Gå til innhold
Hundesonen.no

Sommerminner


Marianne

Recommended Posts

Skrevet

Jeg savner sommer og sol skikkelig, så derfor ønsker jeg meg sommerbilder av lykkelige sommerhunder! :D

Kan jo starte ballet! :D

Bildet er tatt av Margrete, på hytta hennes :D

05-4.jpg

Annette som har tatt dette på trening

IMG_0699_edited.jpg

På Østernvann

d62fb9f7.jpg

*Flir*

938beca3.jpg

Det var noen jeg hadde liggende på photobucket :D

  • Svar 79
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Aah, jeg vil ha sommer! Her er noen bilder fra meg:

Valpetreff august 2005:

IMG_1847.jpg

IMG_1846.jpg

Tinka apporterer dummy en sommerkveld:

IMG_5553.jpg

Besøk hos oppdretter nå i sommer:

IMG_5530.jpg

DSCF0021.jpg

Tinka i bekken, slutten av mai i fjor:

_IGP0864.jpg

Første møte med Lunah, nkk trheim 2005:

utstilling10.jpg

På gården en sommerdag:

tinkaeter.jpg

Bading på hundetreff:

DSCF0110.jpg

Og løping på hundetreff:

DSCF0145.jpg

Skrevet

Ja, sommerbilder :D

crizpo2.jpg

Min lille Crizpo

Tassa i Bergen i sommer :D : (Tassa måtte gjennomgå det samme som jeg måtte for noen år siden når jeg var i Bergen med mormor :Laugh: )

tassaogolebull.jpg

tassaogedvargrig.jpg

tassaibergen.jpg

Tror ikke det var den kjekkeste turen for Tassa :D

gulblomst2.jpg

Skrevet

De første bildene er tatt med mobilkamera desverre og ikke av den beste kvaliteten, men de viser Pan og min sin siste vår/sommer sammen og jeg synes han ser så lykkelig ut! Han var så stolt når han fikk kløve selv om det bare var papir oppi. Da hadde liksom livet en mening virket det som.

Bilde052.jpg

Bilde009.jpg

Bilde011.jpg

Bilde043.jpg

Disse bildene er fra en treningstur vi hadde i sommer/høst

IMG_0804-2.jpg

IMG_0771.jpg

Dette bildet ble tatt av Helene(Tuppetroll) når vi var på besøk hos de.. Loke er badenymfe :D

lokerister.jpg

Skrevet

åhh, sommer :D Denne tråden er slem :D

Vanilla i hagen en varm sommerdag

bilder_kamera163.jpg

Vanilla og veninna hennes på sletta.

11bf7b84.jpg

95d0368b.jpg

Alt jeg fant på photobucket fra sommeren..

Skrevet

Kjære, søte Marianne! Her sitter jeg med influensa og ser ut på snøen som regner bort og syns skikkelig synd på meg selv! Ja, nå vil vi ha sommer!

IMG_0246.jpg

Bade på Skraperudtjern er gøy! Nå blir båndtvangen opphevet der hele året! Jippi!

IMG_0251.jpg

Snorre likte også å bade på Skraperud! (Eller viste han seg bare for damene?)

IMG_0103.jpg

Det er jo deilig å slappe av litt, også!

IMG_0108.jpg

Snille, badegale Solomamman!

Skrevet

Åh, så koselig tråd! Nå merka jeg hvor dypt jeg savner sommeren! :D

Dscn4090.jpg

Baltus ser etter liv

DSCN4077.jpg

Dscn4064.jpg

En springer i sitt ess, her på matjakt i "fetterens" matsekk :Laugh:

Skrevet

IMG_1830Felixlite.jpg

En superlykkelig Felix

TurmedFelixogIngvild024.jpg

Felix og Lita

IMG_2428Lite.jpg

Superlykkelig litenFix, siste langtur før hoftene ble dårlige

IMG_2313Felixlite.jpg

IMG_2326FelixLite.jpg

Skrevet

Sukk... Så masse flotte og deilige sommerminner! Det er nesten så jeg kjenner sola varme alt nå! :D *Gleder seg intenst til sommeren* :D

Skrevet

For en flott tråd :D Masse lykkelige hunder som koser seg i sommer varmen :D

Kan kanskje ikke svømme, men å kjøle seg ned i taren, det kan han!

post-1800-1171717325_thumb.jpg

Iskrem er godt det :D

post-1800-1171717757_thumb.jpg

Ute med Kosen sin i sommer sola :D

post-1800-1171717878_thumb.jpg

Skrevet

Jeg må bare slenge med noen til fra ferien vår i Nord-Norge

Ingen vakrere øy finnes.. *sukk* Fugleøya..

Sommerferien2006050_edited.jpg

Trenger ikke dra til syden for å få grønt vann! :D

Sommerferien2006587.jpg

Lita leker, på besøk i Narvik :D (Hos rian her på sonen)

Sommerferien2006378.jpg

Blinkskudd :D

Sommerferien2006660.jpg

Jeg er bittelitt stolt! 6 kg seg, fryktelig tung og dra opp, men damn den smakte godt!! :D

Sommerferien2006691.jpg

Tequila syns det var fryktelig urettferdig at hun ikke fikk spise opp hele fisken! :P

Sommerferien2006441-1.jpg

Sukk...

Skrevet

Herlig tråd :D

Glad og fornøyd Buster løs på et svært inngjerdet område :D

IMG_9886.JPG

Buster som drar meg iland :D

IMG_0375.JPG

Koser seg jah!

IMG_0891_Fix.jpg

IMG_1290_Fix.jpg

En av de mange fine fjellturene (her på junkerfjellet) vi var på i sommer.

IMG_1175.JPG

Og et bilde fra det lille grilltreffet vi hadde under nkk Trondheim.

Treff nkk trondheim

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...