Gå til innhold
Hundesonen.no

hallo!:)


Recommended Posts

Skrevet

heisann :) jeg heter Kristina og er fra dovre i gudbrandsdalen men er kanskje ikke så mange som vet hvor det er... har en japanskspisshund gutt på 1 år og 9 mnd. er 15 nå var 14 da jeg fikk balder i hus, var ganske skeptisk på hvordan dette skulle gå, om jeg ble en go nok eier osv men etter noen kurs og endel lesing fikk jeg det til, hehe. Balder er vel det beste som har hendt meg, ikke noen har jeg hatt så mange fine stunder med som sammen med han. ;)

vet ikke helt hva jeg skal si jeg... :D send en melding vist det er noe du lurer på..:o

Skrevet

Hei og velkommen, håper du vil trives :) Bare spør dersom det er noe om forumet du lurer på, ellers finner du nok ut av ting etter hvert. Husk å lese gjennom retningslinjene.

Skrevet

Heisann og velkommen hit :)

Det var en kjempenydelig hund du har. Trener du noe aktivt med han, lydighet, agility eller lignende?

Skrevet

Tusen takk allesammen! :) jo jeg er ganske stolt av han :rolleyes:

hmm vi trener litt lydighet og blodspor, men vi bor i ei lita bygd så er liksom ikke noe miljø her :( men vi får se.

kommer sikkert noen amatør bilder av han på din hund før eller senere. ;)

Skrevet

Velkommen skal du være! Håper du vil trives her, og det er bare å spørre om det er noe du lurer på.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...