Gå til innhold
Hundesonen.no

Verdens mest sjarmerende hunderase?


Aya

Recommended Posts

  • Svar 72
  • Created
  • Siste svar

Beklager, men som den ihugga portisfan jeg er:

Portugisisk vannhund.. ;) De kan sjarmere meg som ingen annen rase kan. Det er også en av grunnene til at valget falt på akkurat denne rasen. Med utrolig mye personlighet kombinert med et uskyldig blikk og et utrolig komisk utseende er portisen uslåelig sjarmerende i mine øyne.

Rasen ser så utrolig lite intelligente ut når de vifter på rompa med tunga ut av munnen. Men gud, så søte.

"Se sååå uskyldig jeg er daa"

Fjelltur072.jpg

Her er et ekte portis-utrykk fanget opp

DSCN1425a.jpg

I tillegg til Portugisisk vannhund synes jeg Irish Softcoated Wheaten Terrier er en veldig sjarmerende rase. Spesielt Nena til Kristine Mali! :)

Jeanette: Jeg må innrømme at de var rimelig søte, de små du la ut bilde av over her.. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Wheaten(Vanilla), Bull Terrier også syns jeg Norsk Buhund er utrolig sjarmerende.. Ask er et prakt-sjarmør eksemplar av rasen :)

Edit: Også er selvfølgelig alle valper sjarmiser da! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Wheaten(Vanilla), Bull Terrier også syns jeg Norsk Buhund er utrolig sjarmerende.. Ask er et prakt-sjarmør eksemplar av rasen :)

Hvilken del av han da? Må være halen hans det ;) Neida, du har så rett, ufattelig sjarmerende den rasen ja. vinnende vesen.

Får komme med mitt eget svar, med unntak i buhunden er Jack russel terrieren nr.1 på sjarmørtoppen. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har blitt sjarmert av laekenois uten å ha hilst på en, kun sett bilder og sett tre sånn i forbifarta (den ene på sykkeltur i nabolaget mitt faktisk).

Ellers trenger ikke en hund å gjøre annet enn å faktisk like å bli kost med, så er jeg solgt. De fleste andre triks har Tinka allerede brukt opp, men en hund som kommer og maser om kos sjarmerer meg på et halvt sekund. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Der syns jeg Pommene vinner ;) De har sin lille dottete sjarm!

AMEN!

Pommen er den mest sjarmerende rasen! De logrer ikke med halen, men med HELE kroppen ;) Og når du snurrer rundt,bjeffer og er glad så smelter de totalt hjertet mitt! :) Nyyydelige skapningene!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...