Gå til innhold
Hundesonen.no

Her er Lille Ullball!


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg nettopp kommet hjem etter en biltur på 120 mil med min splitter nye valp! Med uvurderlig hjelp fra SusanneL har jeg valgt ut valp fra Sverige, og her er hun:

Majken_sitt.jpg

valp5.jpg

Jeg har bare disse to bildene som jeg har fått fra oppdretteren foreløpig, på sittebildet er hun fem uker og på ståbildet åtte (tror jeg). Nå er hun ti uker gammel. Vi har tatt haugevis av bilder idag, men de er ikke klare ennå. Bildespam coming up!

Hun heter Lärkängens Take it Easy, og navnet som jeg ville holde hemmelig er Symra. Det betyr vårtegn på gammelnorsk.

Symra er en utrolig herlig valp. Vakker og tøff. Da vi kom hjem med henne visste ikke Pippin helt hvordan han skulle oppføre seg, han vimset omkring og så nokså forvirret ut. Da han prøvde seg med et par litt prøvende bjeff fikk han noen meget bestemte bjeff tilbake! Symra toget bare rundt i huset og skulle undersøke alt, hun brydde seg ikke om den der tullete pjuskehunden i det hele tatt. Plutselig fikk hun lyst til å leke og la seg ned på albuene, logret og bjeffet. Da smeltet Pippin fullstendig! Nå er han bare helt forelsket.

Symra og jeg slår oss ned på gjesterommet i natt, jeg tror hun trenger en fredelig natt. Så får vi prøve å krype oppi til far og Pippin i morgen natt.

Skrevet

Gratulerer så mye med den nye valpen! Og så er det bare én ting til jeg må si før jeg går og legger meg: ÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅ :o

Guest Maritus
Skrevet

ÅÅÅ! Symra er kjempe skjønn :o ! Gratulerer, med ny valp!

Skrevet

Åååå... gratulerer så masse med valpen ! Hun så riktig flott ut - og Symra var kjempeherlig navn :o. Nå gleder vi oss til å følge med videre !!

Skrevet

Hun var virkelig nydelig! Og Symra var et meget vakkert navn...

Vi gleder oss til å følge med henne videre.

Skrevet

Gratulerer så mye! ;) Utrolig bra at det ordnet seg så fort, dette fortjente du virkelig!

Hun er helt nydelig, og Symra var et kjempefint og originalt navn.

Gratulerer igjen, og jeg gleder meg masse til å følge med videre og gleder meg til flere bilder :o;)

Skrevet

Gratulerer med den vakre ullballen! Så flott at det ordnet seg ;)

Og navnet var nydelig, ikke rart du ville holde det for deg selv :o

Skrevet

Gratulerer med valpen!!

Kjempe fint navn også! Det er så fint med uvanelige navn, liker ikke sånne som alle har.

Lykke til videre med søte Symra!

Skrevet

Gratulerer masse med valp! ;) Hun var utrolig herlig :o Symra var virkelig ett flott navn syns jeg. Gleder meg veldig til å se flere bilder av den lille dotten ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...