Gå til innhold
Hundesonen.no

Highland Fling av Heliomar


Tore

Recommended Posts

Skrevet

Highland fling av Heliomar

daglig - Decoy

Født - 05.02.2007

31.03.07 kom vårt lille nusk endelig hjem.! :ahappy:

fling_7uker.jpg

De første 24timene er nå over, Decoy & Buster har møttes..

Går nok relativt greit det der, bare buster innser at dette krakylet skal bo her permanent, alle bildene fra første dagen ble med nesa til buster i pelsen til Decoy :rolleyes:

Natten gikk veldig godt, ikke et ynk, å vi var ute 2ganger på eget initiativ, så ingen uhell inne i løpet av natten heller.! :icon_fun: (å vi sto ikke opp før halv 11)

Decoy var kullet selvstendige utforsker og konglebærer nr 1...

IMG_4446_edited-1.jpg

Han sover masse, å synes buster er litt stor...

Hilsen

"familie" på 4.! :Laugh:

  • Svar 111
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Ntååå!! Så skjønn! Man glemmer nesten hvor søte tollervalper er! Jeg kunne ikke se meg mett på Pan :ahappy: Håper dere får mange fine stunder med den lille! :)

Skrevet

Gratulerer så mye. Også sååå herlig da. Tollerer er en herlig rase :ahappy:

Lykke til videre, og kos dere med valpetiden. Ser frem til flere bilder (bare så det er sagt).

Skrevet

Gratulere så mye med Decoy, må være godt å endelig få han hjem :ahappy::)

Også forventer jeg en haug med bilder :) :)

Skrevet

Han er verdens søteste bare så det er sagt :ahappy: For en herlig og snill valp! Han roer seg kjempefint ned uansett om vi styrer rundt. Igår holdt jeg på å dele opp litt tenningsved og han sov like søtt uansett om det smalt kraftig i et par når jeg knakk de. Buster klarer seg greit som bror men han mener bestemt at vi har kjøpt en valp som ikke virker! Han er jo så tåpelig liten og går ikke an å leke med :rolleyes:

Skrevet

Endelig fikk dere gullet hjem:D Gratulerer SÅ mye, Knott sier at han var ganske så handsome, og at hun gleder seg veldig til å hilse på han på leiren.. =)

Skrevet

Decoy sier han også gleder seg til leiren :ahappy:

Den som sover synder ikke :)

IMG_4787.jpg

Edit:

Et av bildene vi tok fra første møtet mellom han og Buster. Litt størrelsesforskjell kanskje :) ( 33 kg for å være nøyaktig).

IMG_4762.jpg

Skrevet

Skal ærlig innrømme at jeg er kjempe misunnelig. Decoy er så kjempe nusselig, også var det jo gøy å se Buster passe på lille klumpen :ahappy:

Skrevet

Åhh så hææærlig video og så søt musikk du hadde satt til,

store nydelige hunden din virket rolig mot valpen.

Var så søtt å se de dro i hver sin ende av posen :)

Skrevet
Herregud så nydelig han er! :) Måtte le av drakampen deres, med en plastpose faktisk...! Flinke Buster! :P

Man tager hva man haver :P

Takk for skryt, og vi er selvsagt helt enig i hvor nydelig han er :P Og særlig etter inatt når han sov i 7 timer til ende :P Han blir og en større ramp for hver dag, noe som jeg syns er flott! Idag skal vi på sosialiseringstur å treffe eldre menn og damer, og noen med rullestol og rullator. Det blir nok en bra tur, for bestemoren til Tore har nok masse godsaker liggende på lur.

Skrevet

Får ikke sagt det nok: Han er super skjønn! :) Dere har vel hendene fulle fremover, og det er jo bra! To hunder og greier. Hadde selv besøk av en valp igår, og jeg syns det ble i meste laget!:P Men så er vel Buster en litt roligere storebror enn Hera vil jeg tro. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...