Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder fra hundesonetreffet i Nordland!!!


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Idag hadde vi hundesonetreff i Nordland! :P Nærmere bestemt i Bodø.

morro.jpg

Men det kom nok desverre ingen.. :P

Hehe. Fra spøk til alvor (dere har sikkert fått med dere at jeg ble snurt fordi jeg ikke kan bli med, uansett. hihi) Her i Bodø har vi et flott friområde for hund, som man slipper båndtvangen fra slutten til april til september. Det er kjempestor og utrolig flott her. Ikke langt fra Bodø by. Vi er veldig heldige som har en slik plass! Her er Hera med utsikt over en liten del av friområdet.

morro3.jpg

Så hadde vi oss en pause. Ingen andre hunder i sikte idag, selv om Hera er litt for ivrig etter å holde utkikk.

morro4.jpg

SÅ vi fikk god tid til å ta mange bilder idag. Legger ut to hode bilder av Hera :P

morro5.jpg

morro6.jpg

Skrevet

Sko gjerne vært med jeg, hvis det ikke hadde vært så innmari langt..

Men fine bilder.. :P Hera er nydelig.. :P

Skrevet

Hehe :P dere så nå ut til å kose dere selv om oppmøte var litt labert :P

Jeg har slekt på Sandhornøy (utenfor Bodø) Neste gang jeg skal dit skal jeg si i fra, så skal vi ha hundesonetreff som er MYE gøyere enn det som søringene klarer å lage! hehe :P

Skrevet

Tusen takk allesammen for tilbakemeldinger! Ja syns situasjonen var litt tragikomisk jeg hihi. :P Visste jo at jeg måtte ha "treff" alene da :P Men syns også det er litt dumt at det er så få nordlendinger her. Men er det noen som kommer hit en gang så tar jeg alle hjertelig imot! Skal legge ut bilder neste gang når jeg er på treff med noen flere enn bare meg. :wink:

Skrevet

Så nyyydelig Hera er! :) Så skjønn den hunden altså.. Dere hadde det nok koselig selv om dere var alene da! hehe.. Men litt kjipt..

Skrevet

Hehehe... Sånn går det når du har bestemt deg for å bo så langt nord! [-X Neida - turen så da kjempekoselig ut den uansett! Og jeg misunner naturen!! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...