Gå til innhold
Hundesonen.no

Puddelklippene


LouDan

Hvilken av klippen nedenfor synes du er penest?  

28 stemmer

  1. 1.

    • Klipp 1
      6
    • Klipp 2
      1
    • Klipp 3
      19
    • Romeo
      2


Recommended Posts

Skrevet

Her ser dere de tre godkjente utstillingsklippene:

Klipp1.gif

Klipp2.gif

klipp3.gif

Og her er Romeo(dere får unnskylde måten han står på... je er itte så flink tel slikt :D):

P7270001.jpg

Hvilken synes du er finest?

  • Svar 50
  • Created
  • Siste svar
Guest Vicky
Skrevet

likte klipp 3... det er kanskje fordi Sol`s Amazing klipper sine sånn, og da er jeg så vandt til det.... :)

Skrevet

Må nok si klipp nummer 3 jeg og... men jeg sliter litt med puddel klippene jeg... hvertfall nr 1 og 2, eierene står jo i 3-4 timer før de skal inn i ringen og klipper, sprayer og pudrer... Dakar..

Skrevet
Må nok si klipp nummer 3 jeg og... men jeg sliter litt med puddel klippene jeg... hvertfall nr 1 og 2, eierene står jo i 3-4 timer før de skal inn i ringen og klipper, sprayer og pudrer... Dakar..

Det er vel ikke lov lenger?

Alt skal vel være "naturlig" nå?

Skrevet

De grer jo pelsen "oppover" eller hva jeg skal si. Det er ikke lov til å pudre/farge pelsen noe, utenom på et par terrierraser som får lov til å bli krittet. Men det tar nok lang tid å holde en sånn pels ved like, og særlig før utstilling. Mange handlere står jo med børsten inne i ringen og børster mens de venter (dette gjelder ikke bare puddel, men også f.eks. pomeranian som også skal ha poffpels :wink: ).

Skrevet
De grer jo pelsen "oppover" eller hva jeg skal si. Det er ikke lov til å pudre/farge pelsen noe, utenom på et par terrierraser som får lov til å bli krittet. Men det tar nok lang tid å holde en sånn pels ved like, og særlig før utstilling. Mange handlere står jo med børsten inne i ringen og børster mens de venter (dette gjelder ikke bare puddel, men også f.eks. pomeranian som også skal ha poffpels :wink: ).

Og Chow Chow`?

Skrevet

Det er vel ikke lov lenger?

Alt skal vel være "naturlig" nå?

Det har jo egentlig være ulovlig ganske lenge da, men reglene blir ikke overholdt. Akurat som dobbel handling, vært ulovlig lenge, men det blir ikke slått ned på alikevel...

Skrevet

Den utstillingsklippen på Puddelen hadde faktisk en funksjon, sånn fra gammelt av, da Puddelen var en brukt brukshund! De er jo vannaporterende fuglehunder og når hunden måtte hoppe uti det kalde vannet så klipte de ned pelsen for å redusere vannmotstanden, men bevarte endel pels for å beskytte ledd og de indre organene! Litt artig egentlig! :)

Syns lammeklippen er finest jeg da... Eller nr 3..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...