Gå til innhold
Hundesonen.no

Ut å trene uansett vær?


Wheaten terrier

Recommended Posts

Skrevet

Vi er ute uansett vær uansett årstid iallefall en time om dagen sammenhengende. Om det da blir trening, en tur eller kombinert trening og tur kan variere. Det finnes ikke dårlig vær, bare dårlig klær sier nå jeg, og det må jeg bare si siden det er kaldt eller regn/slaps iallefall 2/3 av året her.

Skrevet

det er ei dørstokk mil å få på seg alle klær når en skal ut i skitvær.men nå jeg først er pakket inn, så går det greit.men å trene i drittvær blir ganke meningsløst.det tar vi innendørs da..

Skrevet

Er ikke så veldig glad i å være ute i drittvær, men som henrikke sier, er man først over dørstokkmila går det bra. Styrer målbevisst unna trening på nye ting når det feks regner. Da går jeg heller ut for å generalisere dekk og slike ting. Ask er heller ikke den største fan av å jobbe i regnvær, og da er det i grunn greit :lol:

Men det er utrolig kjekt å venne hunden på å kunne jobbe i all slags vær, innen rimelighetens grenser selvsagt. Jeg er faktisk glad jeg IKKE har en hund som løper inn igjenn bare det regner litt, eller er kaldt og hustrig.

Turer får han uansett vær, og han liker det. Været har liten innflytelse på trivselen hans når det kommer til tur. Deilig å ha en slik hund, hvertfall når man ikke har mye i mot å være ute i ruskevær selv.

Skrevet

Sitter inne i en deilig varm stue og kvir meg til å gå ut i den mørke, kalde og regnfulle kvelden. Men ut må jeg jo uansett, og så vet jeg at det alltid er deilig når vi først er kommet ut. Takk og lov for at jeg har en turkamerat som alltid får meg ut :lol:

Skrevet

Ja vi er ute selvom det er regn eller drittvær.

Som regel er det sånn at det er verst å bare tenke på å gå ut, når man er ute så er det ikke så ille :lol:

Skrevet

tja,ute på tur er vi ja,men det blir lite trening utendørs.Ike strotrives ute,men blir fort kald nå som snøen har kommet,og da begrenser det seg litt for hva vi får til av utendørstrening.Dekk og sitt i snøen er ikke alltid så moro nei :lol: Men så lenge han får holde seg i bevegelse går det bra.

Skrevet

ja vi er ute i all slags vær, men når det er kaldt og surt blir det kortere turer og mindre trening.

ingen av hundene mine liker regn heller, så er ikke sånn at jeg MÅ ut hvis det er skikkelig dårlig vær :lol:

Skrevet

Er ute uansett vær vi. Både jeg og bikkja liker å gå i regnet f.eks, så det er ingen problem. Trening skjer om det regner, snør eller er fin vær. Når en konkurrerer uansett vær, så må man trene uansett vær. :lol:

Skrevet

Å ja, jeg er såå flink alltid! :unsure:

Altså i kveldinga i dag gikkmor og datter en tur med mora og dattra. Vi slapp dem litt på fotballbana, så de fikk lekt litt sisten og så kobla vi på og gikk hjem, mens regnet sildret så deilig ned i nakken! :lol: Vi var jo ute en times tid, men å kalle det trening var vel litt drøyt. B)

Skrevet

Nå de siste dagene når det har vært kaldt og vått ute, så liker nok både jeg og amy og ligge under dyna mye bedre enn å være ute på tur.. :lol:

Jeg går såklart ut på tur hver dag, men de dagene det regner MYE blir det ikke lange turene. Amy hater regn og ser egentlig ikke poenget med og hale og dra ho med meg når ho tydelig viser at dette ikke er no gøy..

Skrevet

Jeg er ute å trener Kip uansett vær, vet jo aldri hvilket vær det bestemmer seg for å bli på et stevne. Er også deilig å være ute å trene uansett vær egentlig:) Går å tur i all slags vær

Skrevet

Organisert trening? Da kan det være århundres storm for alt jeg bryr meg..jeg har Bergans klær som kostet en hel liten formue, super undertøy og muckboots. Det går så bra så...

Men hvis jeg ikke har noe organsiert fore, når det er litt mer sånn for å aktivisere bikkja så synder jeg lett og drar igang billige løsninger..som å avtale lekestund med naboen på jorde rett ved huset slik at vi bare kan stå å hutre i ro en halvtime/tre kvarterts tid i mens bikkjene raser seg slitne ;):lol:

Skrevet

gå tur gjør jeg 3 ganger om dagen uansett vær.. kanskje noen ganger går jeg bare to turer.. men tur går jeg hver dag uansett vær! jeg synest det er greit også jeg.. jeg har rutiner og jeg kommer meg ut:)

men jeg går nok ikke på trening når det høljer...(tror ikke så mange kommer da uansett) den treninga tar vi inne.. trener heller ikke like mye hver dag...

Skrevet

Ja jeg og går ut samma hva vær det er osv... Kommer an på om jeg trener ute i dritt vær men det hender det også :)

Skrevet

Går tur uansett vær, både lange og korte.

Om det pøs regner og man tar på regntøy så er det ikke så ille når man først kommer seg ut. Både jeg og bikkja synes det er deilig når man kommer inn igjen og kan krølle oss under pleddet og kose oss med god samvittighet.

Når det er sikkelig møkka vær, så blir det lite dressur trening ute. Bortsett fra organisert trening, den drar jeg på uansett vær.

Skrevet

jeg bryr meg ikke så mye om været så lenge jeg får på meg "riktige" klær! Men skal innrømme at det er vanskelig å få med Rikke ut når det regner.. Prøver å snu hele tida. Går nesten ikke utenfor døra engang! :rolleyes: Men men! Litt tvang må til så hun får gjort det hun må! :)

Skrevet

Trener dere hunden uansett vær (når dere trener ute)?

Må innrømme at jeg finner på unnskyldinger for å trene ute når det regner og er kaldt og surt ute :) Eller er du målbevisst og trener uansett vær?

Uansett vær, så er jeg ute med hunden min, er bare å kle på seg, det finnes ikke en dårlig unnskyldning for å ikke gå ut uansett. Så bædda. Hehe :P :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...