Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva fasinerer deg ved hunden din? :D


Maria

Recommended Posts

Skrevet

Burde være et enkelt spørsmål:

HVA fasinerer dere ved hundene deres?

Nevn gjerne positive og negative sider.

Noen morsomme vaner/uvaner?

Tell me! :lol:

Skrevet

Burde være et enkelt spørsmål:

HVA fasinerer dere ved hundene deres?

Nevn gjerne positive og negative sider.

Noen morsomme vaner/uvaner?

Tell me!

Alt fascinerer meg med LiLi :)

Når hun sitter å ser på meg med hodet på skakke, er jo sååå søt!! hehe..

De tingene hun gjør som er mest komisk er nok: når hun løper tulling rundt og rundt i ring, når hun sklir bortover på rompa med bakbena i været!!! hoho :lol: det er komisk det! hun liksom sitter på rompa, med bakbena i været og spøler seg fremover med forbena! og når hun voldtar bamsen sin oppå puta!! hjelpe meg.. komisk hund ja..

Skrevet

Forresten så er det også komisk når hun sklir bortover gulvet med bakbena hengende bak seg. Hun gjør det når hun skal tørke seg etter hun har tissa skjønner dere. Mens det andre, med bakbena foran og opp i været gjør hun når hun skal tørke seg etter hun har bæsja.. LOL

Skrevet

Det med at hunder drar seg bortover med bakbena fram, kan tyde på betennelse eller infeksjon.

Eller så har hun bare en rar vane.. :lol::)

Burde være et enkelt spørsmål:

HVA fasinerer dere ved hundene deres?

Nevn gjerne positive og negative sider.

Noen morsomme vaner/uvaner?

Hmm.. At han bjeffer.. :D Rasen skal normalt være ganske rolig og ikke bjeffe.. Han her har en lyd for enhver anledning. av og til høres han ut som en katt.

Når han får springe kick og springer alt han kan rundt over hele gulvet mens han tror han springe i 120km/t.

Når jeg kommer hjem så springer han bort til meg og tar hånden min i kjeften og bare holder den der.

Når han blir lei seg for at han må være i buret så han legger seg ned i hjørnet og trykker trynet sitt inntil gitteret. Ser ganske komisk ut, alt blir trykt oppover.

Negative sider : sta, blir fort varm (hvis jeg skal kose med han) , Tror han kan klare seg helt alene, han har aldri loggra. (merkelige)

Men nesten alt han gjør facinerer meg.. :(

Skrevet

Det er nok bare en rar vane :) Gjør det når det f.eks. er vått i gresset hun har bæsja i, sånn at hun ble våt. Gjør det forresten nesten aldri lenger, kanskje fordi at beina hennes er nesten dobbelt så lange som de var når jeg fikk henne, sånn at hun slipper å bli våt :lol:

Skrevet

hans fantastiske sind! :lol: Det er bare for godt. Og så er han 100% tigret - det er vildt flot... Har ikke noget dårligt at sige om ham. Han elsker alle mennesker og hunde, selvom han er bange for andre mennesker. det er han igang med at lære at han ikke skal være lige nu. =D>

Skrevet
gjetingen fascinerer meg.

Gjetingen fascinerer meg også! (Spesielt siden hun er en bitteliten papillon!) :lol:

Guest Vicky
Skrevet

ja, hverdags gjeting kan man lære en hvilken som helst hund. Husker det var en rotweiler som gjetet kveg... fantastisk syn :lol:

Skrevet
ja, hverdags gjeting kan man lære en hvilken som helst hund. Husker det var en rotweiler som gjetet kveg... fantastisk syn  :lol:

Trenger ikke lære henne det i alle fall. Hun gjeter helt av seg selv hun, akkurat som en bc :)

Guest Vicky
Skrevet

ja, da burde du jo hvertfall prøve! Er kjempe morro å se hunden jobbe med sauen :lol:

Guest Vicky
Skrevet

det burde du :lol: Morsom opplevelse får du hvertfall! Det er fantastisk å de hunden jobbe skikkelig med sau... må prøves! Kunne ikke tenke meg noe annet enn en gjeterhund, selv om aussien ikke egner seg til konkuransegjeting...

Skrevet

Alt...

Hun er bare fasinerende på alt hun gjør og sier. Hun snorker og grynter.

Soler seg , finner på mange sprø ting og oppfører seg som en prinsesse.

Matvrak og hun elsker alle og alt.

Skrevet

Hadde det ikke vært litt farlig å la enn papillon prøve å gjete sauer? :?

Blir jo i værste fall tråkket på.

Skrevet

Er ikke sikker jeg Taz, får ta noen små sauer da vettu :lol: Hun kan jo gjete, og hun er lynkjapp, så tror egentlig ikke det blir noe problem. I alle fall ikke hvis sauene er vant til å bli gjetet, sauer pleier jo ikke akkurat å angripe uansett da. Må jo selvfølgelig vente til hun blir voksen da..

Skrevet

Hehe.. Kan la hun gjete lam.. :)

Men hvis du noen gang prøver det ut så må du ta bilder.. :D

Og legge dem ut her.. :(:lol:

Guest Vicky
Skrevet

tror man kan gjete med alle raser bare man gjør det på riktig måte :lol: sæuetest hunden din, så kan du ta kontakt med nærmeste gjeter forening :) går ann å gjete med alle raser :D må legge ut bilder hvis du prøver!!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...