Gå til innhold
Hundesonen.no

Aussieligaen Yippie - Opprykk til elite 6.aug 2011


Recommended Posts

Skrevet

Gurimalla, må være noe av det søteste jeg har sett hittil i år..! Jeg er SÅ misunnelig! :blink: Disse bildene var spesielt fine syns jeg, man ser fargene i pelsen på dem så mye bedre. Du som tok med ditt kamera? Hva syns du om de andre valpene? (nysgjerrig..) Var det et gjevnt kull? Eller var det veldig forskjellige valper, egenskaper og personligheter liksom? :P

  • Svar 202
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet
Gurimalla, må være noe av det søteste jeg har sett hittil i år..! Jeg er SÅ misunnelig! :) Disse bildene var spesielt fine syns jeg, man ser fargene i pelsen på dem så mye bedre. Du som tok med ditt kamera? Hva syns du om de andre valpene? (nysgjerrig..) Var det et gjevnt kull? Eller var det veldig forskjellige valper, egenskaper og personligheter liksom? :D

Ja, har tatt bildene selv :D

Det er at ganske jevnt kull. Noen er roligere enn andre, men alle er VELDIG trygge på alt av smell og bråk og har ganske høyt mot (utforsker alt). Noen er mer sosiale enn andre. Valpen min er middels sosial, kanskje noe over middels (noen var helt ville etter mennesker, mens andre hilste og var bilde, men gikk for seg selv/til de andre søskenene etterpå). Det er masse energi i dem alle sammen og de er veldig trygge (kanskje litt dum-dristige?). Oppdretteren er veldig flink og har kjørt masse bil med de, latt valpene ha kontakt med andre dyr og fått høre på og bli veldig trygg på alt av lyder. Derfor ble det et ganske jevnt kull. Største forskjell er at noen er selvstendige enn andre :D

Skrevet

hun er så skjønn da! ser ut som en liten bamse! Amira venner seg sikkert til henne. Den ene hunden min ble nokså sur da vi fikk en valp i huset. Men nå er de bestevenner :)

Skrevet

Oi, denne tråden var jo rukket å bli riktig stor før jeg fikk sett, hehe.

Så utrolig nydelig hun er! :):P

Gleder meg til å se utviklingen hennes! :)

EDIT: Likte navnet Yippie :)

Skrevet

NYDELIG jente du har fått deg, Maren! :ahappy: Gleder meg til å følge dere i framtiden, og ikke minst til å se om det går så bra i lydighetsringen som det jeg tror dere vil klare.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...