Gå til innhold
Hundesonen.no

Og så var det gjort


Maria

Recommended Posts

Skrevet

Se, nå har vi ENDELIG vært hos frisøren! :angry: Hehe. Men skulle nesten ikke tro det var samme hunden vi tok med oss hjem. Jeg og mamma ble fornøyde med resultatet. Jeg synes faktisk Chessea har en flott kropp bak all pelsen. Hvem skulle tro det? Det gikk veldig fint for seg, og tok bare 35 minutter. At vi ikke har gjort dette før. Nå er i vi i alle fall klare til å stille ut på NKK Drammen.

Slik så hun ut i går, på 17. mai.

badechessea188.jpg

Og slik ble resultatet:

badechessea138.jpg

badechessea137.jpg

Hvem er den pelsdotten sin da? :lol:

Skrevet

Takk skal dere ha alle sammen.. :lol: Nå blir mor glad vet dere. Skryt av lillemor er alltid fint å ta med seg.. :angry:

Skrevet

blei kjempe bra :icon_redface:

men syntes vel også at hu var pen som pelskledd snuppe :P

men hun så kjempe mye mer voksen ut med en gang! bra resultat :P

Skrevet

Hahaha, den følelsen vet jeg alt om WheatenMali! Sånn er det bare når man klipper selv, av og til blir det helt for j.... lig! Heldigvis vokser det utrolig fort ut igjen, iallefall vokser Pippin sin pels veldig fort for tiden.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...