Gå til innhold
Hundesonen.no

Australian Shepherd


Guest Vicky
 Share

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Svar 159
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg kan også skrive litt om hvordan det er å ha min aussie i hus. Det er mange aussier som er mer avbalanserte og roligere enn henne. Hun er en veldig sosial og trivelig hund. Elsker andre hunder, m

Navn: Aussie Gårdens Unfinished Tale (Messi) Oppdretter: Aussie Gården Farge: Blue Merle med hvit og tan Født: 6. juni 2012 Kjønn: Tispe Høyde: ca. 47 cm (vokser fremdeles) Vekt: ca 15,5 kg (vok

Navn: Karos Bellamissi So Twinspired ( Bella) Oppdretter: Karos Farge: Sort/Tricolor Født: 28 april 2012 Kjønn: Tispe Høyde: 50 cm (forløpig) Vekt: 22,5 kg Brukes til: forløpig Lp og utstill

Posted Images

  • 2 years later...

Så bra. Husker jo du var bekymret pga mistanke om Spondylose.

Ja, men det var før og etter som "Knekken" ble borte og hann definitivt ikke har vondt i ryggen eller kroppen i det hele tatt, Når hann er med på sykkel tur så har jeg heller ikke merket noe ikke med kløv heller, så da tviler jeg sterkt på at hann har noe sånt.... Hann er frisk som bare det hann :) ...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Knekk i ryggen? :mellow: Fin gutt, også med de fineste fargene!

Hilsen ei som også har en black bi aussie ;)

Alså, han var ekstremt karperygget med et ekstremt avfallende lavt kryss som valp. Jeg stilte ham på valpeshow for eieren, og han fikk endel trekk for dårlig overlinje. Det var flere aussiefolk som reagerte på dette. Husker at pga dette var det bekymring for spondylose (noe som er på farssiden av slekten). Han viste jo edel tegn til ubehag også. Men som eier sier, så er det ikke noe galt med hunden nå. Han hadde vel bare ujevn vekst og voksesmerter...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 6 months later...

Navn: Aussie Gårdens Unfinished Tale (Messi)

Oppdretter: Aussie Gården
Farge: Blue Merle med hvit og tan

Født: 6. juni 2012
Kjønn: Tispe
Høyde: ca. 47 cm (vokser fremdeles)
Vekt: ca 15,5 kg (vokser fremdeles)
Brukes til: Agility, lydighet, spor og utstilling.

Hun er bare 7 måneder, men treningen er i gang og hun tar ting meget lett. Blir mye moro med denne lille frøkna fremover :)

post-1141-0-13399100-1359029659_thumb.jp

post-1141-0-74123000-1359029841_thumb.jp

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Navn: NordJV-12 Thornapple Sir Winston Churchill

Oppdretter: Thornapple (USA)
Farge: Blue Merle

Født: 1.2.2012
Kjønn: Hannhund
Høyde: ca noen og 50.
Vekt: ca 20kg
Brukes til: LP, spor, AG i første omgang, rundering også

262768_152015938278792_191524389_n.jpg

Han er som regel slik:

268123_154292474717805_1238134354_n.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
Navn: Aussie Gårdens Unfinished Tale (Messi)

Oppdretter: Aussie Gården

Farge: Blue Merle med hvit og tan

Født: 6. juni 2012

Kjønn: Tispe

Høyde: ca. 47 cm (vokser fremdeles)

Vekt: ca 15,5 kg (vokser fremdeles)

Brukes til: Agility, lydighet, spor og utstilling.

Hun er bare 7 måneder, men treningen er i gang og hun tar ting meget lett. Blir mye moro med denne lille frøkna fremover :)

[img=http://hundesonen.no/forum/public/style_images/master/attachicon.gif] DSC_0618.JPG

[img=http://hundesonen.no/forum/public/style_images/master/attachicon.gif] DSC_0669.JPG

Er hun virkelig 7 måneder på bildet? Synes liksom at hun var så liten, og at tispa mi på 4 mnd er større..

Fin er hun uansett, og gleder meg til masse bilder!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Navn: Eagermind Talent For Trouble "Tonks"

Oppdretter: Undertegnede
Farge: Blue merle/hvit/tan

Født: 10.03.2012
Kjønn: Tispe
Høyde: 49 cm.
Vekt: 18 kg.
Brukes til: Utstilling og NBF-spor foreløpig, skal også være litt prøveklut i IPO.

post-245-0-98946500-1360586556_thumb.jpg
post-245-0-84017800-1360586529_thumb.jpg

DIsse bildene beskriver egentlig ikke Tonks i det hele tatt, så her er noen som sier litt mer om hvordan hun egentlig er:
15391_10152357694090641_1726620460_n.jpg

563758_10152357695385641_1455406066_n.jp

28768_10152357694960641_2100799517_n.jpg

576347_10152357695630641_1043765683_n.jp

Nyere bilder kommer nok snart.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er hun virkelig 7 måneder på bildet? Synes liksom at hun var så liten, og at tispa mi på 4 mnd er større..

Fin er hun uansett, og gleder meg til masse bilder!

Bildet er nok i fra hun var mindre :) tror jeg så henne på utstilling i Sandefjord i januar, da var hun ca like stor/litt mindre enn min tispe.

Tonks er NYDELIG Caroline <3

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Er hun virkelig 7 måneder på bildet? Synes liksom at hun var så liten, og at tispa mi på 4 mnd er større..

Fin er hun uansett, og gleder meg til masse bilder!

Bildet er nok i fra hun var mindre :) tror jeg så henne på utstilling i Sandefjord i januar, da var hun ca like stor/litt mindre enn min tispe.

Tonks er NYDELIG Caroline <3

Hun er yngre på bildene ja. Og jeg stilte henne i Sandefjord, så det stemmer nok det :)

Her er litt nyere bilder:

60d6d78f-b0e1-49f1-a7ee-c3d047ffaac8.jpg

4c014041-1bcc-4920-885c-8029ae4ca4c6.jpg

488a6229-ccbf-418f-833a-825362da9e74.jpg

3e19d0df-2a3b-484b-a6ba-58891803b465.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...