Gå til innhold
Hundesonen.no

Sommerminner


Marianne

Recommended Posts

Skrevet

Jeg savner sommer og sol skikkelig, så derfor ønsker jeg meg sommerbilder av lykkelige sommerhunder! :D

Kan jo starte ballet! :D

Bildet er tatt av Margrete, på hytta hennes :D

05-4.jpg

Annette som har tatt dette på trening

IMG_0699_edited.jpg

På Østernvann

d62fb9f7.jpg

*Flir*

938beca3.jpg

Det var noen jeg hadde liggende på photobucket :D

  • Svar 79
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Aah, jeg vil ha sommer! Her er noen bilder fra meg:

Valpetreff august 2005:

IMG_1847.jpg

IMG_1846.jpg

Tinka apporterer dummy en sommerkveld:

IMG_5553.jpg

Besøk hos oppdretter nå i sommer:

IMG_5530.jpg

DSCF0021.jpg

Tinka i bekken, slutten av mai i fjor:

_IGP0864.jpg

Første møte med Lunah, nkk trheim 2005:

utstilling10.jpg

På gården en sommerdag:

tinkaeter.jpg

Bading på hundetreff:

DSCF0110.jpg

Og løping på hundetreff:

DSCF0145.jpg

Skrevet

Ja, sommerbilder :D

crizpo2.jpg

Min lille Crizpo

Tassa i Bergen i sommer :D : (Tassa måtte gjennomgå det samme som jeg måtte for noen år siden når jeg var i Bergen med mormor :Laugh: )

tassaogolebull.jpg

tassaogedvargrig.jpg

tassaibergen.jpg

Tror ikke det var den kjekkeste turen for Tassa :D

gulblomst2.jpg

Skrevet

De første bildene er tatt med mobilkamera desverre og ikke av den beste kvaliteten, men de viser Pan og min sin siste vår/sommer sammen og jeg synes han ser så lykkelig ut! Han var så stolt når han fikk kløve selv om det bare var papir oppi. Da hadde liksom livet en mening virket det som.

Bilde052.jpg

Bilde009.jpg

Bilde011.jpg

Bilde043.jpg

Disse bildene er fra en treningstur vi hadde i sommer/høst

IMG_0804-2.jpg

IMG_0771.jpg

Dette bildet ble tatt av Helene(Tuppetroll) når vi var på besøk hos de.. Loke er badenymfe :D

lokerister.jpg

Skrevet

åhh, sommer :D Denne tråden er slem :D

Vanilla i hagen en varm sommerdag

bilder_kamera163.jpg

Vanilla og veninna hennes på sletta.

11bf7b84.jpg

95d0368b.jpg

Alt jeg fant på photobucket fra sommeren..

Skrevet

Kjære, søte Marianne! Her sitter jeg med influensa og ser ut på snøen som regner bort og syns skikkelig synd på meg selv! Ja, nå vil vi ha sommer!

IMG_0246.jpg

Bade på Skraperudtjern er gøy! Nå blir båndtvangen opphevet der hele året! Jippi!

IMG_0251.jpg

Snorre likte også å bade på Skraperud! (Eller viste han seg bare for damene?)

IMG_0103.jpg

Det er jo deilig å slappe av litt, også!

IMG_0108.jpg

Snille, badegale Solomamman!

Skrevet

Åh, så koselig tråd! Nå merka jeg hvor dypt jeg savner sommeren! :D

Dscn4090.jpg

Baltus ser etter liv

DSCN4077.jpg

Dscn4064.jpg

En springer i sitt ess, her på matjakt i "fetterens" matsekk :Laugh:

Skrevet

IMG_1830Felixlite.jpg

En superlykkelig Felix

TurmedFelixogIngvild024.jpg

Felix og Lita

IMG_2428Lite.jpg

Superlykkelig litenFix, siste langtur før hoftene ble dårlige

IMG_2313Felixlite.jpg

IMG_2326FelixLite.jpg

Skrevet

Sukk... Så masse flotte og deilige sommerminner! Det er nesten så jeg kjenner sola varme alt nå! :D *Gleder seg intenst til sommeren* :D

Skrevet

For en flott tråd :D Masse lykkelige hunder som koser seg i sommer varmen :D

Kan kanskje ikke svømme, men å kjøle seg ned i taren, det kan han!

post-1800-1171717325_thumb.jpg

Iskrem er godt det :D

post-1800-1171717757_thumb.jpg

Ute med Kosen sin i sommer sola :D

post-1800-1171717878_thumb.jpg

Skrevet

Jeg må bare slenge med noen til fra ferien vår i Nord-Norge

Ingen vakrere øy finnes.. *sukk* Fugleøya..

Sommerferien2006050_edited.jpg

Trenger ikke dra til syden for å få grønt vann! :D

Sommerferien2006587.jpg

Lita leker, på besøk i Narvik :D (Hos rian her på sonen)

Sommerferien2006378.jpg

Blinkskudd :D

Sommerferien2006660.jpg

Jeg er bittelitt stolt! 6 kg seg, fryktelig tung og dra opp, men damn den smakte godt!! :D

Sommerferien2006691.jpg

Tequila syns det var fryktelig urettferdig at hun ikke fikk spise opp hele fisken! :P

Sommerferien2006441-1.jpg

Sukk...

Skrevet

Herlig tråd :D

Glad og fornøyd Buster løs på et svært inngjerdet område :D

IMG_9886.JPG

Buster som drar meg iland :D

IMG_0375.JPG

Koser seg jah!

IMG_0891_Fix.jpg

IMG_1290_Fix.jpg

En av de mange fine fjellturene (her på junkerfjellet) vi var på i sommer.

IMG_1175.JPG

Og et bilde fra det lille grilltreffet vi hadde under nkk Trondheim.

Treff nkk trondheim

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...