Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan vaske hundeskåler etc


MonicaT

Recommended Posts

Skrevet

Innspirert av tråden om hvor ofte man skifter vann til hunden.

Hvordan vasker du hundeskålene og hvor ofte ?

Og hvordan vasker man evt andre hundemat ting ( jeg som har jakthund har ofte med vann og vom på flaske og denne flasken går gjerne i oppvask maskinen for å bli helt ren )

Mente å lese et sted at man ikke skal vaske hunde ting med såpe .....?

( der jeg nok jeg syndet )

Guest Belgerpia
Skrevet
Hvordan vasker du hundeskålene og hvor ofte ?

Med såpe og vann når det trengs?

Ehh.......... har bittelitt problemer med å skjønne at det skal være nødvendig å lage en "diskusjon" om hvordan vaske hundeskåler liksom..... omtrent like dumt som vanntråden................ en tråd jeg forøvrig synes var mer enn gjennomsnittlig tåpelig - og bare ett forslag: Neste gang man kommer på en sånn ide - ta med bikkja ut på tur da bruker man i alle fall tiden til noe fornuftig.

Skrevet

Neste gang man kommer på en sånn ide - ta med bikkja ut på tur da bruker man i alle fall tiden til noe fornuftig.

Vel, en må jo ha noe å bruke 5 min pausene på jobben til :P

Skrevet

Med såpe og vann når det trengs?

Ehh.......... har bittelitt problemer med å skjønne at det skal være nødvendig å lage en "diskusjon" om hvordan vaske hundeskåler liksom..... omtrent like dumt som vanntråden................ en tråd jeg forøvrig synes var mer enn gjennomsnittlig tåpelig - og bare ett forslag: Neste gang man kommer på en sånn ide - ta med bikkja ut på tur da bruker man i alle fall tiden til noe fornuftig.

Hva med å være enda mer fornuftig og holde seg unna tråder man syns er tåpeligt? Ganske enkelt og man slipper å irritere seg. Man MÅ ikke svare på alt av tråder.
Guest Belgerpia
Skrevet

Hva med å være enda mer fornuftig og holde seg unna tråder man syns er tåpeligt? Ganske enkelt og man slipper å irritere seg. Man MÅ ikke svare på alt av tråder.

Sa h*n som har flere innlegg enn meg i snitt - hvilket vel skulle tilsi at jeg er rimelig dyktig på å overse dumme tråder - denne er forøvrig ikke engang irriterende - og jeg svarte fordi jeg hadde fem minutter til overs etter at morgenstellet var unnagjort her - dvs. halvannen times turing osv. før man kan ta en kaffekopp og slappe av litt....... :P

Skrevet

Så så. Det er da ikke så farlig med litt vasketråder og slikt :P . Det kan vel hende at det er viktig for noen å få innblikk i andres hygienerutiner, eller mangel på sådanne. Vasker utav både vann- og matskål med kost og vann sånn ca hver dag og kjører dem i oppvaskmaskinen sånn, tja ca en gang i uka. Må jo innrømme at dette er av de ting jeg ikke har tenkt så mye over. Bare gjør det, jeg... :P

Skrevet

Stort sett vaskes skåler jevnlig i såpe og vann på badet, siden det er nærmest hunderommet. Men innimellom kjøres alle skåler i oppvaskmaskin.

...Mange besøkende stusser nok på Sunlight og oppvaskbørste på badet B)

Fra Sverige har jeg fått advarsel mot å bruke oppvaskmidler som er antibakterielle. Hvis dette midlet ikke skylles skikkelig av skålene, kan hunden bli syk av å spise/drikke av dem!

Skrevet

Skyller fôrskålene og vannskålene med vann og drar over med børsten hver dag, siden jeg har bartehunder må jeg vaske med zalo og vann hver 1-3.dag og innimellom puttes de i oppvaskmaskinen.

Skrevet

Feier over skåla med kosten uten såpe hver gang jeg skifter vann, som er vel minst tre ganger om dagen. Så bruker jeg zalo oppi en gang om dagen sånn omtrent. Også hiver jeg dem i oppvaskmaskinen hvis det er litt ledig plass, vet ikke hvor ofte, men jevnlig blir det vel.

  • 2 weeks later...
Skrevet

vasker alle skålene i oppvaskmaskinen ca. 1 gang i uka. bytter vann når det trengs (i hvertfall en gang om dagen) og jeg gir hunden mat to ganger om dagen. Når jeg gir hunden mat eller vann tar jeg samtidig skålene i vasken og gnir av det laget som er i koppen.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Har ikke oppvaskmaskin enda jeg :) Så her er det vann og zalo. Bruker egen oppvask kost til ham. Eldar slevjer jo endel så vannet blir skifta flere ganger om dagen og godt skylt ut av. Men i ny og ne drar jeg over med såpevann også. Mat skåla blir det jo også en del slevj på så den blir skrubba ca hver 2dre dag.

Skrevet

Vannskåla: Skyller den noen ganger, andre ganger vasker jeg den med vann, og andre ganger med Zalo.

Matskåla: Vasker den alltid med Zalo og varmt vann.

Skrevet

Har nettopp ryddet litt på plasser jeg ikke har ryddet på en stund og fant ut jeg har syv skåler og ikke en/to som jeg trodde jeg hadde :rolleyes: Ble en omgang med varmt vann og zalobad på alle i hop, tar det innimellom, blir grisete med vom og styr (selvom skålen som regel slikkes ren etter kunstens regler)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...