Gå til innhold
Hundesonen.no

WorldCh NordicCh Int NO SE Lch Amira (Border Collie)


Recommended Posts

  • Svar 244
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå kan jeg vel omtrent oppsummere året i denne tråden Amira er i veldig bra form igjen, etter den lange treningspausen. De første dagene etter jeg kom hjem så var hun helt rå, men så dabbet det litt

Tusen takk for gratulasjoner Idag fikk jeg brev fra NKK om at et av res.caciob'ene Amira har fått ikke skulle vært reserve, men vanlig caciob, dermed er Amira Internasjonal LydighetsChampion!! O,

Siden jeg glemte bursdagen til Amira, så må jeg nevne at idag er det 8 år siden jeg hentet min aller beste venn, støttekontakt og treningskompis. Vi har opplevd mye moro sammen og jeg håper vi har ma

  • 3 months later...
Skrevet

Det øret hennes er ubetalelig :) Hvis jeg noensinne skal ha bc så skal den ha samme øret som Amira og Knott, om jeg så må teipe det! Hun ser konstant ut som hun pønsker på noe *ler*

Skrevet
Kjempe pen !

Hvilken oppdretter kommer hun fra? ;)

Takk :P

Hun kommer fra Arne Sand i Lier (Tranby). De har dessverre ingen hjemmeside (eller kennelnavn). Oppdrettet er sammen med Jon Sand - som har vunnet NM, NoM, EM i gjeting mange år.

Det øret hennes er ubetalelig :) Hvis jeg noensinne skal ha bc så skal den ha samme øret som Amira og Knott, om jeg så må teipe det! Hun ser konstant ut som hun pønsker på noe *ler*

Haha! Jo takk, irriterte meg veldig over det når hun var yngre, men nå tenker jeg ikke noe over det (men når jeg ser på det er det egentlig litt søtt :P)

Det har ikke alltid sett like elegant ut da for å si det sånn...:

MarkoAmira21.jpg

Skrevet

Er du trener i oslo hundeskole?

Lurer på om det er din Amira Kim demonstrerte med på bronsemerkekurset når jeg gikk det...?

Hun var sykt flink hvertfall;)

Skrevet
Er du trener i oslo hundeskole?

Lurer på om det er din Amira Kim demonstrerte med på bronsemerkekurset når jeg gikk det...?

Hun var sykt flink hvertfall;)

Det stemmer det. Amira er alltid demo-hund :)

Skrevet
Det stemmer det. Amira er alltid demo-hund ;)

Hehe.. herlig :)

Hun ga meg litt sånn "ahaaa... er det sånn "dekk" skal se ut.. jahaa..interesangt"-føelse=)

Som om min mynde noen gang kommer til å smelle i våt asfalt på den måten :P

  • 1 month later...
Skrevet

Amira og jeg klarte i gå til poengsum i lp-elite over den "magiske" 300 poeng-grensa! 303 poeng fikk vi på konkurranse i helgen, noe som er rekord bra for oss! Veldig moro :icon_clapping: Lite trening gjør mester!!

IMG_9137.jpg

IMG_9131.jpg

IMG_9172.jpg

IMG_9335.jpg

IMG_7926.jpg

Skrevet
Du gjør jo tydeligvis noe riktig du også Maren, det er ikke bare hunden som er flink :wub:

Alle vet da at BCen er født lydig! :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...