Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan er hunden din å gi tabletter?


Yakine

Recommended Posts

Atheo er helt grei å gi tabletter han ja. Setter seg ned og tar tabletten i munnen og knasker ivei! :)

Ikke noe problem med han! Men gordonsetteren min var vanskligere å få i tabletter ja... :rolleyes:

Så her går ormekuren ned på høykant! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

er det knitrelyder så tror de med en gang at det er godbiter så her går medisiner å makkakurer ned på høykant. hvis de skulle finne på å protestere og spytte ut igjen så tar jeg bare litt leverpostei på så går det ned på høykant :lol:

Bare katten her som får det stappet i halsen for å være sikker på at han får det han skal(katter har en tendes til ikke å like de hersens medisinene)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tabletter går godt, med litt brunost eller annet snax så merker han ikke at han har fått noe...

Da er det MYE verre med å få trykket en hel stor tube med Ormkur ned i halsen på ham... Tar det i flere etapper å trykker det ned i halsen og holder hodet opp så han må svelge...... Irriternde igrunn at det må til SÅ mye fra tubekuren...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Etter NOEN antibiotika kurer og smertestillende så er han faktisk ikke så vanskelig å få i de tablettene. Legger di bare langt bak, holder munnen lukket, og så går di ned. Om han er vrien, gir jeg bittelitt vann så han må svelge.

Blitt litt vandt til å gi sånt, så det går så bra så :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

kan både legge dem i en godbit osv, eller putte dem bak på tunga og gni på halsen, men uansett så må jeg følge med etterpå, for han har spyttet ut med begge metodene..tabletter er ikke serlig gøy :) et lurt tips jeg leste et sted var å trene på dette med godbiter. Å legge bak på tunga og gni altså ;):)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pito er et mareritt å få i tabletter. Jeg trøkker tabletten inn i gapet på henne,lukker munnne og stryker henne på halsen. Hun venter og venter og venter og venter. Når jeg slipper fordi at jeg tror hun har svelgt den så sier hun "pføy" så spytter hun den ut. Hun kan ha den i munnen i EVIGHETER.

Når hun først svelger så har hun den under tungen slik at jeg tror at hun svelger den og dermed slipper, og "pføy" der va den ute igjen *dunke seg i hodet mens man river seg selv i håret*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hoho, jeg måtte le når jeg så denne topicen.. Puma gikk på MYE piller, og utviklet en god sans for å vite at pillene var der uansett om de var pakket inn eller ikke.. Så jeg puttet de inn, lukket munnen hans, og strøyk han på halsen. Etter noen ganger (når dette faktisk funket) begynte han bare å svelge spytt, uten å svelge selve tabletten. Så jeg slapp, og han spyttet ut. Evig styr, brukte laang tid hver dag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tinka får jo tablett både orgenog kveld hver dag, og har jo gjort et ett par år nå. Så når hun hører jeg rister på boksen kommer hun løpene og gaper. Skal sies hun får en godisbit etterpå da. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Alt går ned på Balder, er bare å si sitt e.l og gi pillen som godbit da blir han så glad og kjenner ikke etter på smaken. Er sikker på at hadde jeg gitt han småstein som belønning så hadde han svelget dem før han visste hva det var hehe :)

Sleit litt med dette på den andre hunden jeg hadde, han fikk i leverpostei men klarte likevell å finne pillen og spytte den ut, måtte tilslutt bare trykke de langt ned i halsen på han, holde hodet opp og stryke på halsen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da jeg fikk Laska var jeg veldig nøye på at jeg ikke skulle få meg en hund som ikke taklet at jeg rørte rundt i munnen på den. Og med daglig "graving" i munnen hennes fra valp til unghund, så sitter hun nå fint i ro mens jeg styrer i munnen på henne. Det samme med Lyng. Så jeg bare åpner munnen, stapper nedi en tabelett, lukker munnen og stryker lett over halsen.. Enkelt og greit:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg pleier å putte det inn i leverpostei til Yaris,men han bare suger/slikker vekk leverposteien å spytter ut pilla,så han må jeg "tvangsgi" <_< Emma fikk noen piller mot noe mage greier når hun var liten,å de var med leversmak så etter det,bare gaper hun hun opp å knasker i seg alle tabletter :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...