terriergreie og glemme igjenn hørselen sin inne når man går ut eller? :icon_confused:

Ellers er hun en drømmevalp.

Tja, opplevde ikke det før han var i hormonstadiet :Laugh:

Saken med disse terrierdyra er ....... øm... you never know! :rolleyes: (og du vil sannsynligvis aldri skjønne deg helt på de heller :whistle: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oh my gooood for en nyyydelig liten frøken! :) Kjenner jeg får lyst på en ordentlig terrier-bust selv. Cairn valper er sååå skjønne som små, og denne var intet unntak! Lager hun terrierlyder når hun hærjer? Det gjorde Emma fra første dag, enda hun bare er halvt terrier. :Laugh: Moro å høre på, høres ut som en tørketrommel med virus eller noe..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om ikke terrierlyder så er det mye lyd i henne hvertfall. Drakamp er såå gøy, henger fast både her og der (også der man ikke skal, slik som gardiner, skolisser, bukser, hår og neser). Hun er nokså selvstendig, men innkallingen kommer seg. I går lekte hun skikkelig fint med Ask lenge, og hun er ellevill og overlykkelig hver gang hun møter folk. I går sprang hun etter bilen da Marit kjørte ut, håper det ikke var det faktum at bilen dro som gjorde at hun sprang etter, for en biljagende terrier kan umulig være gøy :) Ellers er hun fremdeles drømmevalp. Sier fra når hun skal ut, og bare man følger litt med er det ikke noe problem åse når hun skal ut. Broren min mente tydeligvis at å sitte å se på TV var en grei måte og passe valp på, uten å følge stort med på hva den driver med så hun har desverre gjort fra seg inne et par ganger, og det kunne vært ugjort siden det er lett å se når hun skal ut. Menmen. Uheld skjer, no big deal egentlig. Hun og Ask er fremdeles perlevenner. Jeg er like facinert over lekingen deres hver gang jeg.

Noen bilder til. Har tatt mange, men mangler å redigere de fleste.

DSCF1361.jpg

DSCF1365.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bildespam. Stella var trøtt i utgangspunktet, så fotoshooten sluttet når hun i protest gikk å la seg under sofaen for å få litt søvn :P Hun har vokst mye, og har vært hjemme i to uker. Tøff valp som lærer fort og mer enn gjerne er med der det skjer. Tar alt på strak arm og det som kanskje er skummelt skal man sjekke ut. Verden er stor og for en liten valp er det mye å følge med på...Hun har begynt å skjønne at man ikke spiser alt man kommer over, selv om hun når er i en periode der alt man finner skal tas med inn i huset.

DSCF1367.jpg

Rusler rundt på terassen. Halen går som vanlig i hundre.

DSCF1370.jpg

Pisslei av de bildene dine altså...Himler med øynene og rekker tunge. Personlighet? :icon_confused:

DSCF1392.jpg

Poserer på stuegulvet.

DSCF1399.jpg

Søte lille barteterrieren.

DSCF1415.jpg

Litt lei av å bli tatt bilde av kanskje?

Jeg gleder meg til Stella skal på valpeshow og utstillinger jeg! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 months later...

Stella er blitt 8 mnd og har hatt sin første løpetid. Hun er en liten tornado, kjempeglad i alt og alle og hun elsker å stjele mat fra Ask. Han er ikke noe kjempefan av henne, hun blir litt for mye for han, men så lenge vi passer på å fjere henne når nok er nok leker de fint sammen.

Her er frøkna 8 mnd:

DSCF1709.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Aaalt for lenge siden det er oppdatert er, Stella nærmer seg 3 år :whistle: Siden sist har hun vokst og utviklet seg en hel del, og er blitt en harmonisk, grei og glad liten Cairn Terrier. Hun har vært på noen utstillinger og fått med seg noen HP og CK, Håper på et par Cert i løpet av året. Hun har også hatt ett valpekull som det skal bli spennende å følge videre. :blink: For tiden bor hun hos meg, men det er ingen permanent løsning, selv om jeg trives veldig godt med å ha henne her. Har planer om å trene litt LP og blodspor med henne, så får vi se hva det utvikler seg til. Hun er både lettlært og ivrig, og gjør hva som helst for en godbit, så utgangspunktet ser greit ut i alle fall.

I dag har vi vært ute i skogen, og jeg fikk tatt noen bilder, så her kommer litt Cairn-spam:

DSCF6297.jpg

DSCF6296.jpg

DSCF6294.jpg

DSCF6293.jpg

DSCF6292.jpg

DSCF6291.jpg

DSCF6290.jpg

DSCF6288.jpg

DSCF6287.jpg

DSCF6271.jpg

DSCF6268.jpg

DSCF6264.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...