Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor står hunden din når den er ute?


Baby

Recommended Posts

De står ute i hundegård. Eller det vil si en svær terasse som vi egentlig bare bruker til hundegård. Og samboeren har laget verdens største hundehus, med innlagt varme, hehe, greit å ha en elektriker i hus :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hundegård som hun deler med en BC tispe.. Hun trives mye bedre der enn inne, og nå står hun ute fra tidlig om morgenen til ti/elleve på kvelden.. Hun elsker det. (får selvsagt masse turer og da)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tinka står ikke noe ute alene, det har vi ikke mulighet til siden vi bor i rekkehus med bitteliten hage. Nå på sommeren pleier vi å ha terassedøren oppe, så hun kan gå inn og ut som hun vil (akkurat nå ligger hun ute i sola og koser seg). Terassen er 8x4 meter og inngjerdet så hun ikke kan stikke av. Ellers så hender det at vi setter henne foran huset i bånd hvis en av oss er på framsiden og holder på med noe der (vasker sykler/vinduer, ordner med blomster osv).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Småen står i en valpegård(hun er for dum til å klare å hoppe over :wink: ), mens Tinka og Aiwa står i bånd(rettere sagt Aiwa står i kjetting, bare for sikkerhets skyld).

Men hundene står ikke mye ute da, hvis været er fint så kan vi finne på å la dem være ute hele dagen men da følger vi med dem og de har hele tiden fulle vannskåler.

Aiwa og Tinka kan jo egentlig ligge løse ute da men siden naboens unger er redd så står de å bånd for da kan de ikke si noe. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har et lang bånd Amy står i (ca 5 meter), men det er bare når eg og er ute.. Skal gjerde inn hangen nå til uka, må bare få "ræva i gir".. :wink:

Skulle eg ikke flyttet til høsten, så hadde eg nok investert i en hundegarde..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi bor midt i sentrum, så der er ikke mulighet for at hun er ute alene! Drømmer om et hus med en hage der hun bare kan tasse inn og ut når hun vil... Er ikke redd hun skal stikke av, for hun er verdens største dilt! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Arminzera har jeg kjent et par hunder av, det er riktignok lenge siden (wow! Snart 20 år?). Men verdt å sjekke ut, og i Meråker. Det var den eneste jeg fant igjen av de jeg har hatt noe med å gjøre.
    • Kalexas kennel har jeg veldig godt inntrykk av. Seriøs oppdretter, gode hunder. Disse liker jeg godt. Kreft er vel det vanligste, litt allergi. Og mange er veldig til å slikke, på deg, andre hunder , alt mulig. Utrolig irriterende.  Noen linjer kan ha mye lyd, som i piping.... Lykke til med valpekjøp:)
    • Etter mye grubling fram og tilbake har valget falt på Flat denne gangen. Rasen gir for oss en god kombinasjon av sosial happy-go-lucky familiehund og passe energisk trenings- og hobbyhund for for meg. Planen er valp i løpet av 2026. Nå er jakten på mulige oppdrettere i gang. Jeg har selvsagt kikket innom oppdretterlistene til NKK og retrieverklubben, og det er en start. Jeg vil i tillegg spørre her, er det noen som har en oppdretter å tipse om/anbefale? Gjerne i Trøndelag, men hele landet er forsåvidt aktuelt. Ønsker en oppdretter med fokus på helse og mentalitet, og helst også fokus på bruk av hundene ut over "bare" utstilling. Men jeg er ikke ute etter heftige brukslinjer heller.  Litt upraktisk at mange ikke bruker hjemmesider lengre. En må følge dem på sosiale media, men der må en ofte være valpekjøper allerede for å få tilgang. Liker å kunne få et inntrykk på nett før jeg eventuelt sender epost eller ringer.  Er det noe jeg bør være spesielt obs på med Flat? Vet det kan være en del kreft. Er det noe annet med helse eller mentalitet å være på vakt mot?    
    • Da tok jeg en telefon til en som driver med dette, og det stemmer at han bør ikke løpe på asfalt men at det er individuelt mht hvor mye de tåler. De bør ivertfall ha en hviledag mellom hver gang og løpe sakte når de gjør det. Så uroen jeg hadde inni meg, intuisjonen eller hva det var, stemte. Jeg var nøye på dette i fjor, men det "tok av" i januar med veldig lange turer pga føre. Så nå skal vi legge om løpet igjen og være mer forsiktige sånn vi var før.
    • Etter 3 ganske intensive dager (pga at jeg har hatt tannlegetimer og diverse surr så jeg vil han skal være sliten) hvor han har fått sine 11-12 km hver dag så skal han ha hviledag i dag, dvs vi går en tur over jordet og lar ham løpe litt fritt (som han pleier å gjøre, men når jeg går ved siden av så pleier han å løpe litt i skogen her borte) også kaster vi litt ball og trener litt på kommandoer + biltur som han ivertfall før satte veldig stor pris på men nå tar som en selvfølge, men det er ivertfall et avbrekk. Lengre løpetur på grus må vente litt til da grusveien i skogen er klissvåt. Så det er kanskje 5 km grus, og 7 km asfalt, korter vi ned blir det kanskje 5 km grus og 3 km asfalt eller bare 5 km bare grus men det blir veldig kort for ham. Det er vanskelig å finne så mye andre steder her for ham å løpe. Har hatt ham hos dyrlegen til sjekk for sikkerhets skyld og alt er tipp topp. Han hopper høyt i været av glede når han skal på tur, så det feiler ham ikke noe men av en eller annen grunn bekymrer belastningsskader meg veldig for jeg vet hvor viktig turene er for ham og han er bare 3 år.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...