Gå til innhold
Hundesonen.no

Gratulerer!


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Grattis fra meg også! Flott å se at flere jenter tar jegerprøven. Nå gjelder det å komme seg ut i skogen til høsten og få bruke kunnskapene sine! Lykke til med jakta :rolleyes:

Guest Christine
Skrevet

Tusen Takk! :)

Hihi, hvis jeg noensinne skal på storvilt jakt lengre sør i landet og må gjøre et ettersøk, så kan jeg jo lage en avtale med Helga Mari, om at hun og Amigo skal komme :D

Hihi, neida, blir nok storfugl og rypejakt her :)

Skrevet

GRATULERER (har sagt det før også, men skader ikke å si det igjen). Jeg viste at dere kom til å klare det. :)

(frister faktisk å ta den selv, men kanskje fordi jeg er vokst opp med pappa, og to brøde som jakter. men det får jeg se an. da må jeg også ha en fuglehund også, eller fungerer en dsg mon tru? Eller rex? hihi)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Gratulerer!

Man trenger jo ikke hund for å jakte så BcRex: det er bare å melde seg opp til kurs;)

Kanskje har du evt noen venner og bekjente med hund som du kan bli med?

Tok selv jegerprøven ifjor sommer og fikk ikke hund før nå, første jakt uten hund gikk kjempeflott. Men blir sikkert morsommere til høsten når man har med hund. Skal på kurs med rypejentene i juni så da lærer han kanskje ro i oppflukt også?

Skit jakt jenter, det blir gøy!

Skrevet
Gratulerer!

Man trenger jo ikke hund for å jakte så BcRex: det er bare å melde seg opp til kurs;)

Kanskje har du evt noen venner og bekjente med hund som du kan bli med?

Tok selv jegerprøven ifjor sommer og fikk ikke hund før nå, første jakt uten hund gikk kjempeflott. Men blir sikkert morsommere til høsten når man har med hund. Skal på kurs med rypejentene i juni så da lærer han kanskje ro i oppflukt også?

Skit jakt jenter, det blir gøy!

hehe, joda. Men da blir jeg bare fristet til å kjøpe meg en jakthund.

Tror nok det isofal blir lenge til noen jaktprøve på meg, først vil jeg få lappen overstått, og alt sånt (ja jeg er litt treeeg der). Og som jeg sa i en annen tråd, så vil jeg ha en Toller etter ordentlig jaktlinjer, om det blir aktuelt med jakt :)

Skrevet

Det er bare fin fint og være treg med lappen;)

Runder straks mitt 21. år og bil + lapp har måttet vente på seg... greit med venner og kjærester med lappen;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...