Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan vaske hundeskåler etc


MonicaT

Recommended Posts

Skrevet

Innspirert av tråden om hvor ofte man skifter vann til hunden.

Hvordan vasker du hundeskålene og hvor ofte ?

Og hvordan vasker man evt andre hundemat ting ( jeg som har jakthund har ofte med vann og vom på flaske og denne flasken går gjerne i oppvask maskinen for å bli helt ren )

Mente å lese et sted at man ikke skal vaske hunde ting med såpe .....?

( der jeg nok jeg syndet )

Guest Belgerpia
Skrevet
Hvordan vasker du hundeskålene og hvor ofte ?

Med såpe og vann når det trengs?

Ehh.......... har bittelitt problemer med å skjønne at det skal være nødvendig å lage en "diskusjon" om hvordan vaske hundeskåler liksom..... omtrent like dumt som vanntråden................ en tråd jeg forøvrig synes var mer enn gjennomsnittlig tåpelig - og bare ett forslag: Neste gang man kommer på en sånn ide - ta med bikkja ut på tur da bruker man i alle fall tiden til noe fornuftig.

Skrevet

Neste gang man kommer på en sånn ide - ta med bikkja ut på tur da bruker man i alle fall tiden til noe fornuftig.

Vel, en må jo ha noe å bruke 5 min pausene på jobben til :P

Skrevet

Med såpe og vann når det trengs?

Ehh.......... har bittelitt problemer med å skjønne at det skal være nødvendig å lage en "diskusjon" om hvordan vaske hundeskåler liksom..... omtrent like dumt som vanntråden................ en tråd jeg forøvrig synes var mer enn gjennomsnittlig tåpelig - og bare ett forslag: Neste gang man kommer på en sånn ide - ta med bikkja ut på tur da bruker man i alle fall tiden til noe fornuftig.

Hva med å være enda mer fornuftig og holde seg unna tråder man syns er tåpeligt? Ganske enkelt og man slipper å irritere seg. Man MÅ ikke svare på alt av tråder.
Guest Belgerpia
Skrevet

Hva med å være enda mer fornuftig og holde seg unna tråder man syns er tåpeligt? Ganske enkelt og man slipper å irritere seg. Man MÅ ikke svare på alt av tråder.

Sa h*n som har flere innlegg enn meg i snitt - hvilket vel skulle tilsi at jeg er rimelig dyktig på å overse dumme tråder - denne er forøvrig ikke engang irriterende - og jeg svarte fordi jeg hadde fem minutter til overs etter at morgenstellet var unnagjort her - dvs. halvannen times turing osv. før man kan ta en kaffekopp og slappe av litt....... :P

Skrevet

Så så. Det er da ikke så farlig med litt vasketråder og slikt :P . Det kan vel hende at det er viktig for noen å få innblikk i andres hygienerutiner, eller mangel på sådanne. Vasker utav både vann- og matskål med kost og vann sånn ca hver dag og kjører dem i oppvaskmaskinen sånn, tja ca en gang i uka. Må jo innrømme at dette er av de ting jeg ikke har tenkt så mye over. Bare gjør det, jeg... :P

Skrevet

Stort sett vaskes skåler jevnlig i såpe og vann på badet, siden det er nærmest hunderommet. Men innimellom kjøres alle skåler i oppvaskmaskin.

...Mange besøkende stusser nok på Sunlight og oppvaskbørste på badet B)

Fra Sverige har jeg fått advarsel mot å bruke oppvaskmidler som er antibakterielle. Hvis dette midlet ikke skylles skikkelig av skålene, kan hunden bli syk av å spise/drikke av dem!

Skrevet

Skyller fôrskålene og vannskålene med vann og drar over med børsten hver dag, siden jeg har bartehunder må jeg vaske med zalo og vann hver 1-3.dag og innimellom puttes de i oppvaskmaskinen.

Skrevet

Feier over skåla med kosten uten såpe hver gang jeg skifter vann, som er vel minst tre ganger om dagen. Så bruker jeg zalo oppi en gang om dagen sånn omtrent. Også hiver jeg dem i oppvaskmaskinen hvis det er litt ledig plass, vet ikke hvor ofte, men jevnlig blir det vel.

  • 2 weeks later...
Skrevet

vasker alle skålene i oppvaskmaskinen ca. 1 gang i uka. bytter vann når det trengs (i hvertfall en gang om dagen) og jeg gir hunden mat to ganger om dagen. Når jeg gir hunden mat eller vann tar jeg samtidig skålene i vasken og gnir av det laget som er i koppen.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Har ikke oppvaskmaskin enda jeg :) Så her er det vann og zalo. Bruker egen oppvask kost til ham. Eldar slevjer jo endel så vannet blir skifta flere ganger om dagen og godt skylt ut av. Men i ny og ne drar jeg over med såpevann også. Mat skåla blir det jo også en del slevj på så den blir skrubba ca hver 2dre dag.

Skrevet

Vannskåla: Skyller den noen ganger, andre ganger vasker jeg den med vann, og andre ganger med Zalo.

Matskåla: Vasker den alltid med Zalo og varmt vann.

Skrevet

Har nettopp ryddet litt på plasser jeg ikke har ryddet på en stund og fant ut jeg har syv skåler og ikke en/to som jeg trodde jeg hadde :rolleyes: Ble en omgang med varmt vann og zalobad på alle i hop, tar det innimellom, blir grisete med vom og styr (selvom skålen som regel slikkes ren etter kunstens regler)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...